Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Psikoz hastalığı olup antidepresan içenler neden içtiğini yazabilir mi?

republix

Üye
Konular
15
Reaksiyonlar
19
Psikoz hastalığı olup antidepresan içenler neden içtiğini yazabilir mi

Örneğin ; hastalığın negatif etkileri yüzünden ,
sosyal fobi vb durumlar için

veya diğer ;..

Benim oğlumun Atipik pisikoz rahatsızlığı var 10 yıldır.
Negatif belirtiler için antidepresan olarak selectra kullandı 25 mg doz az olduğu için artırınca 50 mg ve üstünde pisikoz belirtilerinde alevlenme ve vurdum duymaz davranışlar yapıyor.
Bu sebeble doktor bir süredir negatif belirtiler için lityum kullanıyor.

@kara duman,

Lityum oğlunuza iyi geliyor mu ben de antidepresan kullanıyorum aşırı heyecanlı hissediyorum baya öforik bir haldeyim

@Schizollectual, 3 ay civarıdır kullanıyoruz tam etkiler için henüz erken.
Negatif belirtileri tamamen yok etti diyemeyiz ama faydası oldu en azından sakinlik verdi eskiden sesler şiddetlendiği zaman çok sinirli oluyordu ona faydası oldu.

@kara duman,

Anladim hocam sesler peki korku yaratiyor mu oglunuzda brn intihar et sesini duydugum anda korkuyorum titremeye basliyorum normal mi yani sesin korku yaratmasi

@Schizollectual, Bazen seslerin onu korkuttuğunu söylüyor ama her zaman değil ağırlaştığı zaman genelde o zaman yalnız kalmak istemiyor.

Sesin korku yaratması gayet normal kim olsa korkar olmayan bir şey size kötü şeyler söylüyor bundan korkmayacak kimse yoktur.

@republix, sosyal fobi ve anksiyete için kullandım birkaç yıl ama çok şükür yıllardır kullanmamama rağmen eksikliğini çekmiyorum, zaten benim anksiyete ataklarım için doğru ilaç değildi doktor biraz ezbere yazmıştı, anksiyete olana direkt yazma eğiliminde oluyor bazı doktorlar.

Hastalığın negatif belirtileri için ve kullandığım ilaçlar depresyon yapıyor. Aynı durumda olumlu düşündürüyor.

Depresyon için (Hiçbir şey yapmak istememe, yataktan kalkamama vs.)

Ben antipsikotiklerin yaptığı depresyon yüzünden kullanıyordum. Antidepresan psikozumu tetiklemişti o yüzden serotonine etki etmeyen tipik antipsikotikleri kullanmak zorundayım.

Üst Alt