Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

TCDD yüksek hızlı tren ile engelli bilet alımı nasıl oluyor?

istanbul avrupa yakası halkalı tren istasyonundada engelli bilet satışı varmış
defalarca telefon ve mail kavgaları sonucu öğrendim sağolsun bir görevli söyledi halkalı dada var orası sana daha yakın oraya git al biletini akşam 5 e kadar ama diye o zamana kadar sadece sirkeci haydarpaşa dediler tcdd nin kendinden haberi yok tcdd engellilere bilet satışında adeta zulüm uyguluyor ben beylikdüzündeyim cok uzak sirkeci haydarpaşa avrupa yakasında merkezi yerde satış gişeleri yok halkalı bie ters ulaşım aktarmalı metrobus istasyonun yakın olsa cokmu zor
koskoca tcdd pendike kolay ulaşım için otobus kiralasa avrupa yakasından insanları trenlere ulaştırsa coğu tren boş gidip geliyor
yakında ücretsiz kart calışması tamamlanınca dağıtılacak dendi ve internetten ücretsiz bilet alabileckmişiz ama yakın zamanda biteceğini sanmam karınca misali
yht bile istanbuldan eskişehire kadar sadeece 3 yerde 250km hızla giderken kısa süreli onun harici 100km nasıl hızlı trense

Son düzenleme:
arkadaşlar 5 sayfayı okudum bir kaç yerde YHT haricinde ücretsiz tren mavi hatlardada geçiyormu diye ama cvp gelmemiş bilen varmı acaba
izmirde YHT yok sadece mavi tren var ankaraya gitmeyi düşünüyorum

Yataklı vagon ve kuşet ücretsiz değil. Diğer seçenekler ücretsiz.

Ben 1 ay kadar önce ankara garindan ucretsiz bilet almak istedim. Engelli kartim yoktu. Sağlık kurulundan aldigim %43 raporum vardi. Ancak gişedeki görevli raporları artik kabul etmiyoruz engelli kimlik karti gerekli dedi. Böyle birşey var mi gerçekten ? Sadece kartla mi alınıyor ? Rapor kabul edilmiyor mu ?

Sadece kartla alabilirsiniz. Raporla bilet alamassınız. İnternetten şu anda ücretsiz bilet alabiliyormuyuz ? Üye olmak için gara gittim üye oldum. Ama internetten ücretsiz bileti alamadım :S

ben arasıra hızlı treni kullanıyorum kart yeterli oluyor

internetten alıp tren garına gidip ücretsize çevirip paranı alırsın.Engelli ibaresi biletin üzerinde yazıyor. Normal fiyat 70TL. Başbakanlık engelli kartı ile ücretsiz alabiliyorsun.

selam arkadaslar pen pendikde ikahmet diyorum pendik alt gecitde hızlı tren girisi var engelli gisesi muvcut oradan basbakanlık kartı ile bilet alabilirsiniz ücretsiz olarak tsekürler

Arkadaşlar bana Bilecik garda dediler ki pendik garına git karta bir şey yaklaştıracak onunla internet üzerinden de rezervasyon yapabilirsiniz dedi ben şimdi gidiyorum bakalım nolcak

csharpci

ebilet.tcdd.gov.tr den alabilirsiniz biletlerinizi. Gardan form doldurdu iseniz netten gideceğiniz tarih saati ayarlayıp seçtikten sonra abonman kullan seçeneğini seçerseniz ücret almadan biletinizi internetten almış olursunuz. Syg.

merhaba
hızlı tren bileti internetden ücretsiz almak için .
1. ilk yapmanız gereken gar gidip engelli kartınızın arkasına bardro yapıştırmanız üyeliğiniz var ise yht sitesinde
üyeliğinizin olduğunu söylüyorsunuz. yoksa size üyelik yapıyorlar. benim engellim işitme engel ve %42

2.
internert üzerinden bilet almaya gelince üyelik girişini yapıyorsunuz tren saatini seçerken esnek sekmesini tıklayın mutlaka
esnek + tren saati sec
3.
koltuk secimi yapıyorsunuz. abonman seçmeniz gerekiyor ( abonman secince otomatik olarak tutar 0 lanıyor.
biletinizi ücretsiz almış olursunuz.

ben önceden rezv yap sonra gara git bilet al vs gel git yapmaya gerek yok

bilmeyen arkadaşlara bilgilendirin.

kolay gelsin.

arkadaşlar bilen varsa yardım etsin ben engelli bir vatandaşım engel durumumdan önce eybis e uyelik yapmıştım.
şu an engelliyim ve bandrol almak istiyorum ilk üyelikten dolayı gar personeli beni kayıt yapamıyor.
bilgilerimi sisteme girerken daha önce bu kullanıcı üyelik almıştır diyor...
lütfen bu konuda bana yardımcı olun ilk üyeliğimi nasıl iptal etirecem.

