Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Şizofren hastası abim 3. kattan atladı ve omurilik zedelenmesi oldu..?

Loris

Aktif Üye
Konular
168
Reaksiyonlar
0
İyi günler. Abim 3 gün önce saat 12:30'da3.kattan kendini attı ve direk asfaltta düştü. Hemen acile bozyaka devlet hastanesine kaldırdık. Sol ayağı dizkapağının üstüne kadar sağ ayağı diz kapağına kadar ve topuklarıda alçıya alındı omurilik zedelenmiş. Sonra bozyakada bir cihaz yetersizliğinden dolayı ordan yeşilyurt devlet hastanesine kaldırıldı. Ordan hemen ameliyata alındı 6 saat süren. Sonra şimdi beyin cerrahi yoğun bakımında duruyor. Hala yoğun bakımda. 3 gündür hastaneye kan veriyoruz. Son olarak bugün 7 kişi daha abim için kan verdi. Toplam 7 kişi verdi ve 10 tane daha kan verilmesi gerekiyormuş. Kan grubu farketmiyor. Abimin kanı 0 rh+. Doktora sorduk durumunu, omurilik zedelenmiş hayati tehlikesi şimdilik atlattı ama yoğun bakımdan çıktığı zaman belli olur dedi. Felç riskini sorduk felç olabilir ama sağ ayağını oynatabiliyor dedi doktor. Abim de şizofren rahatsızlığı var. Doktorlara söyledik. Aldığı ilacı söyledik. Şu an bilinci açık konuşabiliyormuş. kendi nefesini alabiliyormuş. Ne zaman yoğun bakımdan çıkar diye sorduk yarın belki çıkabilir dedi. Annem bu olaydan sonra şizofreni rahatsızlığı ortadan kalkarmı iyileşir mi dedik kolay kolay düzelmez dedi. Bu konuda bana yardım edecek arkadaşlardan önerilerini bekliyorum. Neler yapmaıyız. 10 adet kana daha ihtiyaç var inşallah buluruz. Birgünde 2 kişi geitrsekde oluyormuş. Allah'ım inşallah yüzümüze bakar en kısa zamanda eski sağlığına kavuşur. Allah herkezin yar ve yardımcısı olsun inşallah herkeze acil şifalar.

olayın verdiği zararlar umarım en kısa zamanda adlatır daha sonra şizofreni tedavisine devam etmeniz şart en yeni tedavi yöntemlerini ve ilaçlarını sürekli olarak kullanmanız gerekir ilaç kullanmayı reddediyorsa depo iğne yazdırmanızı tavsiye ederim 1 aylık veya 15 günlük depoiğnelerle şizofreniyi en hafif seyirle hayatını devam ettirebilir geçmiş olsun

Acil şifalar diliyorum loris...geçmiş olsun.Şizforeninin net bir tedavisi yok ama kunta arkadaşın dediği gibi depo iğneler hastayı sakinleştiriyor.Bunun dışında bakımını yapmakta zorlanırsanız bakım evine yatırabilirsiniz.Maddi geliriniz olanaksız ise devlet bakıyor.Çünkü ağır şizofrenlerde evde bakım zor oluyor.Tekrar geçmiş olsun diyorum.Sağlıkla kalın...

Bir şizofreni hastası olarak abinize geçmiş olsun diliyorum şizofreni hastalığı geçmez malesef ömür boyu ilaç kullanması gerekli ilaç kullanmayı reddiyorsa arkadaşlarında dediği gibi aylık veya 15 günde yapılan depo iğneler var onlardan uygulayabilirsiniz. Birde sormak istediğim kardeşiniz ilaç kullanıyormuydu yaşı kaç çalışabiliyormu.?

Cümlemize inşallah şifa versin. Kardeşlerim abim bugün yoğun bakımdan çıktı. Şimdi yeşilyurt beyin cerrahi yğun bakımından servise odaya kaldırıldı. Çok şükür konuşabiliyor yemek yiyiyor su cola ayran içiyor. Sağ ayağını oynatıp kaldırabiliyor ama solayağını sadeve oynatabiliyor .İnşallah forum arkadaşlarım dua edinde felç kalmasın. Arkadaşlarım bir sorum olacak; acaba biz şimdi evde bakım aylığı için başvurabilir miyiz? Ne zaman başvursak iyi olur ? İyi günler Allah herkesin yar ve yardımcısı olsun inşallah.

merhaba bende bir şizofreni hastasıyım şizofrenide ilaç kullanmak şart ve ilaçla tam iyileşemesede hastalığı en minumum yani
en düşük seviyeye iner ve kendi hayatını idame ettirir evde bakım aylığıda alırsınız rapor oranına göre özürlü maaşıda alır geçmiş olsun allah şifa versin

malesef evde bakım aylığı bağlatabilmeniz o kadar kolay değil malesef yatalak değilse şizofren hastalarına evde bakım aylığı bağlanmıyor en azından ben bağlatamadım

