Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

TCDD engelli seyahat hakkımı, 180 gün askıya kara listeye aldı!

Bilet alıp yolculuk yapmadıysanız kara listeye alınmanız normaldir ve haklarıdır . Baks bırseyden mi

Her bilet alışınızda size bu uyarı mesaj olarak gelir. 1 ay içerisinde 2 kez bilet alıp kullanmamışsanız 180 gün boyunca bilet alamazsınız.

bedava diye o kadar çok binmişsi ki hılzı trene en sonunda kara listeye girmişsin gayet normal bizde engelliyiz daha ben hiç 1 kere bile binemedim ...

ozmuşlu eğer devlet bedava binme hakkı vermişse istediği yere hergün de olsa gidebilir sende git tutanmı var 1 ayda 2 defa bilet alıp gitmeyip iptal etmemişse 180 gün ceza almıştır.Çok gezdiği için almadı bilgin olsun

Hangi sebeble yapıldı bu işlem.

Sağlık sorunlarımdan dolayı 2 sefer binişi kaçırdım. Ceza olarak kaçırdığım 2 seferin ücretini talep etselerdi, daha hakkaniyetli olurdu ve bunu teklif de ettim. 180 gün binişin askıya alınması hiç hoş değil. Sürekli hızlı tireni kullanan birisi de değilim.
Kötü niyetli, empatiden yoksun insanları görünce yaşamaktan hayattan soğuyorum. İyi niyetle burada paylaşımda bulunuyorum ki, herkesin ortak bir mağduriyetine belki çözüm bulunur!
Artık bu forumda yorum da yapmam, konu da açmam! ALLAH herkesin kalbine göre versin.

Son düzenleme:
Mehtap Hanım keşke biletleri iptal etseymişsiniz Ankara Gar’da ki Tcdd yetkililerine rahatsızlandığınızı belge ile ispat ederseniz düzeltebilirler belki. Başınıza gelen olay bizlerede ders olsun gidemeyeceksek iptal edelim üstelik Tcdd E-Bilet uygulamasından bunu yapmak çok kolay.

Aynı cezayı geçen sene trene iki kez bilet alıp binmeyerek bende yedim. Burada bir mağduriyet olduğunu düşünmüyorum. Ücretli aldığım biletlerin hiç birine binmemezlik yapmadım. Ücretsiz olunca biraz vurdumduymaz oluyoruz. Devlet günlük 3 bilet kullanma hakkı vermiş. Bunu barınma sorununu gidermek için kullanan o kadar insan var ki. Bu da çoğu zaman işi olan insanların bilet bulamamasına neden oluyor. Ekim ayından itibaren yaşlıların ücretsiz binişi de kaldırılıyor. Onlar da bir çoğu devletin bu verdiği imkanı kötüye kullanarak buna vesile oldu. Burada en çok sıkıntıyı gerçekten bu biletlere ihtiyacı olan yaşlı ve engelliler çekecek. Devlet bunu bedava yapacağına az bir miktar para alsa bu istismarın önüne çok rahat geçebilir.

ozmuşlu eğer devlet bedava binme hakkı vermişse istediği yere hergün de olsa gidebilir sende git tutanmı var 1 ayda 2 defa bilet alıp gitmeyip iptal etmemişse 180 gün ceza almıştır.Çok gezdiği için almadı bilgin olsun

devlet sana bedava trene bin otobüse bin diye bir hak verdiyse git akşama kadar trene otobüse bin şehir turu at diye vermedi. zihniyetin çok yanlış .. bu araçlar suyla çalışmıyor dikkatini çekerim.. sizin gibi zihniyete sahip insanlar yüzünden ülke ilerlmiyor işte....

ozmuşlu sen gezmiyorsun diye millet gezmesinmi evdemi otursun merak etme sokaklara çıkan engelli sayısı fazla değil devlete çerez parası engelli arkadaşlar akşama kadar klavye başında kahramanlık yapana kadar sosyalleşmek yeni arkadaşlar yapmak için geziyordur sende öyle yap bence

bedava diye o kadar çok binmişsi ki hılzı trene en sonunda kara listeye girmişsin gayet normal
Alakası yok. Alınıpta kulllanılmayan biletin 2. kullanılmadığında bu şekilde uygulamaya devreye girer bilip bilmeden atıp tutmayın.

bilgeadam

sen sosyalleş abisi ben istemiyorum... ben böyle iyiiyim ben tek tabanca adamım her işimi tek başıma kendim hallederim. şairin deidği gibi düştüğüm her kuyudan kendim tırmanarak çıktım ben ne bir ip sallayanım oldu nede el uzatanım...

Üst Alt