randy

randy arkadaş benim üyeliğim var yalnız gar personeli ikinci bir üyelik açmak istiyor o yüzden bandrol alamıyorum...

ulaskendal

Ilk uye olurken sisteme kaydoldugunuz mail adresini verin gar personeline. Ben de engelli olmadan once sisteme uyeydim. Engelli kaydimi yaptirirken o mail adresimi verdim garda formu dolfururken. Uyeligimi engelliye cevirdiler sorunsuzca..

mTalk'tan gönderildi

Ahmet Demiryüreğin söylediği internetten bilet almak için gara gidip engelli kartınızın arkasına barkod yapıştırıyorlar eybis'e abone olarak gişelere gitmeden zahmetsizce yapabiliyorsunuz.

teşekkürler scoob şansıma gardaki pc bozuldu...
onarılınca gidip hem mailimi verecem hem de eybis müşteri numarasını umarım becerebilirler...

gar personeli sana yeni bir üyelik acıyorsa açsın kullanıcı adı sifreni almayıda unutma...

Değerli Arkadaşlarım.
TCDD nin yeni yapmış olduğu uygulama ile artık Tren Biletlerimizi İnternet ortamından rahatça alabiliyoruz.Bunun için gerekli olan evraklarla birlikte (Aile Sosyal Bakanlığından verilmiş olan Engelli Kimlik Kartı,Nufus Cuzdanı Fotokopisi ve TCDD Sosyal kart için dilekçe.Dilekçeyi internet ortamından indirip doldurabilirsiniz)bağlı bulunduğunuz şehrin Tren Garına bilet gişeşine müracat ederseniz orda gerekli işlemleri 5 dk içinde yaparak internet üyeliğinizi sisteme tanımlıyorlar ve Engelli kimlik kartınıza bir Barkod Yapıştırıyorlar.Bu barkodda Üyelik no yazıyor.Bu numarayı mutlaka bir yere kaydetmelisiniz çünki belli bir zaman sonra numara silinebiliyor. Bundan Sonra yapmanız gereken sadece internetten EYBİS Tren Bilet alıma girerek gerekli treni ve saatini seçip biletinizi almak.Burda dikkat edilecek konu tren biletinizi alırken koltuk seçiminizi yaptıktan sonra ücretlendirme kısmındaki ABONMAN KULLANILSIN kutucuğunu işaretlemeniz olacak.Bu kutucuğu işaretlediğiniz anda Tren Bilet ücreti 0 TL oluyor.Ben bu işlemleri 12.12.2016 tarihinde Sivas Tren garında yaptım ve 5 dk içinde sisteme tanımlandı.2017 Aralık ayına kadar günde 4 defa ücretsiz bilet hakkına sahip olunuyor.Bu biletler hem YHT hem ANAHAT TRENLERİ hemde BÖLGESEL TRENLER için geçerli. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

@[FONT=sans-serif]KAPTAN5800

[/FONT]
Abonman kullan kutuğu işaretler işaretlemez ücret 0 olmuyor ?

bypeace
Haklısın Malesef internetten gereksiz bilet alımı yapıp ve boşu boşuna yer işgali yapıldığı için YHT lerde kaldırmış olabilirler.Bu durumla ilgili olarak ancak herhangi bir tren Garından net bilgi alınabilir.Ama ANAHAT VE BÖLGESEL TRENLER yine ücretsiz internetten bilet alımı yapılabiliyor.

KAPTAN5800

Arkadaşlar aynı zamanda rezervasyon bölümünde bilet alırken esnek bilet kısmını tercih etmeniz lazım ücretin sıfır olması için. Şu an için herhangi bir sıkıntı yok.

enr41
Teşekkür ederim.Senin söylediğin şekilde bilet almayı denedim.Bi sorun gözükmüyor.Bileti ücretsiz veriyor.

bsrkcsy Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü

Raporun ve kimliğinle başvur gerekeni yaparlar ..

Adres :[FONT=arial] Anafartalar Caddesi No : 70 Ulus/ANKARA

0312 418 66 62[/FONT]

Arkadaslar TCDD'nin sitesinde kartı olmayan raporu ile biletini gişeden ücretsiz alabiliyor yazsa da, bunlar gişelerde kartı olmayıp raporunu ibraz edenlere ücretsiz bileti veremediklerini söylüyorlar. Sitede böyle yazdığı halde bu kendi kafalarına göre iş yapan memurların böyle bir hakkı var mı? Bu memurları nerelere şikayet edebiliriz? Birlik olup tcdd ye mail atalım, bimere yazalım okudugumda başka kişilerin de başına gelmiş sitede, buna engel olalım.

Arkadaşlar ben yüzde 50 Görme engelliyim Eskişehir'den i̇stanbul gideceğim fakat trenler dolu yalnızca engelli koltukları boş Peki ben bu koltuklardan bilet alabilir miyim sistem üzerinden o koltuklara bilet alabiliyorum Sizce de alabilir miyim ya da almalı mıyım Diğer taraftan acil

Üst Alt