Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

SGK'dan Hasta Alt Bezi teminine bilgiler

MUR37 Ben 1 temmuz da internetten başvuru yapmıştım. Sanırım temmuz ve ağustos ayına ait 2 aylık bu ödeme.

Hesabıma eşimin alt bezi için bugün 450 TL civarı bir ödeme yatmış. Şimdi bu ödeme kaç aylık oluyor?

Ya arkadaslar. Kardesımın tc sını girip o sayfadan doldurmustum. Iban falan sormamıstı. E devletıne gırıp sahıs odemelerıden baktım bısey yok . Ptt yazdım yıne bısey yok. Nasıl olacak ya. İbanı olmayanlar ne yattıgını nasıl anlıyor

wakwak

Hastanın yada başvuruyu işlemine başlarken tc kimlik numarasını girdiğiniz kişinin e - devletinden iban tanımlayın şahıs ödemeleri için.

"Şahıs Ödeme Durum Sorgulama" (gerçi şu an ödemeler orada görünmüyor, o kısım çalışmıyor ama( ekranından da ödemenin nereye gönderildiğini görebilirsiniz...

wakwak SGK ya kim üzerinden bağlıysanız onun e-devletinden bakın. Benim de babamın e-devletinde göründü ve babamın iban numarasına ödeme yapıldı.

*PERİKIZI*
Bizde başvuruyu 1 temmuzda yapmıştık,ama e devletten görünmüyor, son reçetenin günü 4 Temmuzda doluyor muhtemelen o günü bekliyor olacağım.
Halbuki başvuru tarihi itibari ile her ayın 1 ödeme yapılacaktır yazıyordu, iş bilmeyenin birine denk geldik anlaşılan, arkadaşım 4 günlük ürün parasını kes ve ayın 1. Günü ürün parasını yatır ve sistem normale dönsün değilmi?
Ödeme alanlar büyük ihtimalle reçete günü geçtiği için alıyorlar gibi geldi bana!

Perı kızı adılalpman. Yok gozukmuyor. Ne kardesımde ne annemde. Kardesım yzde yuz zıhensel engellı annem bakıyor. Annemde de gözükmüyor. Iban tanımlanamıuor uzerıne bır kart olmadıgı ıcın. Anca bı hesabı olsaydı tanımlanırdı ama yok. PTT ye de yatmadıysa nerde bu para. Zaten magduruz.

wakwak

E devletten şahıs ödeme bölümünde iban tanımlama var oradan güncelleme yapabilirsiniz.

Bu arada ilk dilekçe verenlerdenim bir ay geçti ne e devlette nede hesaba yatan para yok

Iban tanımlama olması ıcın bır kartın olması lazım. Kart yok kendı adlarına. Baska isimde kartı da kabul etmıyor. Yanı ıban kaydetmem ımkansız. Kendı uzerlerıne ne ptt ne baska hesap kartı da yok kredı de yok. Ptt ye yatmamış. Ne olcak. Bbirisi dedı ankaraya gıdıyormuş. Durumu ıyı olanları ıptal edıyorlarmış. Boyle bı durum var mı. Ne dayanarak bızım durumları ıyı gosterıp ıptal edıyorlar

E devleti bugün kontrol edin bende şahıs ödeme bölümünde ödeme yapılacak diye yazıyor.

Bendede gözükmüyor evdeki bütün ailenin e devlet bakıyorum hesaba bakıyorum ödeme filan yok

Hasta bezi alma hakkımızı, 26 Haziran'da Eczaneden alarak kullandık. 01 Temmuz da yeni uygulamaya geçildiği için e-devlet ten talep oluşturduk gelen SGK'dan gelen mesaj da 34.00 TL. belirttiğiniz hesaba bir iş günü sonrası ödenecektir yazıyor. Sanırım bez olarak aldığımız için artan kusurat yatacak.

