Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Türkiye'de 8 milyon özürlü var deniyor ama, aralarında bir fark yok mu? [Tartışma]

Sayin Saww ve xxman nin soyledikleri hayretle karsiliyorum.

Ic hastaliklarini engelli saymiyoru ne demek ? .

Nerde yazmışım ben raporu olan engelliyi engelli saymıyorum diye?
Uydurma arkadaşım.
Ben sadece %70 yukarı engellinin iş konusunda öncelik sahibi olması gerektiğini belirttim.

Ayrıca raporu olan birine ben nasıl engelsizsin diyebilirim.:confused:

Siz hic Sedef hastasina is veren insan gordunuz mu. ?

TBMM Meclis yöneticisi sedef hastası...

Ne alaka o diğer engelliler gibi engelli olarak geçmiyor dikkat edersen.

Diğer ortopedik engelliler farkındaysan TBMM ye bir başkasının yardımı olmadan giremedi.

T.B.M.M yoneticisi (Saduk Yakut) kastediyorsaniz, Sedef degil Vitiligo hastasidir. Vitiligo agri, sanci yapmaz.

Sedef hastaligi "immun " hastalikdir. 1 cok komplikasyonu vardir (Artrit vb.)..

arkadaşlar dikkat ederseniz ayrılsın diyorum başka bi katağoride toplansın ilaç emeklilik gibi işlemlerden yararlansın diyorum ama fiziksel özürlülün iş sahasına geçmesin diyorum elleri ayakları tutuyor kendilerine uygun bir iş bulsunlar diyorum ne o baltazar formülü ne diyorlar kalpten %10 işte ne biliyim böbrekten yüzde %5 ordan bilmem yüzde kaç toplamda %40ı bulan özürlü oluyor çıkıyor bu hesaba göre sağlıklı insan yok insanlar çekap yaptırsa mutlaka %40 rapor alır benim kaslar %67 sadece psikolojiye girsem %40 iç organlara girsem bi %40da ordan çıkar toplamda ortalama %150 özürlüyüm o zaman beni kimse %40la eşit tutamaz sen git nerde çalışırsan çalış senin yerine %40lık adamı çalıştırız sen işe yaraman ama primi doldur dememeli...bakın size bi örnek veriyim bi iş yerine işitme engelli arkadaşla başvurduk büro memuru olarak adamlar her işi yaptırmaya çalışıyorlar herneyse bana eli ayagı sağlam diyerek gönderdiler arkadaşıda telefonlara bakamazsın diye elemişler aldıkları elemanı merak ettik kalp hastasıymış demem o ki dışardan kusurun yoksa iş konusunda daha rahatsın...HE ŞİMDİ DİCEZKİ İŞİTME ENGELLİ ARKADAŞ BEDEN İŞİ YAPSIN AMA DİYORUM YA KİMİ MECBURİ KİMİ KEYFİ MASA BAŞI İŞ İSTİYOR %40 RAPORLU ÖZÜRLÜ OLAN BU HAKKINI KULLANMAK İSTİYOR...

Üst Alt