Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

SGK'dan Hasta Alt Bezi teminine bilgiler

Rapor süresi dolan arkadaşlar varmı ? Rapor süresi bitince otomatikmi yenileniyor yoksa başvurmamızmı gerekiyor bilen varmı?

Mrhb bana bugün yarım saat arayla bez parası yattı.ilk 480 .sonrada 240 zammı geldi toplamda 720 zammı geldi bilgisi olan varmı.

Bugün sgk dan iki ödeme daha geldi. Biri 64.97 diğeri 243.64tl. Böylece bu ay toplam 795.9 TL oldu. Umarım gelecek ayın parası falan değildir. Öyle değilse aylık ödenek 795.9 TL ye çıkmış oluyor. Bunu gelecek ay daha iyi anlarız.

Mavidenizim@ bu ödeme miktarı alt bezi ödemesi mi başka ödeme var mı acaba?

arkadaşlar bende ilkez kardeşim için baş vurdum 2ay oldu daha alamadık bez parasını kardeşim babamdan yeti maşı alıyor pttden konutda ödemeli sgk diyorki bizim ptt le anlaşmamız yol diyor e devletden nasıl yapılıyor anlamdım çok denedim olmuyor birde bez parası gelire dahil olurmu evde bakım parası için

kerimc

Raporu çıkarttıktan sonra SGK nın sitesinde https://gss.sgk.gov.tr/SahisOdemeOnlineBasvuru/ bu linkten TC numaranızı ve telefonunuzu yazın. Size bir onay numarası gelecek. O numarayı açılan sayfadaki yere yazıp işleme devam edin.
Hasta kendi adına mı velisi mi diye seçenek var. Onu seçip yönlendirmeyi devam edin.
Bez parası gelire dahil olmaz diye biliyorum.

zaten baş vurusu var dıyor siz parayı nerden çekiyorsunuz

arkdalşlar para kimin hesaba yatıyor bizim rapor süresi 2yııl hep aynımı oluyor

edevlette şahıs odemelerine baktıgımda 471,05 görünüyor ama henüz yatmadı istanbuldayım ben
Bankaya Gönderilmeyi Bekliyor olarak görünüyor

kerimc

Arkadaşım bekliyceksin. Bi süre sonra edevletten kişi adına ödemeyi görüntüleyebiliyorsun. Eğer kişinin edevletinde tanımlı banka hesabı varsa, oraya yatırılıyor. Rapor 1 yıllık oluyor.

kerimc

Ben de babamdan yetim maaşı alıyorum. Benim adıma yatıyor. E devletten şahıs ödemelerine bakın. Hesap numarasını kaydedin. PTT ye gitmeden maaş hesabına yatar. Baş vururken kendisi yakını seçenekleri vardı. Onu kendisi yapmanız lazım. Acaba siz yakını olarak kendi bilgilerinizi mi verdiniz. Üzerinden çok zaman geçti tam hatırlamıyorum ama ben ay sonuna doğru başvurdum ve ayın birinde yatmıştı. 2 ay falan sürmedi yani. Bi eczaneye gidip danışın yardımcı olurlar belki.

Bu ayın alt bezi ödemesini ne kadar aldınız ?

Geçen ay 6 sında yatmıştı. Bu ay hala yatmadı.

en sonun oldu arkadaşlar ama ptt deyil sgk memur durumu anlattim pttle anlaşmamız yok dedi bana dediki en para eve kadar gelip hesap açıyor dedi bizde öyle yaptık 1 gün sona geldler bankadan memur hesap açtık kartla çegeceğiz şahız ödemere girdim oldu ne kadar yattığını göremedim biz ay oldu acaba toplumu alcaz birde sosyal hizmetlere bilmememiz lazımmı evde bakım için geliri geçmesede

bez için g.antep daha almadım. kimse aidımı

hasta alt bezi ödemeleri

arkadaşlar 4 defa bez ödemesi aldım e devlette şahıs ödemeleri kısmında görünüyordu ay başında şuan bakıyorum yeni bir ödeme vs görünmüyor sizde de öyle mi acaba ?

idosente şimdi baktım düşmüş e-devlete geçen ay 471,05 tl idi bu ay için 503,01 görünüyor henüz yatmadı tabi .

Arkadaşlar annemin bez parası bu ay hâlâ yatmadı. Haziran'ın 3 ünde raporu yeniledim sisteme kendi düşer diye biliyorum geçen ayda 282 TL gibi az bir miktar yatmıştı. Bez parası yatmayan var mı. Raporu SSK müdürlüğüne falan mı verecektik ondan mı sorun var acaba??

bahargözlüm

Hayır bildirmeniz gerekmiyor sistem otomatik görüyor yenilenen raporu, anneniz hastanede tedavi görüyorsa o zaman yatırmıyorlar bez parası yada yenilenen raporda tanı sorunu filen varsa medikalle görüşüp raporu kontrol ettirebilirsiniz.

Bu ay bez paranız e devlet te ne kadar gözüküyor

Üst Alt