Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Şizofren vb. hastalığı olanlar evlenebilir mi?

Güzel kardeşim ben şizofrenim işte yan etkilerinden dolayı ilaç kullanamıyorum ne şifası bir iğne oldum bırakmama rağmen gece gündüz uyuyamıyorum sağlam adama iş yok yaş 40a gelmiş ne anlatıyon sen

ADALETE SİTEM

Son mesajından anladığım kadarıyla senin amacın biz Şizofren hastalarına moral vermek. Mesajını moral düzeltici bir mesaj buldum. Mesajın için kendi adıma sana teşekkür ederim.

Son düzenleme:
dogandemirci11 İlaçlarını kullanmıyorsun hastayım diyorsun, Enjeksiyon yaparlar yan etki yapıyor diyorsun, ilaç kullanmak istemiyor isen EKT Tedavisi ol, bundan da korkuyorum dersin, öyle ya gerekçe.
Yaşının 40 olduğunu söylüyorsun güzel, Bayanların ağırlıklı olarak çalıştığı bir tekstil yada kot fabrikası gibi bir yere işe gir, göreceksin hastalığın geçecek şifa bulacaksın.
Şizofreni hastası insan ilacını kullanmadığı zaman burada mesaj yazmayı bırak kendine mecali kalmaz.
Söylediğim gibi bayanların olduğu bir fabrikaya işe gir düzeleceksin.
Şizofreni gibi rahatsızlığı olup ta ilaç kullanmayan birey, Şizofreni değil '' Hastalık hastasıdır '' bunun şifası da bir iş yerine girip bayanlar ile birlikte ay ortamda çalışmaktır.

Şizofreni olup evli olan çok kişi var. Kendine güvenen evlensin! Bu hayat pahaliğı karşısında yani parası olan herkes evlenebilir.

Zaten hayat zor, normal insan bile evlenince zorluklar çekiyor, şizofrenleri düşünemiyorum.. zor..

Bi kere ben psikozum ilaçla düzeliyorum ama ilaç yan etkilerinden ağırlığından çalışmıyorum bana uygun değil evlilik vede psikoz şizofren gibi hastalıkların baba anneden çocuğa veya toruna geçtiği söyleniyor bu böyleyse evlenmeyin bence veya çocuk yapmayın benim görüşüm böyle. Kaldıki ilaç sırtımızda kambur gibi ben 35 imde bekarım böyle bile canım sıkkınken evlilik beni intihara götürür. Sizde aynı sakın çalışmadan veya ilaçla iyleşmeden evlenmeyin
Ha evlenen sağlıklı insanlar bile zorlanırken uyumlu eş bulamazken baltayı taşa vurmayın

butun yorumları okudum ben bıle sogudum ben kımseye guvenmıyorum kı bende nasıl evlenıcem sadece arkadas olsa yeter dıyorum oda olmuyo bende vaz gectım sadece yaşamaya calısıcam o kadar

Bu konuya Şizofrenler evlenemez ve evlenmemeli diye yazan Şizofren arkadaşlar sizlere bir sorum var. Türkiye de Şizofren olupta evlenen hatta evlenipte çoluk çocuk sahibi olan Şizofren hastaları var. Bu evli Şizofrenler hakkında ne düşünüyorsunuz değerli Şizofren arkadaşlar ?

Yasak olmasından ziyade evlenme konusunda kişinin kaabiliyeti olması gerekir.

EN ÖNEMLİSİ BU BENCE 😁😁

ŞAB
(ŞİZO AFFEKTİF BOZUKLUK)
Son tanım bu.

ayDÜNYAvazo

Benimde son tanım depresyon

Depresyondayim unutuldum aldatildim sevgilimden ayrıldım çok yanlizim

Depresyon şizofreninin yanında hastalık değil
Ben psikozdayken köpeğimi barınağa vermişler aradım bulamadım unutamıyorum arkadaşlarımın izini kaybettim

Bu konuya Şizofrenler evlenemez ve evlenmemeli diye yazan Şizofren arkadaşlar sizlere bir sorum var. Türkiye de Şizofren olupta evlenen hatta evlenipte çoluk çocuk sahibi olan Şizofren hastaları var. Bu evli Şizofrenler hakkında ne düşünüyorsunuz değerli Şizofren arkadaşlar ?

Cezai ehliyet durumu tartışılmamıştır yani suç işlememişlerdir. Bana da şizofren teşhisi koymaya kalktılar.

doktorlar bana ailende var mı şizofreni hastası olan bende yok dedim

çalışıp ev araba almak istiyorum evlenmesem de olur
ama hayal işte

Üst Alt