Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Skolyoz hastalığı, skolyoz ameliyatı, ameliyat öncesi ve sonrası skolyoz resimleri

merhabalar ben 15 yaşında bu ameliyatı oldum doktorum o zamanlar Samatyada çalışıyodu.Mustafa CANİKLİOĞLU.lisedeydim ozamanlar güzel atlattım şu an evliyim bir oğlum var aynı zamanda öğretmenim.şikayetim olmadı bu seneye kadar ama bu aralar gece bel ağrılarım çok arttı.bu durumda olan var mı ? kilo ve yaş ilerlemesi ağrıyı artırır demişlerdi ama aşırı kilom yok.yatakta rahat dönemiyorum bu durumu yaşayan var mı?tabi platinle alakalı olmayabilid bilemiyorum

merhabalar ben skolyoz hastası olduğumu 3 gün önce öğrendim.1 ay önce bel fıtığımdan dolayı fizik tedavi gördüm faydasını göremedim ağrılarım çok arttı sizin de dediğiniz gibi gece yatakta dönemiyorum sabah kalktığımda inanılmaz ağrılar var şu aşamada neurotinin adlı ilacı kullanıyorum ilacın dozunu yavaş yavaş arttırıcaz sonrada iğneli ağrı merkezlerine yönlendirecekmiş doktor ameliyata sıcak bakmadı flimlerime bakıyorumda çok bariz belli eğrilik var ne yapacağımı şaşırdım

merhabalar ben skolyoz hastası olduğumu 3 gün önce öğrendim.1 ay önce bel fıtığımdan dolayı fizik tedavi gördüm faydasını göremedim ağrılarım çok arttı sizin de dediğiniz gibi gece yatakta dönemiyorum sabah kalktığımda inanılmaz ağrılar var şu aşamada neurotinin adlı ilacı kullanıyorum ilacın dozunu yavaş yavaş arttırıcaz sonrada iğneli ağrı merkezlerine yönlendirecekmiş doktor ameliyata sıcak bakmadı flimlerime bakıyorumda çok bariz belli eğrilik var ne yapacağımı şaşırdım

Merhaba Vision,
Gecmis olsun. Aradan epey zaman gecmis ama kızınız nasıl? Ameliyatın sonuclarından memnun musunuz?
Azmi Hamzaoglu Hoca hakkında ne dusunuyorsunuz?

Benim de Kızım skolyoz, 15 yasında ve 50 derece.

Cok tesekkurler,

azmi hamzaoğlunun en başından sonuna kadar ki ameliyat üçretı ne kadara oluyor bılen

en başından sonuna kadar ki ameliyat üçretı ne kadara oluyor bılen varmı azmı hamzaoğlunun

slm.öncelikle herkese geçmiş olsun.bende 21 yaşında bir skolyoz hastasıyım.her şey 1 yıl önce sağ bel bölgemdeki şişliği farketmemle başladı..bir kaç röntgen film'i çektirdikten sonra skolyoz teşhisi konuldu.yaşadığım yerdeki hastahaneler yeterli donanıma sahip olmadığı için ve okulum olduğu için bu yaza ertelemek zorunda kaldım.önümüzdeki günlerde İzmir'e gidicez gerekli testlerden sonra kaç derece skolyoz hastası olduğumu öğrenicem ve ne olacağına karar verilcek.bu şekilde yaşamak bir kız olarak gerçekten çok zor,dar bi badi giydiğim zaman gözle görülür şekilde herşey belli oluyor ve bu beni ciddi şekilde rahatsız ediyor farkettiğim zamandan beri sürekli bol şeyler giyerek bunu gizlemeye çalışıyorum.forumda okuduklarımdan sonra merak ettiğim şey eğer derecem 40 derecenin altındaysa ameliyat olmucak mı ?? korse veya başka bir tedavi yöntemiyle bu eğrilik ne kadar düzelebiliyor ??

Benim bildiğim kadarı ile 40 derecenin altında skolyoz hastalarına ameliyat tedavisi uygulamıyorlar.. Doktor tavsiyesine göre korse, yüzme ve belli başlı spor hareketleri ile dereceyi ancak azaltabiliyolar.. 35 derece skolyozu olan bir arkadaşın düzenli spor ve yüzme ile 25 derecelere düştüğünü biliyorum.

peki belli bir süre sonra korse kullanmayı bırakınca tekrar ilerleme durumu oluyo mu? ne kadar doğru bilmiorum ama bi forumda okuduğum kadarıyla skolyoz eğriliğinin yılda 0,5cm gibi artması eğer böyle birşey varsa ilerlemeden önlem alınması daha iyi değil mi? sonuca korse veya diğer şeyler de bi yere kadar bence..bu görünüşteki bozukluk beni bitiren :(

