Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Riskli bir skolyoz hastasıydım. Prof.Dr.Tarık Yazar hakkında bilgisi olan var mı?

t çelik; geçen yıl ben yazmıştım ne kadar verdiğimizi muayene için. Bu yıl ne civardadır bu fiyat bilmiyorum, Ancak şunu söyleyebilirim ki; özeline gidip de önce parayı yatırmazsanız yanına bile yaklaşamıyosunuz Tarık Hocanın ! öyle de bir durum söz konusu malesef :)

meraba arkadaşlar bende Tarık Yazar ın hastasıyım ilk ameliyatıı 1996 da oldum çok iyi ve başarılı bi doktor. iyiki var

Ben kızımı yeni muayene ettirdim özel muayenesi çukurambar semtinde 300 tl. Sosyal güvenceniz varsa hastanede tahlilleri yapabiliyorsunuz.

OturanBoğa;

Oturanboğa hocam öncelikle çok geçmiş olsun. % skolyozum var ve kifozum da var. Çok üzülüyorum moralim bozuluyor. ALLAH'a dua etmekten başka çarem yok. Maddi durumumuz çok iyi değil. Yüzmeye gitmeye başladım 1 güncük gidebildim gidince üşüyorum tir tir titriyorum. Korkuyorum yaşamaktan bile korkar oldum. :( ALLAH hepimizin yar ve yardımcısı olsun. Bana önerilerin tavsiyelerin nelerdir? Fizik tedavi egzersizlerimin faydası olur mu bilmiyorum. Korsem de acı veriyor. Nefes darlığı çok zor oluyor.

reyyansu;
Toplamda ne kadar ücret harcadınız ? Çok korkup , üzülüyorum bilgi verirseniz sevinirim.

Eski bir skolyoz hastasiyim. 15 yil once 1998de ameliyatimi Prof Tarik Yazar yapti. Cok basarili bir operasyon dedi. teknik olarak olabilir Fakat benimle ayni anda ameliyat Istanbulda olan arkadasimla kiyasladigimda eksiklikleri farkettim. onunki de cok basariliydi artilari da vardi.
Benim kesigim omurilik boyunca olup kaba dikisle dikilmis ve kotu bir yara izi kalmisti. Onunki ise kolunun altinda kalan yan kisimdan acilmis estetik dikilmis olup neredeyse hic iz kalmamisti.
Benim sag taraf kaburgalarim daha kambur kalmis, mudahalede bulunulmamisken, onun ayni operayonda bu gorunumde duzeltilmisti.
Doktoruma bu sikayetlerimin bir genc kiz olarak beni psikolojik cok etkiledigini neden estetik acidan kotu yaptigini sordugumda gecistirmis 18 yasinda bana gel kaburga kamburunu ve yara izini tamamen yok edecegim takma kafana demisti. Halbuki benim ergenligim bu yuzden cok depresif gecmisti.
Oss, universite, is yasantisi, master derken 14 yil hic zaman bulamadim. "Taa ki agrilarim baslayana kadar". Evet platinimin alt ve ust kisimlarinda agrilar basladi, bir sure ayakta durunca veya oturunca oluyordu. bir yil dayandim ve yurtdisindan doner donmez Ankaraya gittim. Prof tarik yazar rontgenlerime bakip ve elle muayene ile hicbir sorun yok dedi. agrilarin muhtemelen kaburga dengesizliginden kaynaklaniyordur. Bunu ameliyatla duzelteyim istersen dedi. Bende tekrar ameliyattan korktugumu belirttim. kaburgadan daha cok yara izimi sorun ettigimi soyledim. Kendisi bir Plastik cerrahla konusacagini ve izimi de ameliyat sonunda plastik cerraha devredip lazerle kapattiracagini soyledi. Herseyi kendi ayarlayip halledecegim siz sadece karar verin dedi.
Ben de bu durumda 15 yillik sorunlarimin son bulacagi umuduyla ve eski doktorumun sozune guvenerek kabul ettim ve gerekli islemleri asistanlari vasitasiyla hallettim. Bir daha hocaya hic ulasamadim hep asistanlari ile muhattap olduk. Bir ay boyunca ankara-istanbul yollari gittik geldik tetkitler yapildi. Yatis islemi ve son konsey karari icin birgun oncesi 22 mayis 2013 gittigimde, dikisim icin plastik cerrahi ayarlanamadigini ve dikis islemini asistanlarin yapacagini soylediler. Olsun dedim kismet onlara da guveniyorum.ertesi sabah ameliyat onlugumu giyip hocayi beklerken yine asistan ekibi geldi ve yara izimin sadece orta kismindan bir kismini acip orayi dikeceklerini ve lazerle bile degil normal gizli dikis olacagini soylediler. Dedim ki hepsini duzeltecektiniz dun oyle konusuldu, yok dediler hoca oyle istemiyor. Ailecek sok olduk. Son anda degistirilen ve emri vaki yapilan bir durumla karsilastik. Hocaya guveniminiz sonsuzdu bir yanlislik var dedik, biz bu ameliyata kendisi yonlendirdi ve onceligimin dikis izi oldugunu biliyor, kendisiyle konusmaliyim. tabi ameliyat oncesi doktorunuzla konusacaksiniz dendi. Fakat 1 saat sonra asistanlar geri geldi, Tarik yazarin ameliyathaneye inip bekledigini, ya gelsin ya da taburcu olabilir seklinde soyledigini ilettiler. Eger gelse idi asistanlari onunde kucuk dusebilir bana vadettiklerini inkar edemezdi.
Tabi ki bu durumda asla kendimi boyle bir insana emanet edemezdim. Beni ve ailemi bir ay boyunca vaatleriyle maddi ve manevi yipratti. Bu tek benim basima gelen birsey degildi, bekleme salonunda konustugum diger hastalarina da bu tarz yanlislari oluyordu. Cevresinden gelen yorumlar ise bu duruma Ozelden tedavi olmadigimiz, maddi olarak kendisini tatmin edemedigimiz icin dusuruldugumuz idi. Halbuki Biz gerekenden fazlasini vermeye hazirdik, kendisi bize eski hastasi oldugumuz icin kendisinin halledecegini soylemisti. Cok magdur duruma dusurdu bizi. Verdigi sozden son anda dondu, veya yasindan dolayi unuttu!! 2000ler yorumlarina aldanarak doktor secimi yapmayin. Bu skolyoz konusunda Istanbulda yontem ve estetik acidan daha iyi daha dinamik doktorlar mevcut. Ben sahsen agrilarim, kaburga dengesizligim ve yara izim konusunda hepsini bir operasyonla halledebilecek guvenilebilir bir doktora tedavi olacagim. Gecmis olsun.

