Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Servikal Spondilotik Myelopati hakkında bilgisi olanlar yardım eder mi?

anakin

Üye
Konular
11
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar, hali hazırda kronik hepatit b ye bağlı siroz hastası olarak vergi indirim başvuru sürecim devam ediyor.Ancak 20 gün önce sırt,boyun ve sağ kolumda başlayan şiddetli ağrılar sonrası hastaneye gidip MR çekildi ve boynumda 3 adet fıtık,kireçlenme ve 3 mm kalınlığında myelopati bulundu.Doktorum bunların 2009 da yaşamış olduğum trafik kazasından kaynaklanmış olduğunu düşünüyor.Bu kaza sırasında sol omzum çıkmıştı.Ancak belirgin boyunla ilgili şikayetim olmamıştı.

Doktorum kazada fıtıkların dışında omurilikte hasar oluştuğunu, bu nedenle artık çok dikkatli yaşamam gerektiğini aksi halde felç riskim olduğunu söyledi.Bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

Mr raporumu ve görüntülerimi ilettiğim op.dr onur kulaksızoğlu benim durumumun ameliyatlık olduğunu ve fizik tedavinin zaman kaybı olduğunu söyledi.Sanırım yaz aylarında ameliyat olacağım.

Ameliyat kararını vermeden önce mutlaka ikinci bir doktordan da görüş almak lazım...

Bülent Bey, belirttiğim operasyon kararı ikinci doktorun görüşü zaten.Tedavimi takip eden doktor önceliği fizik tedaviye verdi.Diğer doktor ise fıtıkların patlamış olması sebebiyle cerrahinin kaçınılmaz olduğunu belirtti.Üçüncü bir doktordan daha görüş bekliyorum.Ancak huku isimli arkadaşın uyarısıyla önce rapor sürecimi tamamlayıp sonra ameliyat olmayı planlıyorum.Eğer sağlıkla ilgili sorun yaşamazsam tabii..

Merhaba,durumumla ilgili bir guncelleme yapmaliyim.Omurilikteki rahatsizligim myelomalaziymis ,yani fitiklarin direkt omurilige basi yapmasi sonucu hasar olusmasiymis.Derhal ameliyat olmam gerekiyormus.Aksi halde olusacak rahatsizliklar geri dondurulemezmis.

O halde ameliyat şart. Zaman geçirmeden...

Beyin cerrahı olarak ve bu tip cerrahi operasyonlar için tavsiyeye ihtiyacım var.Özel hastane de olabilir,bu konuda sıkıntı yok..

Üst Alt