Merhaba arkadaşlar...35 yaşında ve yaklaşık 15 yıldır ankilozan spondilit hastasıyım (bir nevi skolyoz :) )...Hastalığım askerliğim sırasında ağrılarla başladı ve kısa zaman içinde vücudumda kifoz olarak kendini gösterdi...o zamanlar konulamayan teşhis, benim fazla ilgilenmemem ve hiçbir ilaç tedavisine girmemem vs sonucu birkaç senede geri dönülemez şekilde ilerledi , şu an ise omurgamda 120derece civarında öne doğru eğiklik mevcut...Bu durum artık hayat kalitemi her yönden oldukça düşürdüğü ve mesleğimde beni zorlamaya başladığı için (müzisyenim ) korkularımı kaygılarımı bir kenara bırakıp doktor araştırmaya başladım, birçok hekimi araştırıp, görüştükten sonra SAKARYA EĞİTİM ARAŞTIRMA Hastanesinde Doçent olarak görev alan DR.KAMİL ÇAĞRI KÖSE yi duydum...

hakkında çok olumlu görüşler okuduktan ve ameliyat ettiği birkaç hastasına ulaşıp görüştükten sonra kendisine fotoğraflarımı ve basit detaylarla durumumu anlatan bir mail attım ..yanıt verir mi, ilgilenir mi acaba birkaç gün sonra arasam mı diye düşünürken aynı gece kendisinden "Aykut bey , durumunuz ameliyat edilebilir görünüyor, ben şu-şu günler müsaitim, lütfen hastaneden randevunuzu alıp geliniz, detaylı bakalım " şeklinde umut verici bir yanıt aldım...Malum bizler değil doçentle birebir muhatap olmak, numara almak için bile saatlerce hastanede sıra beklemek zorunda kalan bir nesiliz ) Aynı gün 182 randevu hattından kendisi için 1 hafta sonrasına randevu aldım...Gittiğimde adım ve randevu saatim kapıda yazıyordu hiç beklemeden girdim...asistanı Deniz Bey kendisinin ameliyatta olduğunu , benim röntgenlerim çekildikten sonra, saat kaç olursa olsun mutlaka görüşmenin yapılacağını söylediklerinde saat 16:00 civarıydı...röntgen odasında detaylı olarak 5-6 röntgenim çekildi , 10dk sonrasında teslim edildi ve doktoru beklememiz istendi...o sırada benimle birlikte yaklaşık 5-6 hasta daha mevcuttu...

Bunları bu kadar detaylı uzun uzun yazmamın sebebi çoğu hastanede o saatte röntgen çekilmemesi, çekilse de ertesi gün alın denmesi, saat 16:00dan sonra doktoru bulmanın biraz zor olması vs...Dolayısı ile sadece doktorum değil , Sakarya Araştırma Hastane personelininde çok düzgün çalıştığı bilinsin istiyorum...Doktor beyin ameliyatı saat 17:30 civarı bitti, kendisi 18:00 de hastalar kabul etmeye başladı, bana sıra geldiğinde saat 19:00 olmuştu, gayet güler yüzle karşıladı ve asistanları ile birlikte röntgenleri mi inceleyerek ameliyat hakkında ne düşündüğümü sordu...Hepimizin gibi iyileşmek ve sağlıklı görünüşüme kavuşmak istediğimi ama ameliyat ve riskleri ile ilgili çok bilgim olmadığı için korktuğumu söyledim...

