Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Üretra darlığı olan biri hangi oranda rapor alabilir?

Aklıma başka bir yol gelmiyor. Bence bir sorun olmayacak...

jon83

aşamalar nelerdir saglık kurulu raporu teslim aldıktan sonra neler yapıyor bilginiz varmı saglık kurulu ne kadar sürüyor tekrardan raporu veren docdor imzaliyormu saglık kurulunda muayane yapılıyorumu sorumu soruluyor

Süper :):):):) Dostluğuna güvenerek, biraz gülelim istiyorum :)

Pembe Panter filminde Müfettiş Jacques Clouseau'nun Çinli bir yardımcısı vardır, adı Cato Fong. Cato'nun iki görevi var: birincisi Müfettiş Clouseau'nun evini çekip çevirmek, ikincisi ise Müfettiş Clouseau'nun kendini savunabilmesi için sürekli tetikte/zinde/formda olmasını sağlamak. Bunu sağlamak için Cato hiç beklenmedik zamanlarda hiç akla gelmeyecek sertlikte saldırılar düzenler Müfettiş Clouseau'ya. Şömine bacasından fırlar, yatağın üstünden çıkar, kılık değiştiri ve saldırır müfettişe.
Buradaki soruları görünce, Cato geldi aklıma :)

00081y14
4052_13-46-04_catosin.jpg

Filmden sahneler :)

Soruya dönecek olursak, muayene olduğunuz ürolog o gün sağlık kurulunda görevli olabilir de olmayabilir de. Şans... Kuruldaki doktorlar birkaç saniye görmek ister rapor alacak kişiyi o kadar. Sonra imzalar jet hızıyla atılır. Biri "yok ben atmam" derse, yeniden onun itirazını karşılamak için ilgili doktorun muayenesi gerekir. Ama dedim ya, şans...

jon83

:)tşk ederim benim vereceğim kurulda üroloji docdoru yok 7 kişi farklı dallardan inş itiraz etmeden imzalar evragımız ankaraya gider tşk ederim saolun resimler yorum içinde tşk ederim :)

jon83

bülent hocam selam bügün biraz sabır taşlarınızı zorluycam gibi n33 n99 ıcd kodumudur yoksa hastalıgın tablodaki numarasımıdır

jon83

bülent hocam az önce hastaneden geldik hafta sonu vermiş oldugunuz linkten uygun ıcd kodlarını ve toblayı bulup docdora gidip rapora eklettik ve saat 1 de heyete girdik
girdik ama işimiz gene olmadı sebeb bundan sonra yüzde oran veren docdor kurula çağrılıcak ve neden bu yüzdeyi verdigini docdorlara anlatılıcak dendi ve docdorun gelince gel dediler. docdor ise senelik izne çıktı, 20 gün yok.
ben eylül 15 hastaneye sevki aldım ne kadar zamanımız var .kaç ay evragı bekletebiliyoruz .bülent bey böyle bir uygulama her yerde varmı başka saglık kurulullardada böyle bir uyğulama yapıyor mu bir genelde bir yönetmelikmi yayınlandı artık rapor yüzde veren docdor kurula cağrılıp neden verdigini diger meslektaşlarına anlatma gibi bir durum var mı
hastanedeki çalışan personelle konuştum böyle bir uygulamanın haberleri olmadıklarını olduysada yeni bir şey oldugunu sölediler

Raporun verilmesine neden olan esas hastalığın uzmanı doktor kurulda yoksa (ki ürolog kurulda olmaz genelde), kurul ürologun gelip kurula bilgi vermesini sağlar. Bu rutin bir iştir.
Yapacak bir şey yok, ürologun izinden gelmesini bekelyeceksiniz.

jon83

bülent bey aynı kurul farklı hastalıkları olan raporları saniyede onaylayıp gönderdi sadece bizim raporu bekletme kararı aldı peki başka hastane yada üns böylemidir bir çok kişiyle görüştüm böyle bir uyguluma yok hasta görülür imzalar atılır ve maliyeye gönderilir diyorlar öyle degilmidir

Mevzuata göre kurulda hastalıkla ilgili uzman yoksa uzmanın gelip görüş belirtmesi istenir. Bunu ugulayıp uygulamamak kurul başkanına kalmış bir şey. Şans...

