Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Skolyoz hastalığı ilerleyen bir hastalıktır. Egzersiz..?

tüm arkadaşlara öncelikle geçmiş olsun diyorum.bende skolyoz olduğunu biliyordum çünkü ablam ve ababmdada vardı bend eolan aynı sorunlar geçen haftay kadar doktora gitmedim (28 yaşındayım) ihmallik mi dersiniz vurdurmum vuymazlıklı mı bilmiyorum adını sizkoyun ama son zmaanlarda boynumda müthiş bir ağrı başladı daynamadım ve gittim boynumun benim yaşımd aolan bir teişkinikiden çokçok daha yıpranmış olduğunu belirtti ve tabikii deskolyoz olduğunuda çektirmiş olduğum filmlerde fııtk başlangıcının olabileceğini ve bana ilaç ve jel tadavisini yanında uygullamam gereken eğsersizler verdi aslında ben sporla uğraşan biriyim verdiği egsersiz leri ben zaten yapıyordum aceba ben farkında olmadan tedavi mi etmişim kendimi yıllardır bunu anlayamadım ineternnetten baktığım zaman çok ilerlemiş skolyoz sonuçlarını gördüm doktorda demişti bana sende fazla yok diye ama şunu öğrnemke istiyorum verilen tedaviler eğer yaşarsak ileryen yaşlarda bizi bu hatalıktan ne derece koruyabilir yada önleye bilir egsersiz yapıpta ben çok faydasını gördüm diyen arkadaşlar varmmı bir cosmodics diye bişey duydum tavsiye edermisiniz??dikkate alan arkadaşalra teşekkürler..

mrb arkadaşlar...

ben de skolyozum sol tarafa C harfi şeklinde eğiklik var ve az da dışarı çıkıntılı. Allaha çok şükürler olsun iyiyim. 2002 de 14 yaşlarımda opera oldum. hacettepe ünv. prof. dr. muharrem yazıcı opera etti. operadan birkaç gün sonra fizik tedavi söyleyelimmi sana dediler. ben de söyleyin dedim. fizik tedaviciler sağolsun birçok güzel hareket verdi. doktorumda bunları ömür boyu yapacan dedi. ben de yapabildiğim kadar yaptım. hastaneden çıkıp muayeneye geldiğimde doktoruma body(vücut geliştirme) yapabilirmiyim dedim. yap ama yavaş yavaş dedi. body yapmaya başladıktan sonra fizik tedavicilerin verdikleri hareketleri bıraktım. birkaç sene sonra sanırım 4 - 6 sene sonra sırtıma takılan platin kırılmış. bende onun için numuneye gittim bir doktora özelinden muayeneye çıktım ve tamam alırız aletleri dedi. sonrada şu kagıtları at bi işini yaramaz gibisinden konuştu. biz de attık. sonra zamanı geldi doktora gittik sıra alın v.s. v.s.. dedi. tabi bu sıra v.s. işlemlerin yapılması gerekti. son işlemimizde o doktorun at dedikleri kağıtları istediler. bizde yok şu doktor at dedi bize dedik. onlarda birşey diyemediler. doktora gittik. doktor bizden kaçamak yaptı ve ilgilenmedi. görmemezlikten geld,. yukarı oadamdayım gelin dedi. çıktık odaya doktor yoktu. bizde boşverdik çıktık geldik.bunlar tabiiki 4 - 5 sene önce yaşandı. bende bugün yani 22 eylül 2011 perşembe günü ankara dışkapı ssk ye gittim ve skolyozum kırıldı bunu alabilirmisiniz dedim. röntgen çektirdiler. opera doktoru baktı sırtında bunlar kırılmış ama karnamış , bir sorun yok, zaten sana yapılabilecek en iyi tedavi yapılmış, seneye tekrar gel yine bakalım dedi. allaha şükür iyiyim. allah herkesi bütün her türden hastaları daha iyi etsin. amin. benim hareket olayım bundan ibaret. ve halen vakit buldukça body yapmaya kesinlikle özen gösteriyorum.

konunun dışına çıktım ama elbette bir kaç kişinin öğrenmek istediği soruların cevabını vermişimdir. bir çok bilgi edindim. sorun bilirsem cevaplarım.

ALLAH herkese ve hepimize bütün hastalıklarınıza sağlıklar versin.
saygılar...

merhabalar, 1990 ylında sırtımdaki ağrılar sebebiyle dr. gittim. tıp cok gerideydi 33 adet ozel dr. yanlıs teshis koydu. doğru teshisi samsun 19 mayıs univ. koydu. Fakat orada 2 yıldan fazla yanlıs tedavi uyguladılar. Korse ile durdurmaya calıstılar. istanbul capaya geldim. 1993 yılının eylul ayının 14, gunu saat 07,30 azmi hamzaoglu tarafından 6 saat suren bir ameliyat gecirdim. kalcamdan kemik alıp 160 dercenin ustundeki egikliğin bulundugu yere monte ettiler. yaklasık bir yıl sonra iyilestim. Fizik tedaviler gordum. egzersizler verdiler. uzerinden 16 yıl gecti. suan saglıgım yerimde. sırtımdaki kamburla yasamaya alıstım.

Egzersizlerin amacı sırt kaslrını gelistirerek omurgaya destek olmak. kesinlikle kilodan kacınmaızı tavsiye ederim. egzersizler rahat uyumaya yardımcı oluyor. suan ara ara yuzmeye gidiyorum. en ideal spor. Body dikkat isteyen bir spor. kesinlikle dikkatli yapılması lazım en ufak hata dunyanızı karartabilir. Bu alandaki dr.lar mesela azmi beyin muayanesi cok pahalı gidemedim. digerleri operasyonu biz yapmadık yapan dr daha iyi bilir diyorlar.

ameliyat olmayı dusunenlere tavsiyem, ilerlemesini durdurun en azından. gun gectikce kotu oluyor insan. kambur ne kadar buyurse insan hayatı o kadar etkileniyor. birde nefes darlıgı yasıyor insan ölümden beter. radyo reklamları var. nefes al, bir daha nefes al simdi ver diye. ben nefes alamıyorum. %49 ciger calısmıyor. skolyozun ilerlemesi yanlıs tedavii. allah herkese sabır versin. bir an önce caresine bakın. önleminizi alın. gelecege umutla bakın. saygılar.

Öncelikle merhabalar ben 17 yaşındayım ve skolyoz hastaligim var kaburgam sağ tarafa kaymis durumda.Size sormak istediğim şey ise eğer spor salonuna gidip orada sırt ve bel kaslarimi calistirirsam ise yarar mi? Teşekkürler

Paylaşımınız için teşekkürler.. Skolyozunuzun özelliği benimkiyle aynı. Yukarıdaki 5 sunumu maallesef açamıyorum, yeniden paylaşsanız mutlu ederdiniz.. Herkese ağrısız günler diliyorum..

Üst Alt