Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sistoskopi ile mesaneden taş alımı konusunda tecrübesi olan var mı?

ıbrahım4126

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
merhaba arkadaşlar, siteye yeni üye oldum...

35 yaşındayım. 14 senedir otomotiv sekteründe çalışıyorum. bugüne kadar 4 kere böbreklerimden taş aldırdım (3-8-20-32 yaşlarında).
geçen hafta idrar yollarında intahaptan dolayı doktora çıktım. doktor penis ucundan bir sıvı vererek film çekti ve üretrada pirinç tanesi büyüklüğünde taş olduğunu ve sistoskopi yöntemi ile almaya çalışacağını söyledi.
yarın amaliyat olacağım. daha önce 4 kere ameliyat olmama rağmen korkuyorum.
daha önce bu operasyonu yaptıran var mı? zorluk ve güçlükleri neler? bi de %100 başarı sağlanabilir mi?

SAYGILAR..

Taş aldırmadım ama sistoskopi yöntemiyle üretral daralmnaın tıraşlanması ameliyatı oldum.

Operasyonun başarılı olmaması için bir neden göremiyorum. Penisin ucundan kameralı bir aletle girecekler, mesane içinde tespit edilen taşı çekip alacaklar.

SISTOSKOP_RESMI_(256_x_241)_1167293343.jpg

Ameliyat narkozla yapılacağı için o esnada bunalmazsınız. Ama sonrasında penis ve testiste morarma ve ağrı olur mutlaka. Birkaç gün sabit sonda takabilirler de, bilmiyorum. Takılmazsa, işemede canınız yanacaktır birkaç gün...

Işın tedavisiyle taşlar yok edilebiliyorsa, sanırım o daha ağrısızdır.

peki oturan boğa arkadaşım, teşekkür ederim

NOT: bu son operasyonu özel hastanede yaptıracağım. KONAK HASTANESİ

Ben aldırdım size ameliyatdan önce sıvı jel aldıracaklar adını biliyordum unutdum :)
Jeli penis ucundan sıkarak hortumun ucundaki kamerayı kolay kaymasını sağlayacak bu jel.Oturanboğanında dediği gibi işemede sıkıntı oluyor feci şekilde yanıyor vede gece uyutmuyor,bu en fazla 1.2 hafta sürebilir.Benim daralmada vardı o yüzden sabit sonda taktı ve 15 gün kaldı bende.
1 Gün yatdım oda kontrol amaçlı genel anastezi olduğu için.
Geçmiş olsun sizede.

Morarma ve sızı dedim ama, bu üretral darlığın tıraşlanmasında daha çok söz konusu. Yani kateter itmek gibi bir işlemde morarma olmaz sanırım. Bilemiyorum.

Üst Alt