Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Oticon marka işitme cihazı hakkında görüşler

aatalay34;

Hocam Naida ne Bende Naida IX UP var dediğiniz gibi çok iyi bir cihaz. Geçen sesi çogaltıp azaltıyor dedim ama hortumu değiştirdi düzeldi nasıl olduysa :D. 2-3 yıl oldu alalı. Babam sagolsun. Sayensinde bu güzellikleri duyuyoruz. Eğer alabilirseniz Naida alın derim.

bende 6 yaşındaki kızıma oticon agil alacaktım yazdığınız kadarıyla hiç kimse memnun değil ne yapıcaz şimdi:?

zülkarneyn,
kafanızın karışması normal. herkesin tercihi farklı. kiminin çok beğendiği bir cihazı bir başkası yerin dibine sokuyor. otomobilde de bu8 böyle değil mi? size göre mercedes en iyisidir, bir başkası bmw'yi tercih eder, öbürü ferrari'yi... buradaki görüş ve önerilerden elbette yararlanın ama yazan herşeyi mutlak doğru olarak da kabul etmeyin. kızınız henüz çok küçük, onun için çok pahalı bir cihaz almayın derim ben. çiftine 4-5 bin liradan fazla para vermeyin. agil, çok iyi bir cihaz ama çok pahalı. 6 yaşındaki bir çocuk için gereksiz bence. çocuklar için üretilmiş uygun fiyatlı gayet kaliteli cihazlar var, onlara da bakın. işitme cihazı alanında en meşhur markalar oticon, phonak, widex, resound... buraları dolaşıp, çocuklar için geliştirilmiş modelleri denemek istediğinizi söyleyin. çift cihaz için şu kadar lira bütçem var, ona uygun modelleri gösterin deyin. çift cihaz alana %25-30 gibi indirim yaparlar. mutlaka pazarlık da yapın. kolay gelsin...

hunsal;

Kolay gelsin...
Daha evvel iki farklı marka işitme cihazı kullanıyordum .Sağımda Philips solumda Danavox ya da Vieennatone diye bir marka..
Cihazlar analog idi. Ve hayatımda duyduğum en iyi sesti. Ama tek başına ikiside yaramıyordu.. Sanki biri diğerinin açığını kapıyordu :))
Dijital olanlarda da durum böyle mi sanırım bir kulağında oticon bir kulağında Phonak olan siz varsınız :))
Yakın zamanda almayı düşünüyorum da ne tavsiye edersiniz :)

merhaba kardeş.ben de senin cihazindan almak istiyorum ama naida s3 daha ucuz.s9-un telecol özelliyi olmasi beni onu almaya itiyor.telefonla sesler nasil geliyor,duyma iyimi,televiziyon,bulutoth,audeo,özellikleri bir işe yariyormu?kaç yildir kullaniyorsun ve ariza yapdimi?sik-sik ariza yapiyormu?nem kapdimi oldumu?program,kanal ,oklugunu avantaji oluyormu?sorularimin hepisini cevaplarsan duacin olurum ve diger arkadaslarimiza da yardim etmis olursun

valla tüm yorumları okuduğuma göre bende şaşırdım kaldım bir kaç gün sonra işitme testi denemesi için idis işitme merkezine gideceğim; bu bahsettiğiniz oticon değeri 6000 tl civarında bulan marka işitme cihazlarından iyisini denemeye gideceğim.. şuan R raporlu olarak widex senso p38 işitme cihazı kullanıyorum. daha daha iyi cihaz almaya karar verdim fakat yazdıklarınıza bakınca sap gibi kaldım öyle.. bu oticon markalı ürünlerden birini birkaç ay önce kbb doktor bana muayene ederken kulaklarında fark ettim. küçük mü küçük 2 kulak arkası oticon marka işitme cihazı kullanıyordu; hemde profesyonel ve özel doktor olmasına rağmen.. hangi markayı kullandığını unuttum ama toplam 12000 tl civarında olduğunu hatırladım. tanesi 6000 tl falan.. ben iyi duyuyorum ve çok memnunum diyerek tavsiye etti. şuanda benim cihazlarımda sorun yok ama pro denilen cihazlardan denemek istiyorum arada ne kadar fark var diye.. bilgilendirdiğiniz için ayrıca teşekkür ederim.

