Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

ÖTV indirimli araçlarda motor hacmi 1600cc den 2000cc'ye çıksın kampanyası

Camur;

Suç hükümetin değil, bunu ticarete döken engelliler yüzünden oldu bu sınırlama....

Sevgili engelli arkadaşlarım, Bir kardeşimizin otomobil alımında birlik olalım çağrısına verdiğiniz cevapları okudum, inanın neden bize bu ülkede yaşama hakkının verilmediğini 3. sınıf insan muamelesi gördüğümüzü şimdi daha iyi anlıyorum. Birlik olmak kim biz kim. Ben sağ el amputasyonlu,yum bir birimize hiç bir konuda tam destek vermek gibi bir zihniyete sahip değiliz buraya düşüncelerinizi yazarken bile sırf GEYİK olsun diye yazanlar var demek,ki engel durumumuza göre ayrılacağız Tekerlekli sandalye kullananlar, Bir kolu olmayanlar, Bir bacağı olmayanlar, Görme engelliler, işitme engelliler, ve diğerleri diye sınıf ayrımcılığı yaparak çok şey kazanacağını sananlar var aramızda kendi işlerine gelince Devlet bize sahip çıkmalı diyorlar ama Devlet hiç bir zaman birlik olmayana SU bile vermez heleki bundan sonra hiç vermez Devlet,te her şey DİLEKÇE ile işler ve (DİLEKÇE senin benim BİZİM olmalı) ESARETİN BEDELİ adlı filmde DİLEKÇE nin önemi çok net verilmektedir. İzlemiyen varsa bu filmi mutlaka izlesin Dilekçe ama ısrarlı Dilekçe nelere kadirdir. hepinize SAYGILARIMLA.

gazi78,biz papağan değiliz ki,bir arkadaşımız birşey dediğinde hepimiz tekrar edelim.herkesin kendine göre bir görüşü var.konuyu açan arkadaş özellikle neden 2000c.c motor hakkının verilmesini istediğini belirtmemiş,ben performans diye (ki bazılarının böyle takıntıları var) algıladım ve araba hususunda daha önemli istekler,sorunlar varken motor büyüklüğünü kafaya takmanın lüx olduğunu belirttim. daha sonra bazı arkadaşlar 2000 motor isteklerinin bazı gerekçelerini,zaruri sebeplerini yazmışlar tabiki onlara hak vermek,desteklemek boynumuzun borcu. birşeyi toptan kabul veya reddetmek huyum değildir.

Sevgili şifa kardeşim 2000 motor konusunu açıkladığımı düşünüyorum geçmişe dönüp bak istersen bunun performansla bi ilgisi yok
istediğin kalitede isted
iğin modelde istediğin büyüklükte ve istediğin genişlikte arabayı 1.600 sınırı olursa alamazsın bu tür arabalar düşük motorlarda genelde olmuyor.
Seçme şansın kısıtlı biz sadece kısıtlı olmasın istedik bununda devlete ekstra bir külfet getirmeyeceğini düşünüyoruz.
Sonuçta ikitane 3 tane araba istemedik.
Sen tek başınasındır küçük araba işini görür ben 5 nufusum gardaş nediyon bu işe .
Konuşurken düşünerek konuşalım.

snipper gardaş!,haklısın konuşurken düşünerek konuşalım,ammma neyi niçin istediğimizide okuyan herkes bilsin diye açık açık yazalım değil mi? bu konuda diyeceklerim sizi pek memnun etmeyecek,onun için lafı çok fazlada uzatmak istemiyorum.

şifa gardaş doğru dedin onu ne demiş ne kadar kürtürlü ne kadar bilgili olursan ol karşındaki insanın seni anladığı kadar bilgilisin demiş çokta iyi demiş biz bilemedik herkezi kendi seviyemizde sandık.
Daha basite indirgeyip anlatmalıydım haklısın özür.Ha bide yorumların için teşekkürler söyleyeceğini söyledin varol destek vermiyosak uzatmayalım uzayalım ok.

uzamak benim pek adetim değildir,kolay kolay pes etmem.ben sizin sorununuzun çözümünü çok kolay olduğunu,araba mevzuunda çözümü imkansız konular olduğunu ve onlara öncelik verilmesi gerektiğini söylüyorum. 2000 c.c motor aracamı ihtiyacın var,gidersin ikinci el çok temiz,sıfır olarak ötv indirimli alabileceğin fiyata 3,4 yaşında bir araba alır işini görürsün,bu araçların yüksek olan mtv'sinide ödemezsin,tamam. ben ihtiyaçlarını bu tür değişik yollardanda halledemeyecek olan engelliler ne yapacak,onların sorunlarına öncelik verilmeli diyorum,tamam. benden bu kadar,gerisi size kalmış.

Üst Alt