Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Perthes hastalığının tedavisi ile ilgili bilgi ve tecrübelerinizi paylaşır mısınız?

Mrb, bende annem için engelli raporuna başvurduk, dizinde platin var yürürken aksıyor ayrıca 71 yaşında kilosu da fazla oldugu için zorlanıyor, bunun için engelli raporu nda 40 verilir mı acaba ? Bilgisi olan yazabilir mı ?

Ben araba almadım sureci bilemiyorum zaten yönetmelik değişti onu başka başlıklarda ayrıntılı bulabilirsiniz size yazabileceğim şu ben raporu isterken topluca işaretlemiştim iş icin kimlik icin ehliyet falan iste ne varsa h sinifi ehliyet,ötv indirimi,özel tertibatlı araç onaylandı o zaman sağ bacağımda 1-2cm kısalık var o zaman işsizdim araba falan düşünememiştim öyle bir niyetiniz varsa deneyin derim araba için illa %40 olması şart değil

Mesaj atıyorum sanırım gitmiyor mesajlarim.ordan

Hiç bilmiyorum kullanmayı bunu acaba numaranızı atsanız da o şekilde size bir kaç soru sorsam çok aradım sizi buldum çok şükür

denizin kızı

ben size mesaj atmadım bu mesaj yeride kayboldu bulamıyorum onu acaba ozelden atarmisiniz numarayı . Size sormak istedigim bir kaç şey var numarami yazdım oraya herkez onuda gorucek herhalde

Merhabalar
16.11.2011 doğumlu erkek çocuğuma 12.07.2017 tarihinde Perthes hastalığı tanısı koyuldu.Çıkan raporda
*-Sol Femur Başında epifizer düzeyde sklerotik değişiklikler. Ayrıca sol femur başında subkondral düzeyde düzensizlik ( tanımlanan görünüm Perthes sekeli ile uyumlu olabilir)
*- Sol femur boynu anteriorunda 6*10 mm boyutunda kistik oluşum. Sol femur baş ve boynunda eşlik eden kemik iliği ödemi. Sol koksofemoral eklam aralığında hafif düzeyli effüzyon artışı
şekilde sonuç çıktı.
Çocuğumda sabah kalktığında yatış pozisyonuna göre ağrı olmaktadır.Sol ayağının üzerine yatarsa ağrısı var diğer türlü ağrısı olmamaktadır. Son iki ay içinde yorulduğunda topallama olduktan sonra ilaçlı emar çekilerek yukarıdaki sonuçlar çıkmıştır.
Daha sonra bir kaç farklı görüş almak için doktor görüşlerine başvurduk. En son anlığımız görüşte çocuğumun 1 yıl gözetim altında koltuk değneği ile gözetim altında tutulması gerektiğini söylediler. Bundan önce aldığımız görüşlerde bunu söylememişlerdi. Bu durumda aile olarak bizi ciddi endişelendirdi.
Çocuğum günlük hayatında yorulduğunda sol ayağında topallama oluyor. hareketlerinde şu anda bir sorun gözlemlemiyoruz. Bacağında kısalma gibi bir durumda söz konusu değil.
İlk gittiğimiz ve bulgunun tanısını bize yorumlayan doktorumuz bize şayet çocuğun Zıplamasını ve koşmasını durduramıyorsak Tachdjian ortezi tavsiye etti.
Sol femur başında son gittiğimiz doktorumuz hangi aşamada olduğu ile ilgili yorumunu istediğimizde C evresinde olduğunu söyledi.
İlk bulguyu ve tanıyı tanımlayan hocamız 3 ay sonra tekrar ilaçlı emar istedi ve takip edeceğini söyledi. Bu hocamız ailemizde ortopedi üzerine ameliyat ettiğinde kendisiyle devam edeceğiz.

Sizlerden ricam yaşadığınız tecrübeleri göz önünde bulundurarak benim bu yaşadıklarımda ve şu an çocuğumun yürümesinde ve hareketlerinde bu kadar kısıtlama yokken nasıl davranmalıyım. bundan öne bu durumla karşılaşanlar nasıl davrandılar.
İsem me raporumuzu teslim ederek havuz a yazdırıyoruz.

Merhabalar,

Forumda Perthes hastası olan forumdaşların bu başlığa daha sık yazarak görüşlerini, tecrübelerini paylaşmalarını rica ediyorum. Benim durumuma gelecek olursak, yaşım 45 oldu. Kalçamın durumu git gide kötüleşiyor. Artık markete bile gidemiyorum (50 mt). Ayağımda ağrı oluyor. Diğer yandan, sağlam olan sağ kalçamda da son 1 aydır ağrı olmaya başladı. Doktora gittim. Yükü hep sağ ayağına verdiğin için olabilir dedi. Protez ameliyatı önerdi. Fakat ben bu yaşta protez taktırmak istemiyorum. Şimdilik çok ağrım yok çok şükür ve yaşım daha 45. Dayanabileceğim kadar dayanıp ileride kalçamda çok ağrı olursa o zaman olmayı düşünüyorum. Bu konuda sizlerin de görüş ve tecrübelerini öğrenmek isterim. Teşekkürler,

Üst Alt