Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Pskiyatri % 40 engell raporuyla işe sorunsuz giren var mı?

furkanerdal

İnsanların bir çoğunun psikolojik veya psikiyatrik rahatsızlığı bulunmakta ve bu saydığımız rahatsız kişileri işe alanlarda onlardan az kalır yanı yok gibi.

Bu engel değil işe girmeye öyle olsaydı devlet EKPSS sınavına psikiyatrik engellileri işe alarak çalıştırmazdı.

furkanerdal
her kurum belirli bir sayıda özürlü çalıştırmak zorunda diye biliyorum ben

askerlikten muaf olup özel sektörde iş bulabilen varmı?

Özel sektöre başvurdum pek bir şansınız yok devlet mecbur alıyor ama belli birimlere yerlesemiyorsun örneğin askeriye gibi. Düzenli takipte ve kendi talimde olduğum için ben görevimi yapıyorum ama ister istemez üstünde etiketin var ve toplum bunu sorguluyor yarım aklı ile eleştiriyor (kısmen empati kurarsak haklılık boyutları da var ama gözden kaçan doktor onay verdiyse bu işi yapabilir olurunu görmek istemiyor burda da empati yoksunluğu ) bu arada MEB yaklaşık 12 yıldır öğretmenim son üç yıldır kadroluyum ekpss ile atandım

askerlikten muaf olup özel sektörde iş bulabilen varmı ?

askerlik yüzünden iş

askerden muaf tuttular şimdi iş bulamıyorum bu sebepten kolayca yurt dışında iş imkanları varmı muafım diye ülkede işl yok hapsten beter askerlik yüzünden kimse iş vermiyo bipolardan aldım bide psikolojı gerçi hepsi aynıda yada varmı bi yolunu bulan özel sektörden bahsediyorum bu arada türkiye için

ben özel sektörde epilepsi hastası oldugum için 10 yıldır iş bulamadım nereye gitsem epilepsiyi bahane edip almıyorlar.

Askerlik miaf dimi seninde cemkaleli epilepsi krizde gecirmiyosundir sirf rapor ear diye dislaniyoruz benim gerci hastalik. Devam ediyo ama hasta olup calisabilirsin ama muaf belgesi cok pis yakti beni ben böyle ateş görmedim is bulamamak ne saçmalıktır yav işkurda benim bölgede 300 iş var hepsi kapı duvar hadi haspelkader girdin 1000 de 1 ine sonra nolcak insanlar çok şanslı işde beyenmiycekkadar şansları var of ki ne of...

özel sektörde sağlıklı insanın çalışması bile çok zorken sağlığını belli ölçülerde yitirmiş hele hele psikolojik rahatsızlığı olan birisinin çalışması zor. İş bulması zor. Buldu çalışması zor. Çünkü şartlar ve ortamlar çok farklı olacaktır. Gir ekpss al puanını atan knk. Özelde nerede çalışacaksın de bakalım ?

Ekpss den atanmakta hiç kolay değil çok az kadro açıldığı için yüksek puan almak gerekiyor ama atanılabilirse tabi ki özel sökterden şartları çok daha iyi olacaktır.

Raporun olup olmaması değil sırf askerden muafsınız diye işe alınmama durumunuz var. Psikiyatri nedir ki?

İşverenlere askerliği fiilen yapmayanları yani bunlara muaflar da dahil almama gibi bir keyfiyet verilmiş durumda ve bu İŞKUR alımlarında uygulanıyor. Çünkü başıma geldi.

Yüzde 65 raporum var şizoaffektif şu ana kadar özel sektörde dayanabildiğim en uzun iş 3 aydı. Zaten hassas bir bünyemiz var acayip gergin bir ortamda çalıştım. Müdürüm çok asabi idi. İş yerinde dışlandım. İşi sevdim ve gayet de iyi gitmeme rağmen bu sebeplerden dolayı bıraktım. Kısaca sorunsuz girsek bile özel sektör bizim gibiler için baya zor.

