Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Siemens Cielo 2 SP mi, Oticon Sumo DM mi, Widex mi önerirsiniz?

salı gününden bugüne kadar tam 4 marka işitme cihazını (Siemens, Phonax, earnet, gaes) denedim benim işitme kaybıma göre en iyisi siemens intuis ve diğer modelleri idi. sesler çok nt ve anlaşılabilirdi. diğer marka cihazların ses çıkışları rahatsız ediciydi öyleki earnet te cihazı uygulayan benim gibi sorunu olan kişiyle ilk defa karşılaşmış nedir bu sorun derseniz kendi sesim kulağıma boğuk geliyor hele gaes tam bir hayal kırıklığı hepten boğuk geliyordu phonax iyiydi ancak siemens kadar değil.siemensin sesi beni çok memnun etti yarın bir kez daha deneyip almayı düşünüyorum. ancak şunu belirtmekte fayda var yukarıda saydığım markalar çok büyük firmalar tavsiyem işitme cihazınızı deneyip test edip almanız yoksa ilerde pişman olursunuz. oticonu çok övdüler ama arkadaşım aldığına bin pişman şimdiki aklı olsa bi daha almaz. arkadaşlar en iyisi 3-5 yerde test yaptırıp hangisi uygun gelirse öyle karar vermeniz.

Murat81tr;

Öyle diyorsunuz ama dün ben kadıköy de phonak ve siemens satan bir firma yetkilisi ile görüştüm siemens daha dürüst çünkü cihazı singapurda ürettirdiğini açıkça söylüyor fakat diğer firmalar isveç isviçre, danimarkada üretildiğini söylüyorlar fakat öyle değilmiş üretilen bütün işitme cihazları uzakdoğuda üretiliyor fakat bu cihazın kalitesiz olduğu anlamına gelmiyor mesela phonak fabrikasını kuruyor üretim yaptırıyor fakat ürünlerin kalite kontrolü isviçrede yapılıyor ve dünya piyasasına sürülüyor. isviçrede üretilen cihazlar çok pahalı oluyor maliyeti düşürmek için işçiliğin ucuz olduğu yerlere ürettiliyor. kimse cihazın isveç alman danimarka da üretildiğini zannetmesin.

merhaba yahabe ,öncelikle kızınız için geçmiş olsun dilerim, umarım teknoloji geliştikçe kızınz için normal insanlar gibi duyma tedavileri çıkar inşlh ,bizden geçti diyelim ama yiende geç degil bizim içinde,cihaza gelince nadia V yi ne zaman aldınız ,kampanya içerigi ne idi ve fiyatı ne kadardı ,kadıköyde ayarı yapan kişinin ismini söylermisiniz,FM sistemi dediniz naida V de entergeli mi yoksa sonradanmı takılıyo,kulaklık pabucu dediniz bu nasıl bir şey resmi varmı yoksa resmini telefon ile çekip buradan yapıştırma sistemi ile göndermenizi rica edecegim. saygılarımla

arkadaşlar bu kulak içi cihazları bulan kimse allah razı olsun.Kocaman 2 tane cihazı kulağımın arkasına takıyomuşum 3 seneden beri.solda 80 sağda 85 desibel duymuyormuşum kağıttaki çizgilere göre.Nereye gittiysem yine büyük büyük cihazları taktılar kulağıma doktor kulak içine girenleri dene dedi ama denemiyorlar ki.Hastanede farklı çıkıyor işitme merkezlerinde farklı çıkıyor bunu anlamamış değilim mesela.Şimdi 2 kulağımdada kulak içi var ve 4 ay oldu duymadığım nekadar çok şeyin olduğunu farkettim :D
Ama bulana kadar canım çıktı gezmedğim yer kalmadı en son biyer ankarada tekno işitme diye biryeri tavsiye etti orda kulak içiyle duyucan diyince şaka yapıyorlar sandım valla ama kulak içiyle duydum sonunda.Tek korkum duyma derecemin yükselmesi sonucu kulak arkası cihazı tekrar takmak.

merhaba,
bugün idis bakırköy şubesine gittik. geçtiğimiz haftasonu gittiğimizde ilgilenmemişlerdi bizimle. randevulu çalışıyorlarmış, h.içi bir gün gelirseniz yardımcı olabiliriz
hem daha musait oluyor hasta durumumuz demişlerdi. bizde bugün zamanımız varken öğlen vakti gittik ve oranın sahibesi midir odyometristi midir bilemiyorum
bize bunları söylemesine rağmen bugün dolu başka bir güne randevu yazabilirim isterseniz dediğinde ne diyeceğimizi şaşırdık ve çıktık.
bu kadar ilgisiz alakasız bir oticon şube görmedim hayatımda. eğer bize bir on dakika ayırıp odyometri testimize bakma gereği duysaydı bir derece oticon düşünebilirdim :) direk elemiş bulunuyorum idisi.
kadıköydeki şubesinin ilgili olmasına sevindim hakkaten.
bizde bakırköyde başka nereye gidebiliriz diye düşünürken widex phonak starkey markalarının olduğu bir yere gittik ve widex te karar kıldım. ses kalitesi ve berraklık çok iyiydi.
küçük çocuklarda kesinlikle widex önerdi ilgili odyometrist. çünkü çocuklarda widexte çok başarılı sonuçlar alıyorlarmış. marka olarak yaklaşmadı hatta marka söylemeden bana üç ürün denedi isim vermeden hangisinden memnun kaldıysan onu söyle ve ben ona göre hangi markanın ürünü olduğunu açıklayacağım dedi.
bu yaklaşım çok hoşumuza gitti açıkçası. işe marka satmak değil de hastanın ihtiyacı olan ürünün hangisi olduğuna bakarak yola çıkıyor.

hakan olgun bey,
eğer çocuğunuza cihaz için hala araştırma yapıyorsanız birde widex için görüşmeye gidin derim.
detay bilgi verebilirim ihtiyacınız var ise..

geçmiş olsun.

Üst Alt