Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sol kol veya sol bacak sakatlığı olanlar yurt dışından araç getiremeyecekmiş!?

musaydin

Üye
Konular
7
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar sol kol amputasyonum var, geçen 10 yıl aracımı yurtdışından getirmiştim. Şimdi yönetmelik değişmiş artık getiremezsin dedi gümrük yetkilisi, yani tüm ortobetik engelliler yurtdışından aracını ithsl edebilirken sadece sol kol ve sol bacak ithal edemiyor. Çünki sinyal kolu hareket ettirici tertibat olarak kabul edilmiyor, sanki sinyal aracın hareketinde gerekli değilmiş gibi kabul ediliyor. KDK ve cimere yazdım henüz bir gelişme yok. Bu konuda gelişmeyle ilgili bilgisi olan varsa, bilgilendirmesi ricasıyls

Ne alaka biz oto elektronikçiyiz aynı aracın ingiliz versiyonu sağdan direksiyon şasesine göre sipariş verilip sinyal kolu ve kolon plastiği değişip kodlanınca alın size sinyal sağda olur ama o solda engeli olanlar yurt dışı araç alamıyor hikayesi eskidende vardı benim bildiğim ama saçma sapan kuralar koyuyolar kafalarına göre.

Üst Alt