valla oticonu getiren idis ve bakım tamir için fahiş fiyatlar istendiğini duydum.

ben phonak oticon ve resoundu denedim. oticon tok bir ses phonak yumuşak bir ses veriyordu pratikte anlamama çok etki etmedi

ama resound farklı bir yapısı vardı bana hem sesleri daha net duydum anladım bu nedenle resound live modelinde karar kıldım bana o uygun geldi.

resound ses seviyesi normal ayar olmasına rağmen daha yüksek geldi baktım teknik özelliklerde stereo ses yazıyor. hakikaten live ve alexa farklı cihazlar.

tabi 7 yıllık analog cihaz geçmişi... bana uygun olan başkasına uygun gelmez umarım doğru karar vermişimdir yakında cihazlarım geliyor

oticon kötü marka diyemem ama masraflı marka uzak durun derim. ben cihaz almaya karar verirken bu arkadaşın başlığını okudum ve masraf kısmını öyle araştırdım farkettimki doğru.

idisçiler okuyorsa insanları kaz gibi yolmayı bıraksınlar

bende otıcon chılı spf 7 aldım çok pişmanım ılk aldıgımda çok ıyıdı 2 ay sonra durupduruken arıza yaptı ve ıdıs bayısıne goturdum aldıgım yer fakat tamırden sonra cıhaz daha once 7 yıl kullandıgım eskı cıhazdan bı farkı yoktu ...cıhazı bıze satana kadar canım canım cımcımm lerle cıhazı satarlar ama arızasına baktırmaya gıtıgımızde elımıze kartvızıt verler ve derlerkı randevıyla gelın .bu cıhazı gıttıgı yere kadar kullancam bozulduktan sonra ya starkey alcam yada alman malı işitme cıhazı bulursam alcam

Arkadaşlar merhaba,

Şikayetlerinizi okuyunca bir odyolog olarak konuya dahil olmak istedim.
Yaklaşık 20 senedir işitme cihazları ve koklear implantlar üzerine çalışmaktayım.
Halen "Odyoloji, Konuşma ve Ses Bozuklukları Derneği" Başkanlığını yürütmekteyim.

Öncelikle şunu söylemem gerekiyor:
Dünyanın önde gelen beş işitme cihazı üreticisinin cihazları aşağı-yukarı birbirleri ile eş değerdedir.
Yaşanan sorunlar daha çok uygulamadan kaynaklanan problemlerdir.
Türkiye'de maalesef işitme cihazı uygulaması, bilimsel bir temele oturtulmamıştır.
Ülkemizde 700'ün üzerinde işitme cihazı bayii olduğu halde, sektörde çalışan işitme uzmanı sayısı 15 civarındadır.
Yaklaşık 170 civarında da "odyoloji teknikeri" görev yapmaktadır.
Ancak üniversitelerde işitme cihazı uygulaması öğretilmediğinden, teknisyenlerin çok büyük bir kısmı işi, işe girdikten sonra öğrenebilmektedir.
Bu nedenle kullanıcı şikayetleri bazen çözülmekte, bazen de çözülememektedir.

Bazı yanlış uygulamaları öncelikle sıralayıp, diğer konulara daha sonra girmek istiyorum..

Sık yapılan yanlışlıklar:

1- Orta kulak iltihabı olan kulaklara kanal içi cihaz verilmesi. Enfeksiyonu azdırabileceği ve iç kulağa sızdırabileceği için çok tehlikelidir.
2- Orta kulak iltihabı olan kulaklara, ventsiz (havalandırma deliği olmayan) kalıplarla kulak arkası cihaz verilmesi. Yukardaki nedenden dolayı tehlikelidir.
3- Gerçek kulak ölçümü yapılmadan işitme cihazı verilmesi. Yasal olarak işitme cihazı satıcıları dış kulak yoluna yerleştirilen bir mikrofon aracılığı ile işitme cihazının kazancının istenilen seviyede olduğunu ölçmek ve ölçüm belgesini kullanıcıya vermek zorundadır.
4- Kazancı yetersiz cihaz verilmesi. Gerçek kulak ölçümü yapılmadığından düşük kazançlı cihazlar verilebilmektedir.
5- Yüksek kazançlı cihazlar verilmesi. Yine ölçüm yapılmadığından, çevresel sesleri fazlasıyla yükselten cihazlar verilebilmektedir.
6- Kalıba açılan vent çapının yanlış belirlenmesi. Islık sesine, yemek yerken çok ses çıkmasına, kendi sesinden rahatsız olunmasına vb. neden olmaktadır.

