Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

SGK'dan Hasta Alt Bezi teminine bilgiler

Aynen yatmadı . Ama şimdi tekrar baktım yarın bankaya gönderilecek yazıyor.

Hasta bezi ödemesi

Değerli arkadaşlar bir konuda yardımınıza ihtiyacım var nenem yatalak hasta bezi kullanıyor sgk ya başvurduk bez ödemesi hasta adına ptt ye yatıyor fakat isme yattığı için bu parayı çekemiyoruz ptt şahsı görmeden ödemeyi yapamayız diyor sgk hasta adına para yatar diyor iki arada bir derede kaldık üstelik verdikleri para ancak 1 paket ediyor onu bile alamıyoruz nereye başvuralım acaba teşekkürler

hüseyin yılmaz vasilik alman lazım mahkeme ile oluyor diyorlar ama ben şahit oldum noter ilede yapanlar var, adı belki vasi değildir noterde olanın öğrenmen lazım

Doğru diyorsunuz da yatalak hastayı nasıl mahkemeye çıkaracağız noter yaşı büyük olduğu için bizim karar geçersiz olur vasi kararı tayin edeceksiniz dedi o da mahkeme 1 2 ay sürüyormuş sonuca bağlanması en iyisi almamak uğraşmaya değmez zaten verdikleri 234 tl oda ancak 1 paket ediyor

hüseyin yılmaz hastamızın ev hanesi içinde sgk lı çalışan yada emekli yokmu, varsa e devlette şahıs ödemeye banka hesabını tanımlayın o hesaba yatar, yatmazsa sgk gidip durumu anlatıp yatması için iban vermeyi deneyin

hüseyin yılmaz nasıl kabul etmiyor benim babam emekli direk onun hesabıma yatıyor para
Ben sadece başvurdum banka hesabım yok, babamın e devletinde şahıs ödemede kendi maaşı tanımlı dırek ona yatmaya başladı
Not : Aklına çocuk olduğum gelmesin yetişkinim

hüseyin yılmaz

Annenize bankadan vadesiz hesap açtırın e devlette o banka hesabını tanımlayın oraya yatar artık görüntülü görüşmeyle bile hesap açtırılabiliyor yada bankaya götürün 1 saatlik iş mahkemeyle uğraşmaktan iyidir.

Rapor süresi biten arkadaşlar yeni rapor çıkarınca tekrar başvurmak gerekiyormu hasta alt bezi ücretini almak için bilgisi olan var mı

arkadaşlar bizde baş vuralı sanırım 3 ay oldu bir sefer 422 lira yattı 02,09,2022 tarihinde birdaha yatmadı 9 cu ayınki yatması gerekmiyormuydu nereden bilgi alabilirim.

Rapor süresi dolmamıştır daha gün olarak belki ben direkt gidip başvuru yaptım bana öyle dediler mevcut raporlar yıl sonuna kadar geçerli pandemiden dolayı 3 yıldır uzatılıyor süresi,ocakta uzamaz daha yenisini çıkarınca anlarız ama raporlar e-rapor olduğu için belki sisteme otomatik düşüyor olabilir yeni bir olay sonuçta.

ismail633

Zaten yeni bir şey rapor yenileyince öğreneceğiz banada yeniden başvuru yapacaksınız dedi sgkdaki görevliler.

Arkadaşlar her ay SGK bankaya yolluyor ama Ziraat sağ olsun her seferinde 3-4 gün sonra anca yatırıyor hesabıma. Sizce bu normal mi? Değilse değiştireyim mi bankayı?

SGK dün bankaya gönderdi bugün hesabıma yattı Ziraat Bankası

hüseyin yılmaz

Nenenizin sgk'sı yoksa birinin üzerine kayıtlıdır. Hastaneye falan giderken kimin sgk'sından faydalanıyorsa e-devlet üzerinden kendi hesabına kayıt yaptırsın otomatikman para o hesaba yatıyor.

merhaba bu ay bez parası yattı mı acaba ptt den cekıyordum msj gelmedı bu ay

Üst Alt