Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Pes dedirtecek iş ilanları!

Bu maaşa çalışan çok insan tanıyorum.Hatta geçen sene yaşadığım yerde bay-bayan her ikisinede rastladım.İşyerlerinin camlarını 10-20 TL arasında fiyat veriyorlardı.Günde en az 6-7 cam sildiklerini söylüyorlar.Sanırım buda böyle bir iş sadece rutine bağlamışlar,apartman merdiveni silen kadınların işleride böyle,ayda 50 TL ye haftada birgün 7 katlı merdiven silip temizlik yapıyorlar.

arkadaşlar ALLAH askına söyleyin trde yasalara uyan varmı devlet bilene kendi yasasına uymuyorki özel söktör uysun gerçek bu malesef

Benimle aynı işyerinde çalışan özürlü arkadaşımın bu belgesi var.Bu belgeyi almanın herhangi bir mahsuru olup olmadıgını sordum.Bu belgeyi isterken özürlülük durumunu sormuyorlar ki dsedi.İnanmadım ama belgeyi getirecegini söyledi.

merhaba...
sayın kalem
size hak veriyorum.neden mi firma alay etmek için yapmamıştır.yukardaki ilanın garipliğini anlamamanıza hak veriyorum.
Firma ENGELLİLERİN ARAÇ KULLANIMI YASAK OLMADIĞINA göre ailesini arkadaşlarını taşıyan herşeyden önce trafiğe çıkan bir engellinin ticari araç ta kullanacağını düşünmüştür.Bazı firmalarda danışmanlık vb yurtdışı ilişkileri ile birlikte ele alınır.Eminim avrupa vb ülkelerde engelliler ticari taksi kullanıyoırdur.yasada bir yasaklama yoktur.
asıl PES dememiz gereken trafiğe çıkma izni alan bir engelli neden ticari bir taksi işletemesin?
aydın yarınlar...

Bu tür ilanlar bir süre yayında kalır, ya hiç başvuran olmaz yada başvuranlar yeterli bulunmaz, yasal süre bittiğinide de işkur'a biz ilanı verdik ama şartlara uyan eleman çıkmadı denir, çokta yüksek olmayan cezası ödenir.
Böylece işveren engelli personel almaktan kurtulmuş olur.
İşverenin niyeti engelli personel almak değilse bu tür oyunlar yapılıyor malesef.
Bu tür şeylerin yaşanmaması için yasaların net ve cezaların daha caydırıcı olmadı gerekiyor.

Ya bizler türkiyeye göre acaibiz hala alaşımadıysanız diyecek sözüm yok..Hangi konuda yeterli olduğunuzu ispat edipte bir yerlere geldiniz ki..Kim gerçekten sizi düşünerek bir yerlere koydu sizi..Bu nasıl bir ülkedir ki vatandaşı vatandaş olmaktan bunalmış bir halde..Bu ülkede kim kale alınır gerçekten adam yerine konur ve onun için bir şey yapılır...Boşa tartışıyor ve bence boşa yoruyoruz kendimizi..En önemli işimiz cebimiz mantığı hüküm sürdüğü sürece bu ülkede...Engelli sağlam yada başka bir katagori artık biz ne sınıfına giriyorsak kodaman amcaların gözünde hiç bir yere ulaşamamaya devam edecez bu böle...

Kalem herkesi hayrete düşüren olay bu kadar teferruat(özellik) sağlam insanda yok bu ilanlar fason ilanlar devletin öylesine verdirdiği ilanlar bence hükemet özürlüye sakata sahip çıkmıyor öyle olsaydı caydırıcı önlem olarak 2milyar para cezası vermezdi mesela iş bankası 350 kişi alacak şirket veriyo 700milyarın üçte ikisi para cezası; kurtuluyo...Devlet bir anlamda sömürüyo o parayı almadı diyelim 10misli para cezası verdi diyelim ozaman mecburi alım olacak türkiyede siyaset yok zaten hep cebe hep cebe Hz.Allah hakedilmeyen kazançların hesabını sorar elbet..Elhamdülüllah.aeo

ustun ınsan arıyo bunlar gelecekten zaman makınasıyla getırsınler

Ben bu vasıfların hepsine sahibim. ( SRC dahil ). ilanın bulunduğu linki gönderirseniz basvuracağım. Bakalım arayacaklarmı !!!

Mevcut işinizden ayrılırkende dikkatli olun arkadaşlar.Doğru düzgün bir iş buldum sanırsınız 15 gün çalıştırırlar sonra kapıya koyarlar.Bende normal olarak çalışıyordum engelli olduktan sonra engelli kadrosunda aynı işte çalışıyorum.İş yerimde sıkıntı yok ama çalışma saatleri ayda 300 saate yakın.Saati az olan kendime zaman ayırabileceğim işler buluyorum ama işkur da tanıştığım 2 -3 kişiyi havadan sudan bahanelerle işten çıkarmışlar.Normal olarakda bende işimi bırakıp iş değiştirmeye korkar oldum.
Zaten kötü niyetli şirketler ceza ödememek için engelli kadrosunu tamamlayıp sonrada eleman yetersiz diyip kapıya koyuyorlar.Sonuçta engelli işçi de olsan normal işçi gibi çıkartılıyorsun hiçbir ayrıcalık felan yok.İyi şirketlerde elvette var ama bir elin parmaklarını geçmez

O da birşey mi ben ilk iş görüşmem de bir bankaya gitmimişdim allah kormuş :) Banka müdürü Görme engelli olduğum bile bile bana ehliyet sordu adam ya :)

Namaz isteyeni de ilk defa gördüm artık cv'lere de not düşmek gerekecek sanırım beş vakite beş katıyorum evelallah diye :D

Yahu namaz neyse sonucta muslumanlarin cogunlukla yasadigi ulkedesin. Adam dindardir namaz isteyebilir...Ya da hristiyandir musluman istemez...Bu ilanlar engellimi yoksa normalmi onada bakmak gerek...
Benim en ilgincime gidende yasadigim sehirde her engelli iş ilaninda (AYAKTA DURMASINDA SAKINCA BULUNMAYAN ELLERİNİ AKTİF KULLANABİLEN) engelliler tercihen diye ilanlardir..yani bildigin engelsiz engelli ariyorlar

İlan

İşkur yayınladığı ilana bak ya ağır kamyon şoförü dalga geçer gibi hissediyorum

Üst Alt