Yukarıda belirttiğim hatalardan korunmanın en kolay yolu, cihazınızı değil, uzmanınızı seçerken dikkatli olmanızdır.

Konuyu işlemeye devam edeceğim.
Hepinize mutlu bir hafta sonu dilerim.

Dr.Mehmet Akşit
Klinik Odyolog

boyle bir forum ortaminda siz gibi odyoloji dernegi baskani bir doktor gormek acikcasi beni cok sevindirdi :eek: ayrica istekle bilimsel olarak verdiginiz aydinlatici bilgileri belki bizlere cihaz satmak icin burda olanlarda okuyup nasiplenir belkim:eek:

gozluk alanlara gozluk satan optisyenlerde 2 yillik optisyen mezunu bizim analog degil dijital onlarin deyimiyle FULLL dijital cihazlari satanlarda 2 yillik mezun:D
iyide gozlugu insanlar dener camlar uydugunu uymadigini sagirin analoglari gibi nasilsa ayirdeder kulak icin gozu icin hicbir risk almadan begendigini secer
ama verdigi rahatsiz eden seslerle kulagin isitmesini bozan cihaz icin bu kisitli ogrenimli insanlari piyasaya surmek biz isitme engelli parayi verenler icin reva goruyormusunuz bizlere
o kadar bilimsel makaleler yaziyor bilimsel konferanslara katiliyorfikirlerinizi bilgilerinizi gelistirirken bizler icin bu kadar hayati onemi olan odyometristlerin egitiminin ilerlemesiicin birseyler dusunmek hukumet uyelerine bilimsel sunularinizi ulastirmiyormusunuz

o test cihazlarinin kalibrasyonu diye babalaniyorlar neden bunun dogru duzgun ayarda durup dogru odyo olcumu icin bir gelisme olmadan kabahati kalibrasyon deniyor
bir ogretmen namzedi mezun olduktan sonra yeterlilik diye bi sinavi gecmek zorunda neden bu kadar hayati onemi olan odyoloji meselesindede yeterlilik sinavi yok :mad: vardida neden hangi gurultunun hangi frekansa geldigini bilmeyen diyecegim birileri bu yeterlilik sinavini gecebiliyor
fakultede o testlerin kagitlarina basta doktor bilmemkim ismi yaziliyor odyolog olarak oysa gormuyoruz bile. sak suk 2 dakikakda gecilen odyo olcumunu yapan odyometristi kim egitiyor
yoksa odyoloji egitimi imama hatip egitimimi yapiyor hatip olsunlar diye:eek: gonlumden gecen butun isitme cihazi alanlari saglik bakaninin egitim bakaninin GEZI PARKI gibi bir pretosto mitingi yapmasi

