Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sol bacağım sakat, ama B sınıfı raporu verdiler..?

iyi günler bi kaç sorum olacaktı sağ ayakta düşük ayak var h sınıf için basvuruda bulundum emg filmi istediler çekildim,filmi ceken doktor durum kötü dedi buraya kadar tamm daha sonra heyette bulunan doktora danıştım elimdeki sonuçla dediki bana sen ticari araç kullanamazsın dolmuş minübüs ticari taksi vs şimdi bana verilecek olan ehliyet ne olur sizce ben ötvden yararlanmak istiyorum heyet doktoru ortopedi uzmanı benim sorunum norolojik zaten,noroloji doktoruna durum bildirim raporu yazdırsam h sınıfı ehliyet alır diye faydası olurmu ne yapacagımı bilmiyorum

H sınıf ehliyet ile ticari araç kullanamazsın zaten. Ticari araçlar B C vd D ehliyet ister ancak bir istisna var; Valilik özel izni ile sadece eşya taşımaya mahsus araç kullanablirsiniz.

Mr.No

Cevabınız için teşekkür ederim. Ne yazık ki bana hep işgüzarları, huysuzları denk geliyor. Bu konuda şanssız olduğumu söyleyebilirim. Belirttiğiniz şekilde gayet yapıcı, olumlu, bilgilendirmeye yönelik konuşuyorum. Ama doktorun ne yapacağını kestiremiyorsunuz. Veya muayenede başka heyette başka tutum sergiliyor.

Rapora itiraz ettim. Araştırma Hastanesi'nde tekrar heyete girdim. H Sınıfı Ehliyet alır, otomatik vites araç kullanır kararı almışlar. Ama bu sefer de sürücü belgesi sağlık kurulu raporu düzenlemişler. :(
Bu raporla ÖTV-MTV indiriminden yararlanamıyorum sanırım.
Şimdi ne yapayım?

Üst Alt