Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Türkiye sakatlar derneğine üye olmanın faydası var mı?

Üye olmanın faydası var mı? diyelim faydası yok üye olmayacak mısınız, yani çıkar fayda için mi üye olunuyor.
Dernekleri savunmuyorum, hiçbirisigenel amacına hizmet etmiyor fakat bence Engellilerin derneğine üye olup sayıyı fazla gösterip etki edecek bir güç oluşturma adına üye olunmalı. Fayda göremezsek bile bizler oralardaki kardeşlerimize faydalı olabiliriz.
demokratik toplumlarda hak elde etmenin tek yolu bir araya gelerek çoğunluk elde etmektir...

arkadaşlar bir işe yaramıyor değil bence.bende kadıköy sakatlar derneği üyesiyim.
daha 1 yıl olmadı tam olarak.ama 3/4 defa gittim gördüğüm şeyleri yazayım.mesela orada cam atölyesi kursu veriyorlardı.orada yapılan ürünleride satışa sundular.
birde çorap veriyorlardı satın diye dernek adına;
ama sattığın üründende sende para kazanıyordun.
bence her derneği aynı kefeye koymayalım derim.
eğrki bir derneğe üye isen orada seninde konuşma hakkın var demektir.

Kayaozesen sevgili arkadaşım ben 15 yaşımdan beri üyeyim İstanbul’daki sakatlar derneğine
20 yıl önce biz gibi özürlüler toplanıp bir çatıda toplanmasaydılar bizim derdimizi kim yada kimler dinlerdeki olmalarımda fayda var bazı yöneticilerin hatalarını tümüne yaymak doğru olmaz.
Orda özürlüler için faydalı şeylerde oluyor en azıdan kefede bir araya gelip deflerini birbirlerine paylaşılıyor eskiden internet yoktu mesela ben 18 yaşıdayken ehliyet alacam diyince başkaları bana gülüyordu ben ehliyet gibi ve erken emeklilik gibi ve diğer bir çok bilgiyi buradaki arkadaşlarımdan öğrenmiştim 15 yıl 20 önce şimdi bile bilmeyen arkadaşlarımız var maalesef dernekler iyidir aktif olarak gitmek evde boş boş oturmaktan iyidir birlikten kuvvet doğar.

bencede gerek yok üyelik demek aidat ödemek değil mi?

üyelik demek illaki aidat ödemek değil tabiki.
öyle gidersin her türlü bilgiyi alabilirsin.her türlü yardımları alabilirsin.

İnsanların dernekten beklentilerine göre "fayda" hangi manada bunu bilmek gerekiyor.
İnsanlar derneklerde arkadaşlık kurar, bilgi alışverişinde bulunur ve insanın ufku genişler. Diğer yandan derneklere maddi çıkar amaçlı gidenlerde vardır. Böyle insanlar var diye de derneklerden el etek çekmemek lazım. Hakkı tek başınıza ararsanız bir şey elde edemezsiniz ama dernekle hak ararsanız sonuç alırsınız. Birlik demek kuvvet demektir.

Eksikliklerinden beğenmediğimiz veya taraflı olduğunu düşündüğümüz dernekleri eleştirme hakkımız tabiki vardır' ancak eleştirmemizin var olan gidişatı değiştirmesi çok zor tenkitlerimizin bahsettiğimiz derneklerin yöneticileri tarafından dikkate alınacağını sanmıyorum bizleri duymazlar , pekiyi neyapmalı .Bana göre tek yol sözkonusu olan bu derneklere üye olup daha sonrada yönetime girmek ve çalışmalarında daha faydalı olmalarını sağlamak.Aksi halde dışarıda olduğumuz sürece hiç bir şeyin değişmediğine yıllar tanıklık eder .

T.s.d ( türkiye sakatlar dernegi engellilere ne kadar ilgi gösteriyor )

çok degerli arkadaşlar bu konuyu açmamdaki neden t.s.d türkiye sakatlar dernegi engellilere ne kadar yardım ediyor bu konuyu tartışmaya açalımki bilen bilmeyen ögrensin ben 13 yıllık bir engelli insanım daha t.s.d her hangi bir destek yada yardım almadım maddi olarak demiyorum manevi sadece sözde bir dernekmi bu

Ben annem babam yaşıyoruz gelirimiz yok ben yesilkartliyim anam babam abim üzerinden sigortalı 2 kat evimiz var birinde biz birinde abim oturuyor arsa rayic bedeli161.84] maaş alabilir miym

alifatih1958

yorum için teşekkürler bir çok yerde aynı sanırım ben kimseyi kötülemek istemiyorum bu yüzden konuyla ilgili pek bir şey yazmayacağım sevgiler

Üst Alt