Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Re-Step Rehabilitasyon Sistemi hakkında..?

çaça1

Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar türkiyeye çok yeni gelen bi yöntemmiş.ankarayada aralıkta gelmiş.randevu aldık.yarın saat 5de randevum var.denge bozuklukları ve yürüme bozukluğu olan hastalardada gelişme sağlanmış.ben sca hastasıyım.o yüzden ümitliyim.hastaya özel ayakkabı yapılıyor.ve bu ayakkabı beynin yürüme merkezini daha fazla çalışmasına yardımcı oluyor.3 haftada desteksiz yürüyemeyen hastayı bi kolundan destekle yürür hale getirmiş.felçli hastalarada uygulanmış.denemekte fayda var. Re-step Rehabilitasyon Sistemi ayrıntılı bilgide bu sitede.bilginiz olsun...

deneme amaçlı gittik.asıl tedavi başlayacak.program yapıp arayacaklar bizi.2.5 aylık bi tedavi olacak.haftada 3 gün 45 dklık seanslarla.

Merhabalar verdiginiz adreste SGk sosyal guvencelerin evde rehabilitasyon hizmetine girdigini ve anlasmasinin olmadigi yaziyor ucret konusunda bilgi yok bu konuyla ilgili ucreti konusunda bilgilerinizi paylasin

sgk karşılamıyor.özel bir eğitim olduğu için.ücreti burada yazmamın ne kadar bir doğruluğu olur bilmiyorum.

Merhaba Arkaadaşlar
bahsi geçen ürünü yerlerinde inceleme şansım oldu.
Beynin öngöremediği şekiller ile dengede durmayı sağlamak amaçlı super bir teknoloji
tek kötü yanı ürünü kullanan deneyen kimseye ulaşamıyor olmayışımız
çaça umarım deneyimlerini bizlerlede paylaşırsın

Bende yakın zamanda tedavi sürecine baslamayı dusunuyorum

mesaj atanları seans seans bilgilendiririm tabi ki:)) sadece kas hastalıklarında denenip denenmediğini biilmiyorum ama sca için tedavi gören ilk kişiymişim.işe yarayacağını düşünüyorumm.

umarım çaça
ancak plates gibi body balance niteliğince bir tedavi olması beni düşündürdüğü için karar vermeden önce bana sunabilecekleri bir referans bekledim.
ca lı olarak referansları sen olacaksın sanırım

umarım herşey olumlu olur

seans geçtikçe önüne engel koycaklarmış.tümsek çim falan.merdiven inip çıkılıyormuş o ayakkabılarla.seanslar ilerledikçe tabi.45 dk boyunca restep olmuyo tabi.25 dk restepse 20 dkk fizik tedaviymiş.ikisi bi arada yaniii

arkadaslar 4ncu seansima girecegim sormak istedikleriniz varsa mesaj atabilirsiniiz

Merhaba ismim Sumru,

Öncelikle geçmiş olsun diyorum. Benim annem bu hastalığa 2010 senesinde yakalandı. Bende o günden beri hastalıkla ilgili bilgi sahibi olmaya çalışıyorum, fakat çok zor. Re step tedavi yöntemini de araştırdım, fakat cerabellar ataksi hastalarına iyi gelip gelmediği konusunda fikir sahibi olamadım. Daha çok felçli hastalarda bu yöntemin kullanıldığı ve işe yaradığına dair bilgiler vardı. Sizin tedaviniz ne durumda, memnun kaldınızmı? Eğer tecrübelerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum.

sevgili çaça lütfen tedaviden aldığın sonuçları bizimlede paylaş özelden ulaşamıyorum sana

bence bu hastalıkla uygun bi tedavi.biteli 5 ay oldu.tekrar bbaslayacağım.

tedavi bitti diyorsunuz ama olumlu gelişmeler hakkında bilgi vermiyorsunuz.
5 ay sonra niye tekrardan başlıyorsunuz tedaviye.?

omurilik felçlilerine faydası olmuyor demiştiniz. benim tek ayağımda motor çalışıyor. yanlız denge sorunum var. denememi tavsiye edermisiniz.

hastalıkla uygun bir tedavi demişim.bu olumlu değil mi? bakın ben sadece 2 ayda desteksiz yürüyemez hale geldim.sonra hemen restepe başladım.ve yürüme bozukluğum düzeldi.dengemdede gelişme oldu.restepi bi kerelik diye bi olay yok.zaten 2 aylık bi süreç.ne kadar alırsanız o kadar etkili bi tedavi.ben %100 lük bi iyileşme olana kadar gidicem.şu an yürümemde %80 dengemde %60lık bi ilerleme oldu.size gelince restep için adım atmak gerekir diye biliyorum.adım atabiliyosanız hiç durmayın.

yani şu anda eskisi gibi desteksiz rahat yürüyorum.

SİZİN ADINIZA ÇOK SEVİNDİM. yaklaşık 20 yıl oldu kaza geçireli. sol ayağım geyet iyi adım atıyorum, parmaklarımı oynatıyorum, kısaca herşeyi yapabiliyorum. maalesef sağ ayağımla fazla birşey yapamıyorum.

iki bacak kaslarımda gayet iyi durumda, bir atlet bacağı gibi adeta, hiçbir zayıflama olmadı 20 yılda. doktorum, aslında sağ bacağımın sol bacağımdan daha güçlü olduğunu, gizli hareketi var demişti.

keşke gittiğiniz yerdeki doktorun telefonunu versenizde bir konuşsam diyorum ama etik olmaz heralde. yinede doktorunuza danışsanızda uygun görürse görüşmeyi çok isterdim. bodrumda yaşadığım için hastanede ziyaret etmem çok zor benim için.

ben hacettepe rana karabudaka gittim.restep benim buldugum bisey.doktorum soylemedi yani.restep bi ankarada bi istanbulda var.ankaradayim ben.sadece gamze abla yapiyo bu tedaviyi.siz ozelden msj atin.ben yardim ederim size.

Yaklaşık 1 yıl önce bende deneyecektim ama reklam diyerek vazgeçtim.
Sonuçta İnşallah işe yarar.

para bulabilsem tekrar gidicem restepe.ama pahalı.bulamıyoruz:(((((((

refleksoloji nin ne kadar zamanda ne gibi faydaları oldu?

ben refleksolojiyi de re-stepi de denedim. refleksoloji sadece vücuda genel bir rahatlama veriyor. bunun dışında fiziksel bir faydası yok ya da bende işe yaramadı. re-stepin gerçekten faydası oldu bana. ben re-stepi tavsiye ediyorum. genelde hala yürüyebilen insanlara faydası oluyormuş. ataksi hastalarına daha bi faydalı olacağını düşünüyorum.

Üst Alt