kendisi her ameliyat gibi bu ameliyatta da riskler bulunduğunu , bunun binde 1 ölüm yada yüzde 1 felç riskinden başlayarak, ufak tefek komplikasyonlara kadar giden geniş bir yelpaze olduğunu, kendilerinin o güne kadar ölen veya felç olan bir hastalarının bulunmadığını söyleyerek ameliyat olmamı önerdi ve tüm ameliyat sürecini, neler yapılacağını, öncesini, sonrasını tüm detayları ile anlattı...tek şartının ise en az 1 ay kadar önce sigarayı bırakmam olduğunu, sigaranın iyileşme sürecini uzattığını ekledi...Kısacası o saatte dahi bana en az 30-40dk civarı zaman ayırdı, ben tamam hocam ameliyat olmak istiyorum dediğimde bilgilerimi aldı ve ameliyat tarihi için beni arayacaklarını söylediler...Yaşadığım yer Keşan'a dönüp zar zor 1 hafta sonra sigarayı bıraktıktan sonra tekrar mail atarak sigarayı bıraktığımı haber verdim ve ramazan boyunca konser vs olmadığı için çalışmayacağımı ramazanın hemen öncesinde ameliyat olup bu sürede iyileşmemin mümkün olup olmadığını sordum, çünkü bayramda tekrar çalışmaya başlamam gerekiyordu (bu maili atalı bugün sadece 45 gün oldu ), kendisi ertesi gün ayarlama yapacağını benim içinde uygunsa 19-20 temmuz gibi ameliyatımı yapabileceğini böylece çalışmaya başlayacağım tarihe kadar yeterli iyileşme sürem olacağını söyledi ...tabi o arada ben aklıma geldikçe merak ettiğim her şeyi sorduğum bir sürü mail attım, hepsine de cevap aldım ...bana mı denk geliyor, herkese mi aynı muameleyi uyguluyor bilmiyorum ama ben hayatımda böyle doktor görmedim :) Adamın neredeyse tüm hayatı ameliyathanede geçiyor, o arada bir sürü hasta ile ilgileniyor, birde zaman bulup mailleri cevaplıyor ... Sözün özü arkadaşlar, kısmetse 19 temmuz günü hastaneye yatışım yapılacak ve Allah izin verir de bir aksilik olmaz ise 20 temmuz günüde ameliyatım yapılacak...Söylenene göre ertesi günü yürümeye başlayacakmışım ve birkaç gün sonrasında da taburcu edilip evime dönebilecekmişim...Dönüp bilgisayar başına geçebildiğim ilk anda hastaneye yatışımdan çıktığım ana kadar olan herşeyi işte yapılan tahlilleri, anestezi aşamasını, ameliyat sonrasını, ağrı-sızı ne kadar, ameliyat iziydi, dikişiydi nakışıydı, nelere dikkat edilmesi gerektiğini en ufak detayına kadar yine paylaşacağım...Çünkü biliyorum ki benim gibi bu tarz ameliyatları olmak zorunda olan ama tam detayları bilmeyen , anesteziden yada ameliyat aşamasından korkan , forum forum dolaşıp ordan burdan yarım yamalak bilgi toplamaya çalışan birsürü kişiyiz...keşke ameliyat olana kadar birsürü yerde yazan ama sonrasında sağlığına kavuşan yada kavuşamayan arkadaşlarımızın hepsi zaman ayırıp tam detaylı yazsa herşeyide bu kadar korkmasak bu işten, yada korkacaksak da neden korkacağımızı bilsek ) Kısmetse en geç 25 temmuzda falan evde olurum , o zaman görüşürüz arkadaşlar, şans dileyin :)

cok gecmış olsun aradan baya zaman gectı ama cok gecmış olsun skolyoz amelıyatı acaba ne kadara azmi hoca yapıyor cok pahalı dıyorlar bu amelıyat :(( oyuzden amelıyat olamıyorum

Ben 6 sene önce dokuz eylüldee 3.500 liraya ameliyat oldum bizim için uygun bir rakamdı ve kızınızın ameliyattını tuttugunuz günlüğü okurken kendimde aynı seyleri yasadıgımı hatrladım ama beim daha hafifti gecmiş olsun

Merhaba vision,

Tüm yazdıklarınızı tek tek okudum. Hem ağladım hem de sizin için mutlu oldum. Sgk ile ilgili çözüme ulaşamamışsınız sanıyorum. Benimde bilgim yok ama araştırma yapacağım. Belki de konuyu çözümlediniz, eğer devam ediyorsanız aşamayı sizde yazın sesimizi birileri duysun çözüm bulalım.

Gelelim bana :) Bu sorum hem size hem forumdaki diğer arkadaşlarımıza.
Bende tahmininiz üzere skolyoz hastasıyım, tek avantajım açım düşük. Ama belli olacak şekilde omuz düşüklüğüm var. Ve kendimi sürekli dengelemek durumunda kalıyorum. Düşük olan omzumu yükselterek arasındaki farkı kamufle ediyorum. Onun dışında kalça ve sırt köprü kemiğim çok az ile olmakla birlikte belirgindir. Gelelim diğer detaya. Benim skolyozum doğuştan. Doğuştan skolyoz sadece erken doğumdan dolayı değilmiş. Ben normal ve zamanında doğmuşum fakat annenin yeterince beslenmemi yüzünden skolyozum başlamış. Ve bir detay doğuştan belimde yara izim vardır. Doğduğumda bu iz annemin tabiri ile kuş gözü kadar imiş. ama şuan yara izi bir A5 kağıdın kapladığı alan kadar. oradaki derim daha ince ve uzun süre eğilirsem yırtılacak gibi acıyor. bu izin çözümü var estetik müdahale ile.

