Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Şizofren vb. hastalığı olanlar evlenebilir mi?

Bazı arkadaşlar bu bölüme farklı konuda mesaj yazarak konunun akışını bozuyorlar. Arkadaşlar; lütfen konunun akışını bozmayınız. Konu Şizofrenlerin evlenip evlenemeyeceği konusudur. Sitede arkadaşlara, Şizofrenlerin evlenip evlenemeyeceği konusundan farklı konuda mesaj yazmak isteyenler lütfen site üyelerine özel mesajlaşma yoluyla mesaj yazsınlar.

(Gölge)
solian nasıl iyi geldi mi size ? bende kullanıyorum bi etkisini göremedim

Şizofren olsun veya olmasın Allah tüm insanlara evlilik konusunda hayırlısını nasip etsin. İnternette kizlarsoruyor.com diye meşhur bir Türk internet sitesi var. Orada Türk kızlarına Şizofren biriyle evlenmek ister miydiniz diye bir soru sorulmuş. İstisnalar hariç Türk kızlarının çoğu ben Şizofren biriyle evlenmem diye yazmış.

Linkini aşağıya yazıyorum:

https://www.kizlarsoruyor.com/toplu...46-sizofren-birisiyle-evlenmek-ister-miydiniz

Son düzenleme:
Sitenin adı erkeklersoruyor.com olsaydı yine de sonuç değişmezdi onlarında çoğu şizofren biriyle evlenmek istemezdi gayet normal .

mehtapsolmaz

ben annemi 1 yaşımda kaybettim annemin ismi solmaz dı sizi görünce acım tazelendi annemin adı solmaz ama soldurdular

(Gölge),

Halk Sağlığının bahçesine mi gömdüler üzerine karanfil bırakmak lazim;);):cool::cool:

Psikoz hastaları evlenebiliyor mu ?

Merhaba arkadaşlar,

Daha öncede anlattığım gibi kısa süre önce bir atak geçirdim. Bütün hayatım alt üst oldu. Vasi tayin edildi.

Şuanda çok iyi oldum. (Halsizlik dışında)

Bu hastalığa yakalanınca evlilik hayal mi oluyor ?

Sizin süreçleriniz nasıl oldu. Tedavi süreçleriniz ne kadar sürdü.

Vasiliği iptal ettirmek için başvuruda bulunacağız.

Bu hastalıkla evlilik olur mu ? Yoksa bundan sonraki yaşamamımda evlilik planı yapmamalımıyım?

Hastalık bir andan geldiği için damdan düşer gibi oldum.

Çünkü herşey yolunda giderken evlilik planı yaparken bir anda işimden oldum sağlığımdan oldum. Üstüne birde vasi tayin edildi.

Hastalığınızı alevlenme sürecinden sonra tedaviniz ne kadar sürdü? 1 yıl 2 yıl vs

Doktorlar vasi kararını çok kolay veriyorlar anlamadan dinlemeden benim öyle oldu.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Karşıdaki uygun kişiyi bulduktan sonra (Evlilik Hayal Değil)

(ÖRNEKLE, ben son zamanlarda çok evlenmek istiyorum.
AMA NASİBİMİ BULAMIYORUM bu arada benim yaşım 38)

Yasal olarak sorun oluyor mu ? Arkadaşlar yukarıda yazmış ama

Bilen bir arkadaş yardımcı olursa sevinirim.

Ben bipolar bozukluk hastasıyım 23 senedir. Panik atak da geçirdim, psikoz, okb, depresyon, mani, sosyal fobi. 12 yıllık evliyim. Bir de kızım var. İlacı ve tedaviyi bırakmamak gerekiyor. Sorunlar oluyor mu oluyor, sağlıklı insanların sorunları yok mu?

Evlilik raporu almak için aile hekiminize gideceksiniz akli melekeleriniz yerinde ise bulaşıcı bir hastalığınız yok ise rapor verebilir ama uzman hekim görüşüde almak isteyebilir hastaneye sevkeder uzman doktorun kanaatine göre de evlilik için rapor alabilirsiniz. Bu siteye girip bu soruyu sorup araştırma yapmanız bile akli melekelerinizde çok da sorun olmadığının ıspatı aslında. Burda önemli olan şey kişinin evlilik nedir eş olmak nedir onun bilincinde olması

Teşekkür ederim. Geçirdiğim bir atak sonucu vasi kararı verildi. Geçici olarak o yüzden sormuştum. Belli bir süre bekleyip tekrar başvurda bulunuyor muşuz ? İyileşseniz bile bir süre kontrol altında takipte tutuyorlar

İyileşmeme rağmen rapor aynı şekilde kaldı. Takipten dolayı

psikoz hastasıyım evli değilim ama tanıdığım psikoz hastası var ve evli kızı var ve o da otizm hastası

bence gelinle damat tarafı isterse doktor onayı da olursa olabilir evlenebilir gibi

Mavro

İyileştim kardeşim ilaç 10 günde etki 1 ayda yan etkiler geçti. 2 ayda hastalığın verdiği olumsuz etkilerden kurtuldum. Jet hızıyla etki etti. Atak geçti. Doktorda biliyor. Sadece bekliyoruz.
Atanmaması için mahkeme ertelendi. Tekrar rapora gittim.
Ama bir süresi varmış öyle hemen vermiyorlar. Biraz daha bekleyeceğiz doktor diyene kadar

Evlenebilir fakat eğer kişinin engelli raporu var ise.aile bireylerinden biri itiraz ederse evlilik mümkün olmaz.ancak aile bireyleri onayı ile evlenir

Psikoz hastasıyım. (Bayanım) Annem babam evliliği benim için düşünüyorlar yani olabilir neden olmasın diyorlar ama krize girdiğimde ben ben olmuyorum işte. Kimse kahır çekmek için evlenmez yani. Kim niye çeksin benim kahrımı ki? Korkmuş ailesine muhtaç küçük bir kız çocuğu oluyorum öyle anlarda. Mahzunlaşıyorum. Kafamda sesler duyuyorum. Canımı acıtıyorlar. Yapabildiğim tek şey köşeme çekilip ağlamak...
Evlilikte bunun hamile kalması var doğurması var anne olması var... O sesler bana çocuğunu pencereden at dese, ben de inansam ne olacak? O mezara ben hapishaneye. Aklım kendime kadar var zaten ben kendimde anne olacak potansiyel göremiyorum. Çocuk olmasa da olur diyen birine denk gelirsem belki... O da ancak kırkımdan sonra.

Genlerden ziyade ben aileden öğrenerek psikiyatrik hastalıkların daha çok geçtiğini inanıyorum. Çocuk anne, baba, anne ve baba arasındaki ilişkiyi örnek alır. Kızların daha çok annesini örnek almasından dolayı iyi ki oğlum olmamış.

Benim gibi vasi atanmış ise tekrar iyileştiğini kanıtlayıp vasili iptal ettirip kısıtlılığını kaldırınca evlenebilir.

Yoksa yasal olarak evlenmez. Kısıtlı ve vasi tayin edilmiş ise

ben nisan ayında evlendim.hastalığımı hiç bildirmedim.avukatımla konuşmuştum bu konuyu.eğer hasta olduğunu beyan etmezsen bi sorun olmaz demişti.bi sorun olacağını zannetmiyorum.ama arkadaşların söylediği doğrudur

Bizim gibi psikiyatrik hastalıklara sahip kişilerin evlenebilmesi çok zormudur sizce?

OTİZM ve ŞİZOFRENİ olarak.

Üst Alt