Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Özürlüye bedava internet var mı?

ben %80 engelliyim yani tekerlekli sandalyedeyim havalar soğuduğunda yani 6 ay kış sürekli evdeyim dış dünya ile tek bağlantım telefon ve pc tv kanallarının haberler dışında ki bazen haberler bile ne kadar sıkıcı olduğunu bilirsiniz aile içi vahşet yok kadınlara adam adamlara kadın trafik kazaları en basit örnekler. bu yüzden engellilere adsl ücretlerinde belirli bir indirim şart diye düşünüyorum..

arkadaşim ben otogarda görevlıyım %40 engellı belgesı olanlar %50 lı ındırımden yararlana biliyolar

Arkadaşım gündemi çok geriden takip ediyorsun,verilen bilgiyi yalanlamak yerine araştır istersen biraz.

yaw herşey tezat işte bu sitede.az ötede adımıza toplanan bağışlardan yakınırız.aha tamda burada da özürlüye internet bedava değil mi? diye sorarız.ne alaka inan bi bağlantı kuramadım.özürlü+internet+bedava=özürlüler evlerinde hapis bir yaşam sürdürdüğünden dolayı, onların evlerinde hapis bir yaşam sürdürmelerinde suçlu biz olduğumuz için ve kendimizi bir nebze olsun şirin göstermek adına interneti tüm engelli vatandaşlarıma bedava yapıyorum.?yapan kim ? :)

Sevgili kardeşim dört mevsim ve benzer şekilde düşünen diğer arkadaşlar;

Bugün bu platformda böyle bir konu başlığının olabilmesi sitenin tezatlığı değil demokrat yapısını gösterir. Yoksa bu tip başlıkları birkaç saniyede çöpe atabiliyoruz.

Şahsi olarak bu konudaki fikrimi söylemem gerekirse bu ve benzeri beleşçiliklerden tiksindiğimi itiraf edebilirim. Aslı olmayan pek çok konuda sırf dedikodusu geniş çapta yayıldığı için bugün engellilerin elektrikten su kullanımına kadar pek çok şeyden muaf olduğunu sanan milyonlarca insan yaşıyor bu ülkede. Ve bizler bunun böyle olmadığını ispatlamayı bırakın, onuruyla gururuyla sakatlığını kullanmadan buna tenezzül dahi etmeden yaşamaya çalışan insanlar olarak "ulan bari bizlerin adına bağış toplamayın" diyerek sessiz çığlığımızı duyurmaya çalışıyoruz. Şimdi buradan tuzu kuru olanların düşüncesi farklı, aç adamın derdi başka gibi bir çıkarım yapılması komik olur.

Bakın size ne anlatıcam..

Geçen bir arkadaşa rastladım.. uzun süredir otomobil almaya çalışan bir tipti. ÖTV'de düştü al artık bir araba kendine diye takıldım biraz. Sonra herif durdu durdu yahu dedi asıl sen alsana. Size hepten düşmüştür, önceden muaftınız şimdi kimbilir kaça düştü!. Ana! bi baktım ki adam ciddi ciddi ÖTV kalktı diye, engellilerin ÖTV muafiyetini de bildiğinden bizler için daha da düştüğünü sanıyor. Hiç bozmadan devam ettim.. inanmayacaksın Hyundai'nin bir modeli vardı ya hani küçük motorlu.. hani eskiden "size" ötv vardı "bize" yoktu o zamanlar 16bin civarıydı hani... Hah işte onu şu an alınca bana gelişi 2500 lira tiko.. dedim.
Tepkisi tek kelime oldu, "VALLAHA MI!!" Dalga geçtiğimi idrak etmesi bile dakikalarımı aldı.. :):):)

