Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Tek kulak işitme kaybı ve sol bacakda 3 santimlik kısalıktan yüzde kaç rapor alınır?

ben dün sakarya eğtim ve araştırma hastanesine gittim dün 120 tl istediler ben de vermedim geri çekildim sana verdiğim rapor yüzde 40 aşağıda alsaydım pes ederdim ama yüzde 40 üstüne verdin yarın hastaneye gidecem 120 tl verecem gene kaybedersem para gidecek tşk iyi günler

Hikmet bey size parthes teşhisi konmuşsa bacağınızdaki özür oranı salt kısalık oranlarıyla değerlendirmek olmazx
Bence bacağınızdaki sorun için enaz %20 alırsınız

mestan kardeşim neye dayanarak yazıyorsun bilgilendirirmisin

Bu konuda bilgisi olan var mı? Tek kulak işitmiyor, diğeri tam işitiyorsa hangi oranda rapor veriliyor?

3-3,9 cm kısalık için %8 özür oranı verilir.

Yani işitmeden %35 verilirse, bu %8'le birlite toplamda %40'a denk gelir.

bülentbey kurul değerlendirmeyi yaparken doktorların verdiği değerleri tek tek mi not alıyorlar yoksa hastalığı tek bir cetvel altında yazıyorlar bana 3cm kısalık tablo 3/4e göre göre aksamave perthes sekeli değerlendirmesi yaptılar işitme rahatsızlığı hariç bilgilendirirseniz sevinirim:confused:

Hikmet bey öncelikle barthes sekeliyseniz sizin oranınız salt kısalıkla değerlendirilmez ,yani siziz ekleminiz yürüşünüzü nekadar kısıtlıyo eklem hareketini ne derce etkiliyo bunlar önemli zaten eğer tablo 3.4 e göre yazdıysa 8-12-18 e kadar cıkabilir puanınız, kısacası kısalık oranı %8 sizin oranınız %8 olur diye bi kaide yok ama o şekilde rapor verirmi doktor verir o da ayrı
Yalnış şurası önemli ekleminizdeki sorun hangi safhada protez varmı ?Ne olursa olsun hem parthes hem kısalık %8 in üstünde puan olur diye düşünüyorum en basitinden kısalık ve eklem uyluk problemini cetvelde ayrı ayrı kombine ettirin doktora illaki tablo 3.4 e göre yazması şart değil,tablo 3.1 de hangi rahatsızlıkların kombine edilebileceği yazıyo

mestan kardeşim sana göre ben işitme kaybıyla birlikte yüzde 40 alırım öylemi

Hikmet bey şöyle bi yorum yapsak daha doğru olur işitme kaybından alacğınız oran ölçüm vs kesin gibi sayılır yani hak kaybınız pek olmaz
Fakat ayağınız için oran doktorda doktora değişebilir bence bunun üstüne iyi düşün birkaç doktorla görüşün ve uyluktaki sorunu iyi teşhis ettirin
puan kaybınız olmasın

mestan kardeşim doktor sağlıkraporuna yazarken 3 santim kısalığı ayrı perthes sekelini ayrı yürüyüş bozukluğunu tablo 3/4 ün aşıkkına göre ayrı yazdı yani hepsinı ayrı ayrı yazdı hesaplarken tek tek hesaplamayacakmı birde tek işitme kaybından kaç alırım

Hayırr efendim aynı anda hem kısalığa puan hem tablo 3.4 e puan veremezz ,benim burdan anladığım doktor size %8 vermiş raporda, tablo 3.4 başka tablolarla beraber kullanılmazz tek başına kullanılır , şahsen korktuğum başıma geldi ,yahu hikmet abi senin kısalık puanın zaten %8 tablo 3.4 a şıkkını verirse doktor sana yine %8 verecek nerde kaldı kalça sorununun puanı? Sonucu bekleyip görelim ben b şıkkından aşağı vermez diye tahmin ediyodum
demekki malesef tektik tahlil yapmadı size a .şıkkını yazdı.
Tekrar edelim tablo 3.4 başka tablolarla birleştirilmez tek başına değerlendirilir,
Doktor size hem kısalığa +hem yürüyüş bozukluğuna aynı anda puan veremezz kesinlikle olmazz
Ayrı ayrı puan verecekse yalnızca şu şekilde ki rahatsızlıklara verebilir
kısalık+kas atrofisi+kas gücü+ eha ankiloz +tanı (tablolar 3.31 ila 3.33d )deri kaybı +periferik sinir yaralanması+vaskuler
Bu rahatsızlıkların teker teker oranlarını yazp balthazar cetveline göre toplıyabilir ,hem tablo 3.4 ü yazıp hem kısalığa puan veremezz

mestan kardeşim ben hangi doktorlara gideyim tek ortopediğe yoksa fiziğede gideyimmi

Farkeden bişey olmaz, siz daha önce rapor aldınızmı veya bahsettiğiniz raporda oran yazmıyormuydu?

mesta kardeşim ben dahaönceden 2001 de yüzde46 oranında rapor aldım vergi indirim belgesi almak için uğraşiyorum acaba önceki verdikleri raporu verirlermi daha öncede aynı hastaneden yüzde 46 raporu almıştım o zaman vergi indirim belgesine başvuramadım onun için uğraşıyorum

Benim tavsiyem rapor almadan önce bir ortopedi doktoruna muayene olun hatta kalça filmi çektirin rapor için ne oran verilebileceğini danışın daha sonra rapor için sevk alın

mestan kardeşim ben direk özürlü kimlik kartı çıkarmak için baş vurdum vergi indirim belgesi almak için değil bunun bana ne zararı olabilirki düşük alırsam raporu yırtarım yüksek alırsam vergi indirim belgesi almak için baş vuracağım

Üst Alt