Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Skolyoz hastasıyım. Askere alınır mıyım?

Tekrar merhaba arkadaşlar yarın kısmetse öğleden sonra bir araştırma yapıcam bu güne kadar gecikme nedenim sosyal güvenemin olmaması şimdi özürlü raporu için devlet hastanesi bizden para talep edermi mesela galiba MR çekmek gerekliymiş onu sorucam yarın bunun için bedel vs isterlermi diye birde engelli maaşı %40'a bağlanırmı sizce ?

ilk olarak bu hastaneye gidicem ön araştırma niyetiyle daha sonra balta limanına çünki balta limanı evime hayli uzak bu hastane ise kapı önü sayılır balta limanı yanında buda Türkiyede FİZİK tedavi dalında tek hastane bildiğim .... link burada
Istanbul Fizik Tedavi Rehabilitasyon Egitim ve Arastirma Hastanesi

slm sola bakan skolyozum 19 derece ve bunun karşılığı yine sola bakan 13 derece 3 aylık askerim
ayakta durmakta uzun süre yürümekte çok zorlanıyorum lütfen yardım.... ne yapmam gerekiyo fizik tedaviyemi yoksa ortopediyemi çıkmam gerekiyo lütfen yardımcı olun.......

kardeş bende skolyozum..hatta kifoskolyoz..o reimdeki görüntüden biraz fazla bile..ben alınmadım askere ..hatta kimisi gata ya yollanır..buna bile gerek duyulmadı..

skalyozu olan ve ozur oranı %40 oanlar askere alınamazlar askerlık subesınden yapılan muaneler sonucunda oradanda dırek elverıssız raporu verılır ıyı tespıt ıcın de askerı hastanelere sevk verılıp oradan verılır raporları

motorcu,16;

sen askeride revire cik zorlandigini söyle ve seni hastaneye sevk ederler belki busefer elverisis verilebilir

benim oğlumda skolyozdu 2 sene önce ameliyat ettirdim.% 40 olan eğikliği ameliyattan son ra 15 dereceye düştü.karşılıklı 6 ad platin taktılar.1,5 sene sonrada platinleri çıkarttıracağız.oğlum 3 ay sonra 18 zine değecek bu hafta için de özürlü raporu almak için müracatta bulunacağım.gelişmeleri sizlere yazarım

edi_67 6 kez hastaneye gittim ama bi sonuç yok hiç ilgilenmiyorlar ağrılar çoğalıyo kalçama vurmaya başladı

motorcu asker hastanlerinde bu işi çözemezsin beyin cerrahiye sevk iste gatadışında beyincerrahi kolay kolay bulunmaz seni devlet hastanesine sevk ederler oradn alacağın rapor doğrultusunda gataya yollanırsın muhtemelen çürük alırsın sevk etmezlerse yıllık izne ayrıl garnizon komutanlığından sevk al ve işlemi memleketinde hallet muhtemelen çürüğe ayrırlar

bugün askeri hastanede beyin ve sinir cerrahisine çıktım. muayene doğal yazzdı reçete yazdı ortopedi polk. kontrolü uygundur yazdı başından gönderdi
ne yapmam gerekiyo lütfen yardımcı olun. 19 derece skolyoz karşılığı 13 derece bel ve sırt ağrısı çok oluyo kalçama inmeye başladı ağrılar topuğa kadar iniyo lütfen yardım....

w

demirci
slm ben ismail aga bana yardımcı ol lütfen sürekli internete giremiyorum allah rızası için bana yardımcı ol sana ulaşabileceğim bi numara ver bana . korsan-prens_17@hotmail.com bu adresin facebokuna sana ulaşabileceğim bir tel numarası gönder lütfen bana yardımcı ol

ismail kardeşim verdiğin adresten face hesabı açılmıyor malesef ulaşamadım şuan snin yapabileceğin en iyi şey yıllık izne ayrılıp memeleketinde hastaneye gitmek yada bir şekilde ankara gataya gitmenin yolunu bulmalısın zafere giden her yol mübahtır ilkesiyle hareket et yani hastalığını elinden geldiğince abart acının dayanılmaz olduğunu belli et en etkili yöntem çarşı iznine çıkacağın gün üzerinde sivil elbiseler varken birlikten tam cıkmak üzereyken at kendini yere kıvran hiç kimse çarşı iznine gidecek adamın numara yaptığına ihtimal vermez... ha şuda var ben senin hastalığın hakkında bilgi sahibi değilim askerliğe elverişlimizin değilmisin bilemem benim derdim seni gataya yollayabilmek ve bi şekilde sağlığınla ilgili tedavi olabilmeni sağlamak umarım başarırsın

w

slm demirci mail adresinde sorun vardı giderdim sen bidaha denesene sana ulaşabileceğim bir tel numarası gönder bu adresin facebokuna lütfen
ben şuan çarşı iznindeyim .

Üst Alt