Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Psikiyatriden raporu olanların devlet kadrolarına atanmasında herhangi bir engel var mı?

Atandığınız kurumdan istenen belgelerde ki sağlık raporunda tam teşekküllü bir hastaneden alınan durum bildirir raporu yazmıyor mu? Tek hekim raporu memuriyet için yeterli mi araştırmak lazım. Bunun için en doğru bilgiyi kurumdan alırsın. Eğer tek hekim raporu yetmez tam teşekküllü bir hastaneden durum bildirir raporu olacak derlerse tekrar heyetten randevu alma, muayene ve sonuç için tarih beklemen gerekecek. Bunlar en erken sakin bir hastenede bile iki hafta demek. Tavsiyem atamanı yakma evrak teslimi yapacağın kuruma gün geçirmeden gidip bizzat sor.

@testertr,
Normalde bence bunu bile istememeleri lazım aslında, çünkü sağlık bakanlığı geçmiş alımlarda durum bildirir beyan formu istemiş. Kurumla görüştüm, psikiyatri hekiminden bu evrakı alman lazım dediler ve ben de riske girmemek için aldım. Öyle birşey ki, takibinin yapılmadığı hastane bunu vermiyor zaten. En az 6 ay kendileri görmek istiyor ve aynı hastanede farklı doktor bile gördüyse kabul etmiyor. Allah'tan bu durum bildirir raporu aldığım yer tam teşekküllü şehir hastanesi.

Kuruma sorupta aldıysanız bir sorun yaşamazsınız. Raporlar başa bela. Umarım aramanızda bir sorun çıkmaz.

@testertr,
Abi kurumun dünyadan haberi yok ki, aynı soruya herkes başka bir cevap veriyor. Kurum, psikiyatriye git dedi ben de psikiyatri hekimine gittim bunu verdi. Herkese böyle düzenliyorlarmış. Önceden atananların durumundan bilginiz var mı diyorum, onlar ekpss dediler. Yani normal kpss'den atanan kişi yokmuş gördükleri.

@ck61 valla elimizden birşey gelmez. Eğer bu evrak oluyor dedilerse, işlemi yapacak olan onlar olduğu için bir sorun çıkmaz. Ciksada evrak teslim süresini uzatirlar kendi hataları çünkü. Ama sen gönlünü ferah tut bir sorun çıkmaz.

Bı yakinim Bı sorumda benim olacak ekpssyle atandı hizmetli malum hizmetli sıkıntılı ağır işler veriyorlar 9 yıldır çalişiyor durum bildirir raporu alsa hafif işlerde çalişir dikkat gerektiren işlerde çalişamaz vs diye ne yapması lazım tek hekim 3 hekimli bide galiba kurul raporu varmiş bilgisi olan arkadaşlar cevap verirse sevinirim

Rahatsızlığı şizofreni

@(Gölge),
3 hekim raporu da var tek hekim de doktoru ile görüşmesi durumu anlatması lazım ama raporu idare ne kadar dikkate alır bilemem kadro değiştirmeyi düşündü mü memur kadrosuna geçebilir kökten çözüm

Ck61 tek hekim raporunda durum bildirir raporunde engelli raporu vardır diyosa sorun cıkarma ihtimalleri yüksek

@tb2nhf,
Burda hemfikiriz ama, engellilerin normal kpss'ye girmesinde bi kısıtlama olmadığı yazıyor. Ayrıca aynı bölüm ekpss'den de alıyor ve atama durumunda sorun oluşturmuyor. Normal kpss ile girişte neden sorun oluşturuyor ilginçtir. Belki başına böyle bir durum gelen vardır, nasıl süreç izledi çok merak ediyorum

Ck 61 bu aldıgınız raporu kontrol edecek olan kamu kurulunun saglık kuruluysa dikkatli inceler sorun oluşur eger tek bir doktor bakarsa calışır vermişler diye sorun olmaz bence raporu kim incelicek ona kafa yorun

Peki sizce, yeniden kurula girersem zaten %0 verecekler, yapmalı mıyım?

Raporunuza itirazmı edeceksiniz bilmiyorum ama kurulda düzeldim diye ısrarcı olursanız gene düşük puanda olsa engelli raporu verirler ama ben düzeldim deyip dürüst olursanız raporu memuriyetlik icin iptal ediyorum derseniz ilaclarıda doktor bıraktıydıysa şayet kişi tamamen düzelmiştir yazar engelli raporunu iptal eder doktora samimi yaklaşın yeter bence

Abi şöyle ki, ben 17 yıldır bir ilaç kullanıyorum ve bu ilaç aslında manik atak yapabiliyormuş. Bu o kadar geç farkedildi ki yıllarca boş yere psikiyatrik tedavi gördüm. İlaç kesilip, farklı tedaviye geçilince de hiçbir psikiystrik sorun yaşamamaya başladım. Bu bile iptal edilmesi için yeter sanırım.

Hic bir psikiyatrik sorun yaşamamanız önemli degil önemli olan doktorun iyileşti diyip ilacı kesmesi yegenim ve arkadaşım doktor eşliğinde ilacı bırakıp tanısına tamamen düzelmiştir yazdı doktor ikiside işe girerken sorun yaşamadı biri obsesif digeri ankisiyeteydi sizin kenfinizi iyi görmeniz önemli degil doktorun sizi iyi görüp ilacı kesmesi önemli şayet saglam raporu alırsanız kuruma düzeldi gözüyle bakarlar sorun cıkması imkansızdır

Arkadaşlar geçmişte yaşanmış bir durum hakkında bilgi vereyim 2014 yılında emniyet genel müdürlüğü engelli teknisyen yardımcısı aldı buraya kadar güzel yanlız psikolojik engelli olan arkadaşlardan silahlı ortamda çalışabilir diye doktor oluru istediler bu yüzden ataması olmayan insanlar olduğunu duymuştum. Bunu bir bilgi notu olarak bırakayım

Doktorlar uygun işlerde çalişabilir durum bildirir yazarken hangi yönetmenlige göre yazıyor dayanağı varmı bu işin örnek dikkat gerektiren işlerde çalişamaz hafif işlerde çalişir vs

Bu konu arada kalıyor sanırım, bekleyip öğrenmekten başka şansım kalmadı gibi.

Konu günceldir. Bilgisi olanlardan yardım beklerim.

Üst Alt