Tüm üyelere saygı ve selamlarımı iletirim. Ben sitenize dün üye oldum. 3 yıldır bir işitme cihazı firmasında (ithalatçı) çalışmaktaydım işimden geçen ay ayrıldım. Siteye üye olmamın sebebi kendimi biraz daha geliştirmek. Hem kullanıcıların şikayetlerini birinci ağızdan öğrenmek hemde Mehmet AKŞİT hocam gibi büyüklerimizin yorumlarından kendimize pay çıkarmak. Mehmet Akşit hocamın dediği gibi İşitme Cihazı Uzmanı çok az. Çünkü akademik bir alt yapısı yok, ülkemizde bir okulu yok. İşitme cihazı uygulama görevi Odyometris arkadaşlarımıza verilmiş durumda. Odyometri bölümünde okuyan arkadaşlar 2 yıl boyunca işitme cihazını hiç görmüyorlar. İşitme cihazı uygulamasını işitme merkezlerinde işitme kayıbı olan hastaların üzerinde deneme yanılma yöntemiyle öğreniyoruz. Bu uygulamayı kendine görev bilen, tam bir sorumlulukla benimseyen arkadaşlar kendilerini çok iyi yetiştirdiler. Gerçek bir işitme cihazı uzmanı oldular. Tabii ki bu sayı Mehmet AKŞİT Hocamın da dediği gibi 15 i geçmez. İşitme cihazı kullanacak arkadaşlar cihaz seçimi yapacaklarında gerçekten işleri zor. Bence Türkiye'de işitme cihazı uzmanları çoğalmadıkça şu marka kötüdür bu marka iyidir ben şundan hiç memnun olmadım demek çok yanlış. İŞİTME CİHAZINDA EN ÖNEMLİ OLAN ŞEY işitme cihazını hastanın işitme kaybına göre ve hastanın kulağının fiziksel durumuna göre İŞİTME CİHAZI UZMANI nın karar vermesidir. Bu aldığınız cihaz ne bir televizyon, ne bir cep telefonu, ne de bir arabadır. Bu zarurü şekilde kullanmanız gereken bir cihazdır. Şimdi gelelim Türkiye de bu işi yapanlara ; Birincisi; ilgili üniversitelerin odyometri bölümünden mezun olmuş ve kendini işitme cihazı merkezinde geliştirmiş. İkincisi; hiçbir akustik eğitim almadan sadece merak ile bu işe başlamış ve kendini geliştirmiş. Hangisi gerçekten doğru öğrenmiş hangisi yanlış öğrenmiş bunu bilemiyoruz. Çünkü bu eğitimin akademik yani standart bir prosedürü yok. Herkes kulakdan dolma şeylerle bu işi öğreniyor. Türkçe kaynaklar dahi çok çok az. Burada işitme cihazını kullanacak kişinin şansına bağlı olarak iyisine de düşen var ama yanlış yapana da. İşitme cihazları sadece satış içeren bir şey değildir. Satıştan öncesi ve sonrası vardır. İşitme cihazı uzmanı satıştan önce mutlaka hastanın neye ihtiyacı olduğu iyi tespit etmeli ve ona göre cihaz vermelidir. Satış öncesinde ne kadar iyi karar verirse satış sonrasında hem kullanıcı hemde kendisi rahat eder. Bir işitme cihazı Uzmanı Cihazın satış fiyatından daha çok doğru cihazın seçilmesi kaygısı içinde olmalıdır. Eğer bu kaygı ile işlerini yaparlarsa az önce söylediğimiz işitme cihazı uzmanı sayıları 15 lerden 150 lere çıkacaktır. İhtiyaçlarınızı giderecek işitme cihazları marka gözetmeksizin aynı görevi yapmaktadırlar. Aralarındaki farklar aksesuar ve extralara geçildiğinde boy göstermektedir. İşitme kaybınızın durumuna göre 5000 tl ye aldığınız bir işitme cihazı yerine 1000 tl lik bir cihazdan daha fazla fayda görebilirsiniz. Yada bazı durumlarda mutlaka 3000-4000 tl lik tam teşekküllü bir cihaz almanız gerekirken çok ucuz bir cihaz almışınızdır. İşitme cihazı uygulaması çok geniş bir konu. Bunun için İŞİTME CİHAZI UZMANINIZI çok iyi seçin. İşitme cihazı alacağınızda evinize yakın olmasına özen gösterin. İşitme cihazı uzmanınız size uygun rahat formatı bulana kadar size uygulama yapmak zorundadır. Hiçbir zaman uzmanınıza ve EN BAŞTA CİHAZINIZA küsmeyin. Kullanıcılar olarak ta sizlere düşen görev cihazınızı benimsemektir. Herkese saygı ve selamlar

saygideger akademisyen iyi insan burada cok doyurucu bizlerin gereksimi olan bilgileri sevgiyle bilgiyle tatmin edici yazilari foruma hediye etti
artik yazilacak cok sey olmasada