meryceyn;

bilgiler için çok teşekkür ederim. Gerçekten doktor seçimi çok önemli ve böylece tarafsız şekilde olayı anlatmanız çok güzel bir şey gerçekten teşekkür ederim. İnsanları hastalık uğruna maddi yönden kandırıyorlar işte. ALLAH sabır ve hasta olan herkese sağlık, şifa versin.

Rica ederim, olayi sicagi sicagina yazdigim icin bayagi detayli anlattim. Umarim karar vermeniz acisindan yardimci olur.

Benim rahatsizligim ve zaten 2. kez ameliyata kalkisma sebebim estetik gorunum amacliydi. ve kendisi bu teklifi yapip beni ikna etmisti. Son anda ne olduysa haberi yokmus hic bizi 15 yillik hastasini tanimiyormus gibi davrandi. Hatta ben estetikci degilim, istiyorsa ameliyat olsun yada taburcu edin demis.
E bu ameliyat zaten estetik amacli, sasirdin mi sen? diyemedik tabiki cunku kendisini gorme imkanimiz bile olmadi. Cok uzgunum emeklerimiz için. sonsuz guvenimiz yuzunden baska bır doktora bile hiç danışmadık, şimdi hatamızı anlıyorum. Fazla güvenmekti. Sizlere de gecmiş olsun, acil sifalar diliyorum...

meryceyn;

teşekkürler bilgi için özel mesaj kutunuza bir ricada bulanacağım bakar mısınız lütfen?

Herkese sifa versin,dogru insanlarla karşılaştırsın Rabbim...yeniyim..kızıma skolyoz teşhisi kondu ve tarik hocaya gittik.Hemen ameliyat dendi ,ozelde bilanco çıkarıldı ve sorulmadı bize .Vahim hemen olmalı dedi.Dereceyi bi türlü söylemedi.2 günde apar topar ameliyat buhranina soktu..Allahtan bir şüpheyle baska bir doktora daha gidelim dedik.Ankara da 3 önemli prof a gittik..hepsi güldü bize..30 derece ve18 yaşında oldugu için simdilik takip ameliyat ilerlersr ve ağrısı olursa olur.egzersiz ve yuzme önerdi.1 hafta kan kusarken kızım yeni doğmuş gibi sevindik..Allah a havale ettim..Bu kadar kolay olmamalı,kesilip biçilen insan,kumaş değil .Umarım birini ona giderken bilgilendirmis olurum..Allah herkese şifa versin.

Merhaba benim 6 yaşındaki oğluma 2 yıl önce skolyoz teşhisi konuldu ilk gittigimiz dr bu çocuk çok küçük böyle bir ameliyatı kaldiramaz dedi başka bir Dr çok zor dedi bizim skolyozumuz çok hizli ilerliyordu 2 yıl once Tarık hocamla tanıştık bizi once sakinlestirdi ve tedavi edebilcegini sadece sabırlı olmamız gerektiğini hastalığın gidişatına göre hareket edeceğimizi soyledi once korse onerdi kullandik söylediği herseyi harfiyen yaptik sonuc harikaydi nerdeyse egim hic kalmamıştı Tarık bey bizimle birlikte sevindi çok samimiydi fakat 2 ay once belimizde istenmeyen bir problem daha çıktı bizimle birlikte kendiside çok üzüldü ve baska bir korseyle tekrar 2 ay deneyelim ama çok umutlanmayalim dedi sadece sabirli olun biz bir cicek ektik sinucunda ne olacak birlikte göreceğiz dedi ve inanin kendi cocugum olsa bu adimlari takip ederdim hic supheniz olmasın dedi samimiyeti gozlerinden okunuyordu inandik ve 2 gün önce yanindaydik korseyi kullandik sonuc yine harikaydı ve bize böyle giderse ameliyatsiz bu isi goturecegiz dedi ve gercekten mutluydu oğlumun iyilesmesi onuda cok mutlu etti bundan hic suphem yok baska bir Dr hemen ameliyat edebilir bu kadar uzatmayabilirdi ama oglum daha küçük ve ameliyat ne kadar uzarsa bizim için o kadar iyi Tarık hocam ameliyat dese olacaktık ama simdilik gerek yok dedi kim ne derse desin ben dr ve hastayla arada iyi bir iletişim olmasının gerektigini dusunenlerdenim onemli olan karşılıklı guven herkes herkesle anlasamayabilir biz Tarık hocama güveniyoruz ve onu gerçekten çok seviyoruz oglumun Tarık amcası o ve bence böyle sorunları olanlar mutlaka bir kerede olsa Tarık hocami gormeliler ve onun bilgisine danismalilar oheybetli dev adamin mukemmel yuregini hissetmeliler

Üst Alt