Yona
İŞE GİRERKEN İYİYİM AMA BANA GÖRE
İŞE SORUNSUZ GİRİLİYOR.
Özel sektörde bir işe 35 gün dayanabiliyordum.
Ondan sonra yaptığım tek şey vardı o da İSTİFA idi.
(SSK da bunlara rağmen 2.615 gün sigortam vardır)

ŞİMDİ İSE KAMU KURUMUNDA MEMUR UM.
NİSAN 2019 DAN BERİ DEVAM ETMEKTEYİM.
(52 AY OLMUŞ KAMU DA ÇALIŞMAYA BAŞLAYALI)

Son düzenleme:
Arkadaşlar vezgeçilmişlik ve bahaneler arkasına sığınıp kaçmak kolay..

Askerden muafım ve epilepsiyim..

Devlet bankasında 10 yıl çalıştım daha güzel bir yer bulunca istifa ettim ve oraya geçtim.

Demem o ki hiç bir yerde önyargı ile karşılaşmadım...

Bence kendinize acımaktan bahane bulmaktan vazgeçip bir çok iş kolunu zorlayabilirsiniz..

Bende aynı dertten müzdaribim napacağımı bilmiyorum hep böyle işsiz mi kalicam ya bir yolu yok mu bunun doktora söyledim engelli raporu ver diye verememe dedi off psikolojidn muaf olup işe giren var mı varsa nasıl girdi merak ediyorum

Ne yapmam lazım arkadaşlar 2020 de uyum bozukluğundan muaf oldum o zamandan beri işim yok bu rahatsizliği olup işe giren varsa bana bir yardımcı olabilir mi nasıl girdiği hakkinda

Orası öyle ama iş başvurusu yapan kişi "psikiyatrik" engelli olunca eleniyor. İş verenlerde , bu konuda genel ve saçma bir ön yargı var...

askerlikten muaf olup özel sektörde iş bulabilen varmı ?
2007 mi 2008 mi ne askerlikten muaf olduktan sonra engelli raporum yoktu girdiğim işlerde pek uzun ömürlü olmuyordu. 2012 de inme gibi bir hastalık geçirdim yürüyemedim 1 seneye yakın yatağa düştüm engelli raporunu aldıktan sonra işi daha kolay buldum. Ekpss kursunda yürüyemiyorken kursa babam arabası ile götürüp getiriyordu. İş teklifi geldi. KAbul ettim 2 ay çalıştım sonra banka eğitimine girdim sonra bankayı da bırakıp şartları daha iyi olan 2. bankaya girdim. 9 senedir çalışıyorum. 1 Ekimde 9. sene bitecek. 4 yıl 11 ay sonra da emekliliğim gelecek.

@Alman
Raporunuz kaç toplam gününüz ne kadar 4. Yıl kaldı demişsiniz bende hizmetli memurum ekpssyle. Atandım 10. Yıl oldu. Emekliliğime 6. Yıl kaldı raporum 80 şizoyum

Yalnizbirisi
Uyum bozukluğuna vermezler arkadaş sen hastalık görmemişsin

perseküsyon
Şizofreni bir ruh kanseridir kanka🤣🤣🤣🤣🤣

Yona

Şizoefektifte ağır bir rahatsızlık 2022. Maaşi. Evde bakım almayı deneseniz çalişan ne yapmişki🔥🔥🔥😂😂 geçmiş olsun

(Gölge)
Raporum %60 ortopedik ve pku ağır engelli olarak gözükyorum. Toplam prim gün sayım 10 yıl 3 ay 20 gün. Emekli sandığında 3180 gözüküyor güncel olmayabiliyor. 29 tem 2008 sigorta başlangıcım var.

(Gölge)
Banka çalışanıyım. Ssk sisteminde Gm20 diye ayrı bir yerde görünüyorum.

Üst Alt