jon83

ben coto fong:)bülent hocam nasılsınız çevrem ve ben vermiş oldugunuz bilgi emek için tşk ediyoruz sizlere benim ve arkadaşlarımın soruları var....................
1:emekli sandığı cenaze masrafı olarak 3 aylık ödeme yapılıyor diye bir söylenti var sorumuz arkadaşın babası kıbrıs gazisi vefaat etti biliyosunuz kıbrıs ğazileride emekli sandığına baglı kıbrıs yani muharip gazilere cenaze masrafı yardımı yapılıyormu..
2:vergi indirimi almak için maliyeye müracaat ettim maliye hastaneye sevk etti hastanede bizlere verilen gün ay zaman ne kadardır....
3:kardeşime rapor veren docdor izinde docdoru bulsak heyete telefon açtırsak kurul kabul edermi not araştırdım bulunduğum şehir için söylüyorum rapor veren hiç bi docdor verdigi raporun izahı için heyete çagrılmamamış....
3:arkadaşım iş kurun düzenledigi toplum yararına çalışma programı adı altında bir okula hademe olarak atandı tam 17 gün çalıştı iş kur bügün arkadaşıma çıkış vermiş ve arkaşıma istifa dilekcesi yazdırmış sebeb ise daha önce işkurun programlarından yararlandın demiş örnek arkadaşım pc belgesi almıştı şimdi arkadaşım soruyor ben 17 gün çalıştım ssk yatırılırmı bügün ilçe milli egitime sormuş çalıştıgın her gün için sigorta yatırıldı demiş arkadaşlar iş kur ise hem para hemde sigorta sayılmıycak demiş yatırılan sigorta geri alınabilirmi silebilirmi

jon83

ben coto fong. :)
bülent hocam nasılsınız çevrem ve ben vermiş oldugunuz bilgi emek için Teşekkürler ediyoruz sizlere benim ve arkadaşlarımın soruları var:

1- emekli sandığı cenaze masrafı olarak 3 aylık ödeme yapılıyor diye bir söylenti var. sorumuz, arkadaşın babası kıbrıs gazisi vefaat etti. biliyosunuz kıbrıs ğazileride emekli sandığına baglı. kıbrıs yani muharip gazilere cenaze masrafı yardımı yapılıyor mu?
2- vergi indirimi almak için maliyeye müracaat ettim ,maliye hastaneye sevk etti, hastanede bizlere verilen gün ay zaman ne kadardır?
3- kardeşime rapor veren docdor izinde. docdoru bulsak heyete telefon açtırsak kurul kabul eder mi?
not: araştırdım bulunduğum şehir için söylüyorum rapor veren hiç bi docdor verdigi raporun izahı için heyete çagrılmamamış....
4- arkadaşım iş kurun düzenledigi toplum yararına çalışma programı adı altında bir okula hademe olarak atandı. tam 17 gün çalıştı. iş kur bügün arkadaşıma çıkış vermiş ve arkaşıma istifa dilekcesi yazdırmış. sebeb ise daha önce işkurun programlarından yararlandın demiş. örnek arkadaşım pc belgesi almıştı şimdi arkadaşım soruyor ben 17 gün çalıştım ssk yatırılır mı? bügün ilçe milli egitime sormuş çalıştıgın her gün için sigorta yatırıldı demiş. arkadaşlar iş kur ise hem para hem de sigorta sayılmıycak demiş. yatırılan sigorta geri alınabilir mi silebilir mi?

1- Bilmiyorum
2-. Ne kadar erken o kadar iyi. 1 ay içinde hastaneye gidin tabii ki.
3- Doktoru bulup heyete telefon ettirebilecekseniz, doktor der size işi telefonla halledip halledemeyeceğini.
4- Prim yatırılmışsa geri alınmaz.

jon83

bülent hocam selam kurtlar vadisi izlermisiniz bilmem polat sitem eder aslan akbeye en olmadıgı bizi buldu oda görevini iyi yapan savcıdır bizde herşeyi hazırladık raporu ıcd kodunu tobla numarasını kaşeleri ama herşeyi heyete giriyoruz oran veren docdor izinde o gelince heyete çagırıcaz diger arkadaşlara bu oranı neden verdigini açıklıycak diyor heyet başkanı bizide en mevzuatcısı buldu bülent hocam peki hocam bu heryerde aynımıdır oran hani heyetler 10 saniye sürerdi başka saglık kurullarında durum nasıl özürlü vergi indirimide oran veren docdorlar heyete çagrılıyomu normalde heyetten geçsek en son bize özür oranı veren docdurun önene gitmiyormu evragımız yani en son o verdigi için imza atmıyormu arkadaşlar sizlerde birçok kez heyete girdiniz size özür oranı veren docdor heyete çagırıldımı yoksa bakılıp tamam çıkınmı dendi

jon83

bülent hocam hastane sevki yaptırdık docdoları gezdik heyete girdik bize oran veren docdoru heyete çağırdılar docdor formasyon ve izin sebebiyle uzun bir süre yurt dışına çıkmış olduğunu öğrendiler heyettekiler ve bizde orda öğrendik docdorun gelmesini bekliyeksiniz dediler rapor şuan bizde sizden bir kaç sorumuza yanıt bekliyor istiyoruz.....

