Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Tanı Konamayan Semptomlar neye işaret ediyor olabilir?

FakatMüzeyyen

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Arkadaslar merhaba
2.5 ay önce yüksekten kalça üstüne düşüp nefessiz kalmıştım,(1-2 gün sonrada gömülü alt 20 yaş dişi çektirdim.)Bunlarla alakalı mı bilmiyorum ama;

👉1.5 ay önce kulak ağrısı ve çınlaması,suratımda hissizlik/kasılma/çekilme(keçe gibi olma tam tarif edemiyorum)
👉Kafa arkasından gelen anlık uyuşmalar,kafada basınç, burun içinde birşey çekiliyor veya kopuyor hissi ve başın farklı yerlerinde noktasal ağrılar yaşamaya başladım.
👉Birkaç gün sonra boyun,sırt ve belimden kalçama doğru yanar/saplanır tarzda ağrılar başladı(makat ve ön tarafı etkileyen lif kopuyormuş gibi).
👉Sonra ağrı ve yanma/batma hissi yayıldı.Birçok farklı yerde kısa süreli seğirmeler yaşıyorum.(kafa bölgesi,sırt,kol,bacak,karın vs.) (Bazıları kabarcık patlaması gibi bazıları solucan hareketi gibi)
👉Farklı zamanlarda Miyoklonik Jerk yaşıyorum.
👉Kol uyuşuyor ve bacaklarım uyuşuyor.(özellikle sol el sol yarımı)(sol koltuk altından pazu içine doğru damar veya kas gerilmesi hissi)(sol göğüs)
👉 Önceye göre bir miktar güçsüzlük var.
👉 Gün içinde ama özellikle yatar pozisyona geçince nabzı tüm vücudumda hissediyorum ve derin uykuya dalamıyorum.
👉Boynumun sol ön tarafında çekilme gibi garip bir his var ve sanki boynum kafamı taşımakta zorlanıyor.(Göğsüme kadar uzanan his)
👉Üst dişlerde ve damakta içerden batma hissi oluyor.
👉Eklemlerden daha önce olmayan bariz sürekli ses geliyor.
-Boyunda,Bacakta ve kolda hareketle sanki kablo sıkışmış veya kopmuş gibi oluyor ve biryere çarptığımızdaki gibi uyuşuyor.
Bu semptomlarla doktorlaea gittim.
Detaylı Kan sonuçlarım normal çıktı.L1-2 kronik kompresyon Fraktürü ve %25 yükseklik kaybı l4-5,l5-S1 fıtık,milimetrik siringohidromyeli,kifoz ve lordoz düzleşmesi çıktı.
Fakat doktor bu bulgular bu semptomlarla alakasız dedi.
Benzer problemler yaşayan ve sonuç alan Arkadaşlar varsa veya yorum yapabilecek olan.

Üst Alt