Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Soru] 37 derecelik skolyoz sizce yaşamıma ne kadar etki eder?

furkanca

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
slm dostlar..ben aranıza yeni katıldım..iyi ki de katılmışım...yaşım 27 öğretmenim..yıllar önce olduğum bu skolyoz ameliytı hakkında bir forum bulacağımı aklımın ucundan bile geçirmezdim...ben de o zamanlar kendimi yanlız hissediyordum...tek dayanağım Rabbim di...
her neyse zamanla tanışırız herhal..benim sorum şu..ben eski belgelerimi karıştırıp skolyoz derecemin 37 olduğunu öğrendim... bu derece nasıl sizce.. bunda tehlike ya da ameliyat sınırı nedir.... sınır nedir..
gerçi ben yıllardır normal hayata devam ediyorum ve hiçbir sıkıntım yok ama yine de merak ettim bu forumu görünce de bilenler vardır diye sorayım dedim..şimdiden teşekkürler..

GÜZEL GÖREN GÜZEL DÜŞÜNÜR
GÜZEL DÜŞÜNEN HAYATINDAN LEZZET ALIR

slm hocam siz ameliyat olmuşsunuz yani burda anlamadığım hala bu eğrilik varmı sizde.37derece fazla ama belli yaşlara göre tehlikleri var.ama siz dosyalarınızda ameliyat olmadan önfceki eğriliği okumuşsunuzdur..iyi günler dilerim..

Merhaba Furkanca.Öncelikle aramıza hoşgeldin meslektaşım...

Bu sorunun cevabını sana en iyi,uzman bi doktor verir.Ama şöyle söyliyim.Ben de 28 yaşındayım.Ameliyat olmadım hiç.Eğrilik 75 derece.Benim de bi sıkıntım yok çok şükür.Bu yaştan sonra da pek ameliyat gerekmiyor,bi sıkıntı yoksa.Çünkü ilerleme olmuyormuş.Tabi yine de arada sırada doktora kontrole gitmek gerekir :wink:

Çok geçmiş olsun...Memnun oldum...

sevgili deniz ince , 37 derece benim geçen yıl ki belgelerimden ..yani askeri hastahaneden..bu yüzden askere gidemedim..açıkçası benim için sürpriz oldu..çünkü ben tüm spor aktivitelerini yapıyordum..ancak demek ki askerlik için yeterli değil miş..herneyse hayırlısı...ben de bundan sonra merak ettim zaten derece meselesini..demek önemliymiş dedim kendi kendime...halbuki ben hiçbir zorluk çekmiyorum...küçükken olduğum belgeleri zaten bulamıyorum..12- 15 yaşlarında olmuştum..
ilginize teşekürler..

Üst Alt