1:ben raporu kaybettim bahanesiyle maliyeden başka bir hastaneye sevkimi isteyebilirmiyim

2:neden oran veren docdoru heyete çağırdılar bu uyğuluma yerde aynımı

3:arkadaşım böbrek hastası kuruldaki docdorların yetkileri nelerdir

4:elimizdeki raporda eksik imza yok sadece heyete verilicek bize oran veren docdor imza atıyormu yoksa kuruldaki docdorlar mı imzalıyor

5:işkur sevkiyle gidildiginde docdor seçme şansımız yok neden

6:rapor bende ne olucak şimdi bir sorun olurmu

7:arkadaşın ayın 15 çıkışı verildi ama ayın 10 sevk alarak ankaraya gitti 15 ameliyat oldu şimdi arkadaşım rapor parası alabilicekmi

8:1 sene içinde 90 gün prim şartı varmıdır arkadaş bu sene 2 ameliyat oldu ama prim olarak 80 günü var 2008den ekleyebilirmi ayrıca bu 80 gün bir çok işyerinden nasıl topluycak bunu

1- yemezler.
2- bilmiyorum
3- ürolog görüşü olmadan kurul karar veremez
4- kuruldaki doktorlar imzalıyor. Ama ürolog imzası da gerekli diye biliyorum.
5- bilmiyorum
6- kurulun imzalamadığı rapor nasıl sizde anlamadım? İmzasız raporun bir değeri olmaz
7- bilmiyorum
8- Geriye doğru bir yıl içinde 90 günden fazla sigortalılığı olanlar sigortalılığın bittiği tarihten itibaren 90 gün boyunca sağlık güvencesinden (her şeyiyle birlikte) yararlanabilir (5510/67).

jon83

bülent hocam elimizdeki raporu heyete veremiyoruz sebebi yazdım oran veren docdorun olmaması peki ne yapabiliriz beklemekten başka çaremiz yokmu

1:ben vazgeçtim desem kim bana hesap sorar

2:ben evrağı kaybettim desem tekrardan aynı işlemleri yapmak zorundamıyım

3:ben evragı yırtıp atsam vergi indiriminden vazgeçsem ne olur

4:elimdeki raporun süresi ne kadardır

5:maliye sevkiyle başvuru yaptım maliye gidip hastane değiştirme yada iptal ettirme şansımız varmıdır

6:not docdorun gelmesi 6 ay kadar sürücekmiş biz bu kadar beklemektense başka hastaneden almayı düşünüyoruz sizce

Defterdarlığa gidip, sağlık nedeniyle hastaneye başvuru yapamadık. Yeniden sevk istiyoruz deyin...

Önceki başvurunuzu da yırtıp atın

jon83

merhabalar bülent hocam arkadaşım işkur sevkiyle yüzde 40 rapor aldı bu raporla vergi indirimine başvuru yapabilirmi herhangi bir işde çalışmak gereklimi yoksa sadece raporlamı maliyeye müracat yapılacaktır...

Arkadaşalr bende aynı konuda müzdaribim.
Sık tekrarlayan üretra adrlığım var nacak yeterli kür sağlanamayan ne demek onu bilmiyorum. Bilginiz var mı bu konuda.
Ona göre rapor başvurusunda bulunacağım.

2018 7.ayda uratra darlığı amaliyati oldum. 2019 Şubat'ta botoks oldum subattan bu yana tak kullanıyorum.heyete girdim kulak 6.tek böbrek 10. htansiyon 10 aşırı aktif mesane 15 .
kurulda 35 dusurmusler.

aktif mesane 15 az degilmi.2019 agustosda tekrar uratra. darlığı amaliyati olacam.3 yıldır çekiyorum bu hastalığı.amaliayTtan sonra duzelsem bile oran alabilirmiyim. baska rahatsızlıklarında var çünkü.bana 40 alsam vergi indirimi için şartların uyuyor

tak sonda kullanan aam hastasinin oranı 15 az degilmi.itiraz etsem yukselirmi

Üst Alt