Benim asıl merakım bu izden skolyoz hastalarında var mı? Aranızda buna benzer bişeyi olan ve etraftan duydunuz mu?
internette ben bulamadım.
Doktorum bunun hem yanık izin olabileceği hemde omuriliğin doğumdan önce kapanmamış olabileceğini söyledi.Buda demek oluyor ki hareketsiz doğabilirdim.

25 yaşındayım doğustan olan ve o zaman farkedilen skolyozum için geç kalındı. Doğduğumda doktorlar söylemiş 25 sene önce :) ama ailem kabul etmemiş. Benim aklım erince duruma ufak kızımız için 8-9 yaşlarında idim. ameliyat istedim. Ailem korktu istemedi. Felç riski yüksek dediler. Sadece omuzdaki yüksekliği düzelticeklerdi. Velhasıl o da olmadı.

Ama kızımız için çok mutlu oldum inşallah bugün çok daha iyidir sağlıklıdır.

Teşekkürler uzun yazımı da okuduğunuz için :)

sağlıklı günler dilerim.

cnsu_;

bende eskişehirde yaşıyorum ve burda skolyoz ameliyatının yapıldığını hiç duymadım.umarım memnun kalırsınız doktorunuzdan.ben ankarada olmuştum.iyi doktora denk gelmek çok önemli,çünkü skolyoz ameliyatları çok riskli ameliyatlardır bilen bilir.inşallah sağlığınıza kavuşursunuz..

canısı;

bende 15 yaşında aynı dr a ameliyat oldum skolyozdan yana hiç bir sorun yaşamadım ameliyatımda çok iyi geçti ama bu ameliyat ilerleyen yaşlar ve bünyeye bağlı bir ameliyat benle aynı anda giren bir çocuk vardı o dönem hiç unutmadım onu ben çok zayıf olmama rağmen o ameliyattan çıktım ama o kişi çıkamadı Allahtan rahmet sevenlerine sabır diliyorum ama mustafa canikğlu elinden geleni yaptı işini bilen bir dr skolyoz konusunda tek tavsiye edebileceğim bir dr dur ayrı zamanda kalça protez ameliyatlarında da başarılı olmuştur göndermiş olduğum arkadaşlarım şuan bana dua ediyorlar zaten bu dr eğer olunmaması gerekiyorsa ameliyat yapmıyor...çok geçmiş olsun kızınıza Acil şifalar diliyorum acele kararlar vermeden drlar ile görüşmenizi ve 15 yaşına kadar bu ameliyatı yaptırmanızı söyleyebilirim zaman çok önemli

Arkadaşlar meraba bende skolyoz hastasıyım 2 gün önce öğrendim 19 yaşındayım çorumda muayene oldum rontgen çekildi düzelmez ameliyat olacaksın sevk kalkmasaydı sevkederdim ankara hacettepeye dedi bugün gece emar çekindim iki gündür ameliyat için hacettepede doktor arıyorum fakat bizim gelirimiz yok babam ssk emeklisi buna göre uygun bildiğiniz ameliyatta ssk dan yararlanabikeceğim doç. Dr. Tanıdığınız varsa önerebilir misiniz bana lutfen şimdiden teşekkür ediyorum...

Merhabalar hikayenizi yeni okudum ve çok duygulandim gercekten çok duyarlı bir babaymissiniz sizi tebrik ettim.tekrar geçmiş olsun...Bana gelince ben 27 yasinda iki çocuk annesiyim 16 yaşında farkedildi rahatsizligim 33 derece egrilik vardi takip edicez dediler 2008 de çekilen emarda ise ayrik omurilik ve gergin omurilik olduğu saptandi eskiden agrilarim yoktu fakat şuan çok agrim var ve kime gittiysem ameliyat onerdi sizin kizinizdaki benimle benzer anladığım kadarıyla benimki belde tek fark olarak bacaklarimda ara ara uyusmalar oluyor çok kararsizim ameliyattan çok korkuyorum ve acaba yaşım gectimi diye dusunuyorum

şimdi çocuğun durumu nedir keşke bizi bilgilendirmiş olsaydınız
en azından mutluluğunuzu bizimle paylaşmanızı istiyorum, inşallah bir gün çıkar da daha iyi olduğunu yazarsınız bekliyoruz

7 yıl önce çektiğim çileler aklıma geldi ne günlerdi Allah'ım sen kimsenin başına verme

S.a benim bi sorum olacak size arkadaslar lütfen yardım edin ?

benimde bir sorum var ?skolyoz başlangıcı olmuş bunun için ne yapmalıyım?fizik tedaviye gitmek yeterli mi ?

Üst Alt