Sahis odemeleri için maaş aldığım vakifbank i tanımlamıştımmaaşımı şimdi ordan başka bankaya taşıyacağım yeni banka hesabını nasıl ve nerden tanimliyacam sahis odemeleri için

Son düzenleme:
Sahis odemeleri için maaş aldığım vakifbank i tanımlamıştımmaaşımı şimdi ordan başka bankaya taşıyacağım yeni banka hesabını nasıl ve nerden tanimliyacam sahis odemeleri için

tuba27
E devletten şahıs ödeme bölümüne ayrıntıya girince iban tanımlama var oradan yapabilirsiniz

MUR37
teşekkür ederim malum ya promosyonu vakif 750 tl veriuo yapi kredi 7500 tl verince oraya kaçacağız

tuba27
Bence Garantiye geçin 7250₺ şart şurt yok mobilden tüm işlemleri yapabilirsiniz. Emekli maaşı müşterisi hafta içi mesai saatleri içerisinde maaş hesabından havale eft ücretsiz
Üstelik arkadaşın biri yazdı yeni sisteme göre eski promosyonu yatırmadan güncelleme gelince aradaki farkı direkt ödüyorlarmış

MUR37
Garanti müşterisi bir tanıdığın varsa oda davet kodu ile 250₺ alıyor. (Yalnız o zaman maaş taşırken davet kodu ile taşımak istiyorum demeniz gerekiyor.)
Eğer tanıdığınız yoksa yapı kredi içinde garanti içinde referans olabilirim

ben temmuz yedisinde başvurmuştum.ayın üçünde 360 lira yatırmışlar.bu bir aylık ödememi anlamadım.ziraat hesabıma yatmış kayıtlı sgk da.

Ya bızımlı hala yatmadı. Durumu nasık ogrenecegız. Nıye yatmadı. Bızım gıbı baska yatmayan var mı aramızda.

MUR37

Benim için yapi kredi daha uygun stm di engelsiz yspi krediyi önerir misiniz

Yatmayanlar napcak. Nereden ögrenecek neden yatmadıgını

banka hesabını nasıl ve nerden tanimliyacam sahis odemeleri için

E-devlet ten tanımlayabilirsin.

Ya bızımlı hala yatmadı.

Anne yada babanız üzerinden sağlıkdan faydalanıyorsanız onların maaş aldığı hesaba yatar orayı kontrol edin.

bu bir aylık ödememi anlamadım

En son medikal sizin adınıza SGK dan ödeme aldıysa ondan itibaren hesaplanıyor mesela sizin temmuz 15 de bez alma gününüz geldiyse 15 gün temmuz 30 günde Ağustos ayı olur 45 günlük ödeme alırsınız bu ilk ödeme olduğu için böyle bundan sonra her ayın 1 inde 242 TL yatacak

Arkadaşlar başvuruyu ben internet üzerinden yaptım e devlet üzerinden bankayıda tanımladım ama hala [FONT=&quot]Adınıza yapılmış şahıs ödemesi bulunmamaktadır yazıyor başvurum kabul edildi mi eksik birşey kaldı mı para yatana kadar hep diken üzerinde mi oturucaz [/FONT]

Yaw caresız kaldık yardım edın. Temmuzun basında kaydı yaptık ınternetten. Kaydedıldı. Kart olmadıgı ıcın ptt ye yatacak. Ama ptt gıdıyoruz hala yatan bısey yok. Sebebı nedır napıcaz. Sırkecıyı arıyorum cevap veren yok. Sorun nedir. Niye yatmıyor ödeme. Benım gıbı magdur olan baska kımse var mı . Ne yapmamız lazım

wakwak
E devlet de medikal diye arama yap medikal malzeme sorgula var oraya bak son aldığın bezin bitiş tarihi nedir günün dolmamış ise dolunca ödeme yapılıyor galiba çünkü benımkı de Eylül ayı gösteriyor bende hala alamadım ödeme

idosente

tüm yanıtlar için teşekkürler.

bizim edevlet medikal malzeme bölümünden gördüğümüz (malzeme alım tarihi 25.05.2022)- (bitiş tarihi 24.07.2022)-

başvuruyu elektronik yaptık, tanımlı maaş yatan ziraat bankası hesabı da var.
şimdi biz ilk parayı ne zaman ve ne kadar olarak alacağız cevap verebilirseniz memnun oluruz.

Bitiş tarihi 16 temmuz gözukuyor. Sorgulama yapınca odeme yok dıyor. Ne zaman yatırmaları lazım pekı

Bitiş tarihinden sonraki ilk ayın 1 olur diye tahmin ediyorum. Heralde oturana kadar sistem biraz sıkıntı çekicez

Üst Alt