Çok geçmiş olsun. Bir bacağını oynatabilidiğine göre yaralanma çok ağır değil. Zamanla hareket de his de iyi duruma gidecektir diye umabilirsiniz... Hastanede fizyoterapistlerden öğreneceği fizik tedavi hareketlerini aksatmadan yapmalısınız. Ayrıca abin yapabildiği her şey kendi başına yapmalı. Böylece hem kas gücünü diri tutar hem de moralini...

teşekkürler arkadaşlar. Abim ctesi ve pazar kapalı olduğu için herhalde pazartesi ayaklarından ameliyat olacakmış. En son olarak 16 adet kan verilmiş hemşire hanım bunun 10'ununu ödemeniz yeterli dedi. Pazartesi kan merkezine gidip anons yaptırcam bakalım çevreyede haber verdim. Acaba ptesi ameliyat olacak ya ayaklarından tekrar kan ihtiyacı olur mu? Birde bu evde bakım aylığını almak için abimin taburcu olmasını mı beklememiz gerekiyor? Aydınlatırsanız çok sevinirim. Herkese acil şiflar işleriniz rast gitsin inşallah..

hyrlı akşmlar loris kardşm abiniz nasıl oldu halen kana ihtycnz varmı varsa biz gelip verebilirz çünki sizi çok iyi anlıyorum acil şifalar dilerim biran önce iyileşr inşallah

çok geçmiş olsun:( inşallah sağlığına kavuşur en kısa zamnda ilaçlarını kesinlikle aksatmaması lazım yoksa iice ilerler hastalığı abine rapor aldınzmı raporu varsa başvurun emekli sandığına

teşekkürler arkadaşlar. Abimin son durumu hastaneden taburcu ettiler ayaklarından ameliyat olduktan sonra. İşte 10 gün önce tekrar özel ambulansla hastaneye götürdük dikişlerini aldırdık ayaklarındaki dikişlerin bazılarıda alındı. Doktora sordum doğrulabilir mi oturabilir mi diye evet dedi. Ama şimdi yanımda abim bir doğrul dediğimde tam doğrulmaya çalıştığında belinden ağrı geliyormuş. Kan durumuda en son 10 tane kalmıştı anonsta yaptırdım öyle kaldı inşallah bir soun olmaz. İşte Bu cuma günü tekrar hastaneye alçılarını kontrole götürecez. Ama işte abim illa özel ambulans istiyor özel ambulansçıda götür getire 100 tl istiyor. Oda bize koyuyor şu durumda ama ne yapalım. İlgilenen arkadaşlar çok sağolun. Rabbim herkese acil şifalar versin.Allah'a emanet olun.

Şizofren, 3.kattan düşüp beli ve ayaklarından ameliyat olan abim için ne yapabiliriz?

Merhaba. Arkadaşlar benim abim şizofren hastası 30 yaşında. 4 buçuk ay önce 3.kattan düştü ve belinden ve ayaklarından ameliyat oldu. Belinde platin var ayaklarının ikisindede ameliyat var ve ayağa kalkamıyor zor da olsa emekleyerek gezebiliyor ama acı çekiyor. Ne altını temizlettiriyor nede bizi dinleyip klozete sokamıyoruz dinlemiyor. 4 buçuk aydır banyo yaptıramıyoruz. Saç ve sakal tıraşı yaptıramıyoruz. İlla dediklerini yapmamızı istiyor yoksa evin camlarını kırıyor daha sayamadığım neler neler annem abime bakmak istiyor ama abim ne temizliğini yaptırıyor ne de ilacını içiyor.

Kaymakamlıktan geldiler ambulanla beraber abim için ikna yoluyla ikna edip hastaneye götürmeye çalıştılar abim ikna olmadı. Sonra anneme kaymakamlık savcılığa dilekçe ver savcılık bir karara koyar dendi. Babamda eve gelmiyor 6 senedir. Sizce ne yapabiliriz? Abim için yanlış bir iş yapmak istemiyoruz. Acaba savcılıktan gelecek kararla abimi zorlamı götürürler? Zorla götürürlerse ameliyatlı olduğu için sorun çıkar diye korkuyoruz. Zaten kim ister zorla götürülmesini. Ne yapacağımız konusunda bize yardımcı olursanız size çok müteşekkir kalacağım. Cevaplarınızı önemle bekliyorum. İyi günler..

Belki kendinden geçmesini sağlayacak bir ilaçla sakinleştirilip, temizliği yapılabilir... Başka bir şey gelmiyor aklıma. Zorlamayla bu iş olmaz ki.

Üst Alt