İnsanlar için genelleme yapmak hoş birşey olmasa da, büyük çoğunluğunun matematik bilmediğini, tarih yazıp okuduğunu ama asla ders çıkarmadığını ve inanmaya programlı olarak yeryüzüne ayak bastığını söyleyebilirim. Hal böyle olunca arama motorlarına takılıp bakan ve hasbel kadar şu başlığı üstünkörü gören pek çok insanın eminim ki engellilerin pek çok hizmetten indirimli olarak yararlandığını düşünecektir. "Bize de bağış yapın n'olur" sloganıyla kara mizah yaparak yaklaştığımız http://www.engelliler.biz/forum/ayr...n-ozurluler-vakfi-ve-benzerleri-tartisma.html başlığına kendi içimizden pek çok kişinin içeriğe bakmaya bile tenezzül etmeden hayret verici yorumlar yaptığını görebilirsiniz.

Peki engelli olarak haklarımız, bize tanınan ayrıcalıklar varsa bunları kullanmayalım mı? Kullanalım tabii. Arayalım da! ama doğru bir şekilde.
Bir kere teknoloji çağındayız, hizmet aldığımız pek çok alanda hizmet verenin bir web sitesi var. Hele ki Internet Servis Sağlayıcı ise burada konusu geçen, bu işte suyun başında onlar var. Giriyoruz tarifelere, orada var mı yok mu görüyoruz. Varsa zaten koca koca yazarlar hiç merak etmeyin. Var ve yararlanmak istiyorsanız da, ilgili şartlarını okuyup aboneliğinizi bu tarife üstünden yapıyorsunuz bitiyor olay. Yine sitemizde sosyal haklarımızı içeren yüzlerce mesaj, soru/cevap var.

Her alacağımız ürün ya da hizmet için buraya engelliye indirimli satan yer var mı ? diye sorsak mesela nasıl bir manzara olur sizce..Engelliye indirimli veya bedava sosisli sandviç yapam büfeleri yazar mısınız? mesela.. Ben yemem kardeşim o sandviçi! siz de yemeyin, tenezzül etmeyin. Hele bahsi geçen olay 8-10 liralardan başlayan fiyatlarla alınabiliyorken, kimsenin sahip olabileceğiniz şeyi size vermesine tenezzül etmeyin. Sahip olamayacak durumdaki engelli arkadaşlarımız zaten devletten maaş dahi alıyorlar artık.

Son birşey daha söyleyerek yazımı noktalıyorum.

Sığırtmaç Mustafa'yı hiç duydunuz mu? Bilenler vardır belki, bilmeyenler için de ben anlatayım kısaca..

Yıl 1929, Yalova taraflarında Atatürk yazın atıyla gezerken yolunu kaybediyor yanındakilerle birlikte. Oralarda sığır güden 10-11 yaşlarında yalınayak, sıtmadan beti bezi sapsarı olmuş göbeği şiş Mustafa diye bir çocukla karşılaşıyorlar. Mustafa, Atatürk'ü tanımıyor, nereden bilsin.. Sorularına gayet güzel cevaplar veriyor rahat bir şekilde. Çocuğun tavırları felan hoşuna gidiyor Atatürk'ün para vermek istiyor.Mustafa Ata'yı reddediyor!. Yoğun bir şekilde ısrar edince ise cebindeki cevizleri almak şartıyla parayı kabul ediyor.

Neyse merak eden google'dan yazıp araştırarak hakkındaki bilgilere ulaşır Sığırtmaç Mustafa'nın.. Ben gerekli kısmı özetledim. Doğru anlaşılması dileğiyle..

var olan haklarımızı tutalım. onlarda elden gitmeden. farkındaysanız otobüs indirimi derece %60 ve üzerine çıktı indirim ise %30 indi. yakında o da kalkarsa şaşmayalım..

Günümüzde bilgisayar en önemli teknolojik ürünlerinden birisi.Ve engellilerin iş sahibi olması açısından çok çok önemli.
Şu ortamda bedava olacağından pek umutlu değilim ama indirimli internet istiyorum :)

Üst Alt