Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sensörinöral İşitme yetersizliğinde son teknoloji

sensizimben

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Çok güzel bir haber inşallah doğrudur.

sagmal ineklere masallar.......
denize dusen insan yilana sarilir.... ehhh bizde bu sagirlik olduktan sonra ....

Arkadaşlar niye olumsuz cevaplar yazıyorsunuz. Japonyada bu tedavi uygulanıyormuş. Türkiye ye de Cem Devgen diye hoca da getirmiş hastalarına uyguluyormuş. Koklea içine saç büyütme ve geliştirme faktörleri enjekte edilerek yapılıyormuş. Böylece işitme saç hücreleri çoğalıyor. Tedavinin amacını anlattım sizlere. Ben İstanbul da olmadığımdan gidip tam fikir alamadım. İstanbulda yaşayan kimse yok mu. Gitsin bu tedavi nasıl birşey fiyatı ne kadar. Sigorta karşılar mı. İyileşme oranı yüzde kaç olur bunun bilgisini öğrenip burda da paylaşırlarsa herkese bir umut olmuş olur. Ki bu tedavi de yeni uygulanmakta Türkiyede 22 ocakta haberi yapıldı. Ben de sizinle bunu paylaşmak istedim. Birilerinin işine yarayacaksa ne mutlu bana. O yüzden sizde bilgi öğrenirseniz bu konuyla ilgili bilgi alışverişinde olalım

bu haberi okudugumda isitme kaybinin ne oldugunu acemice ifade edenler dikkatimi cekmis, bir doktorun dilinden yuzde ile ifade edilen, db den haberi olmadan yuzde 5 yuzde 15 arasi 1 veya 2 frekansta iyilestirme iddiasini mujde gibi sunmasina gulmustum.

merak edenler hic yorulmasin istanbul diye.sosyal medyada yotub meshuru doktor simdi yumurtlar.

Gerçekten bazı arkadaşların sorunları var. Burada küçük bi haber bile ne umut. Ben hastaneye mail attım, dönüş beklemekteyim.
Her yoruma olumsuz cevaplar verirsek, her zaman kötü düşünürsek güçlü olamaz insanlara rol model olamayız. Buranın amacı dertleri anlatıp yardımcı olmak umut tüketmek değil.
Diğer yorumlarınızı hep görüyorum hep olumsuz ve karşısınız. Dönüp kendinize bi bakınız lütfen. Sizin için hayat zaten bitmiş anladığım kadarıyla başkalarının moralini de bozmayın.

Valla ben umudumu kaybetmedim. Sağlıkcıyım bu arada . Tıpta her zaman 2 kere 2 dört etmiyor. Yeniliklere açık olmak gerek. Araştırmak gerek. Ne güzel ülkemde de böyle bir tedaviye yönelik başlangıç olmuş. Benim amacım birimiz birşey öğrenirse birbirimize yardımcı olalım. Sonuçta sensörinöral işitme kaybı amansız bir hastalık değil. Gerçekten kulak içindeki işitme tüy hücrelerini çoğaltan, büyüten, canlandıran bir tedavi çıkarsa işitme kaybı olan hasta kalmayacak. Fareler üzerinde çalışmalar var. Gerçekten de elde tutulur bilgiler var.

Sansa bu arada cvp gelirse bizimle paylaşır mısın.

Ben de çok merak ediyorum bu tedaviyi. Ancak birkaç soru işareti var bu işlemin.

1- İleride bu hücrelerin kontrolsüz çoğalma ihtimali var mı ? (Kanser hücresine dönüşmesi gibi)

2- Daha önce kaç kişiye yapılmış ve sonucu ne olmuş ?

3- Bu işlemin bilimsel dayanağı nedir ? güvenilirmidir ? 20-30 db kazanım için kulaklarını komple yoketme ihtimalini göze almaya değer mi ?

Kök hücre tedavisi, sensörinöral işitme kaybının umut vaadeden çözümlerinden(Ve gerçekten işe yaradığı ispatlanmış bir yöntem) .

Kök hücre tedavisinin en tehlikeli yani , iyileştirici maddeyi kulak içine enjekte ederken orta ve iç kulaktaki başka yerlere de zarar veriliyor oluşu(madde 3 de yazdığım soru bundan kaynaklı).Sanırım Lycrex-a Bir ilaçtan ziyade ,ameliyat şekli . Cem bey yaptığı ameliyatta , kulak içine bu maddeyi kulağa geleneksel yöntemlerden daha az zarar vererek enjekte edebildiğini iddia ediyor olay bundan ibaret.

Ölen hücrelerimi canlandurcakmış tedaviyle

Hiç duymuyanlara olmuyomuş sanırsam

Kulakta az hücrelilere oluyo heralde

Tek istanbuldamuki bu tedavi

hayal satiyor.
bir veya iki frekansta azcik daha iyi isitme.
ben gibisine komple fos.

kullandığınız tabir çok çirkin ... youtube'da videosu var ...izleyin....

çok teşekkür ederiz ...hoca "amerikadan bile hastalar gelip bilgi aldı "diyor ...bazı arkadaşlar makara yapıyor ...yazık

arkadaşlar. benim arkadaşım ani işitme kaybı. iğne ile tedavi olurken %90 a kadar işitme kaybı oluşmuş. iğneyle tedavi olmuş sanırım. o yüzden tedavi çıksa bile ben bir süre beklerim. işin özüne hiç duymamak var.

Bende merak ettim. Hastaneye mail attım. cevap bekliyorum.

Oğlum için cem devgeye gittik boşuna gitmeyin randevusu 1000 tl anlatıcaklarımın haricinde birşey anlatmayacak he yok illa ben gideyim kulaklarımla duyayım diyen varsa kendi bilir öncelikle tedavinin 4 ay önceki masrafı 30,000 tlydi şuanda çok yükselmiştir rakam çünkü euro bazında fiyat veriyor ingilterede bir laboratuvarda hazırlatıyor jelleri gönderiyor sonra onları çalışmayan tüycüklere enjekte ediyor tedavi 1 sene sonra yanıt veriyormuş kesin verip vermeyeceği belli olmaz dedi yani bir kesinlik yok olsaydı zaten bunu 30,000 e değil 300,000 tlye yapardı arkadaşlar kanserin bile çözümü var ama malesef kulağın çözümü yok bunun çözümünü yapsalardı doktor tvlerde epey ünlü olurdu bir arkadaş japonyada bu tedavi var demiş emin ol o japonlar onu türkiyeye getirir on kat para kazanırlardı çünkü işitme kaybı çözümü ameliyatı ciddi bir pazar bugün bana 500,000 tlye bunun çözümü var desinler oğlum için evimi arabamı satar o tedaviyi yaptırırdım eminim çok insan benim gibi düşünüyordur eğerki durum çocuğu ise kendisi için vermiyim birşey olmaz der yani doktora ben özellikle sordum bir kesinlik yok diyor yarım yamalak olur olmaz birşeyler diyor oda deney yapıcak birilerini arıyor onada birşey diyemiyorum çünkü oda deneye deneye bulacak bu işin çözümünü ama bulursa 20 30 katına fiyat çeker cem bey kötü niyetli değil yani ticarete dökmemiş işi ama garantide vermiyor bunun dışında havadan sudan konuştuk şöyle yapın böyle yapın vs diye bunların dışında ekstra bir durum yok bizde çok umutla gittik ama istediğimizi bulamadık

Üst Alt