benim cevremde tanidiklarim arasinda isitme cihazi aliyorlar bi suru para verip uymayinca cihazlar elden ele dolasiyor HAA BU COK RAHATSIZ KENDI KULGIM DAHA IYI DUYMASADA birdaha cihazin semtine bile ugramiyorlar
ama ben gibi kolear implat cikarilip tek kulakla konusmayi anlamasada ses duymanin nimet oldugunu bilenler mecburen iskenceyi cekiyoruz uymasada paramizla tekrar tekrar cihaz aliyoruz
oysa bilgiyle hastalarini dinleyerek PARASINI KAZANSIN AMA COZUMDE SUNSUN kafasiyle cihaz satan olursa insanlar isitme cihazinin iskence degil yasam sevinci oldugunu gorurse kazanan gene bi ISITME CIHAZI SEKTORU OLACak
birbirlerinin sattigi cihaz icin bir oneri sunacaklarina tekrar tekrar uymayan iskence aletlerini satmaya kalkarlarsa kaybeden gene isitme cihazi sektoru olacaktir

Mrb ben Bursa da oturuyorum. OTTOMER den oticon marka işitme cihazı aldım.Önce tek kulak kullandım fakat ayar olmadı ikinci kulağada alırsan daha iyi duyarsın dediler tamam dedim ikinci kulağa da aldım gidip geliyorum hiç ayarından memnun değilim.<hortumun terlemeside cabası bunun için pompa aldım.2 yıl oldu 2 kez hortum 2 kez kalıp değişti fakat ayar hala iyi değil.İtanbula bağlayarak ODYOLOG zafer beye bağlantı ile ayar yapıldı biraz düzeldi ancak 1 ay sonra ne olduysa ayar mı bozuldu kendimi anlayamadım OTTOMER e gittiğimde hiç bakmadılar bile ilgi de yok gibi. Ankara dan Odyolog Dr.MEMET AKŞİT Bursa ya gelecek size o zaman haber veririz ayarı o yapar dediler.1 ay oldu ben zırıltılı çınlamalı bir şekilde duymaya çalışıyorum.İkinci bir cihazı alana kadar süper ilgi vardı ikinci cihazı alınca hiç ilgi kalmadı sanki bedava veriyolar.yaşam şartlarımızı zorlayıp almaya çalışıyoruz iyi duymak için.Eğer DR. Mehmet Akşit yazımı okurda bana bilgi verirse sevinirim.

CANSUKARA;

doktor mehmet aksit bey isitme cihazimi ayarliyormus ankarada
odyologlar bizim isitme cihazimizla ugrassaydi baya yuzu agarirdi su guzelim cihazlarin
sen iki sene genel kultur diyebilecegin derslerle mezun et bide doktor gibi eline kapi gibi diploma ver odyometrist diye
ama parayi iyi bildikleri kesin bunlarin
BEN ESKI odyometrist OLMAYAN USTA CIHAz satanlarimi istiyorum

Arkadaşlar 1 den başlayıp buraya kadar okudum peki son sonuç ne oldu kim kimden memnun kaldı anlamış değilim.alıp satan araştıranlar lütfen paylaşınız.bende dertliyim ne yapacağımı bilemedim...1 numara olmuş naida çok memnun kalarak yazmışlar bu konuda tamir işi rahatmı Buda hemen bozuluyormu? Bununda ucuz pahalı seviyesi varmı?

işitme cihazı olayı hangi marka olursa olsun,birazda şans işi,aslında şanstan ziyade size ayar yapacak kişinin bilgi ve becerisi çok öenmli,yoksa bütün markalar güzel,imalat eden firma bir çok özellik yapmış.önemli olan o özellikleri kullanmak,mesela ben simens aldım,ve kullanamıyorum,simens kötü markamı? aynı cihazı yıllarca kullanan arkadaşlarım var,çok menmunlar ama ben menmun kalmadım,dogru dürüst ayarda yaptıramadım,istedigim ayar bir türlü olmadı,ayrıca işitme cihazları terlemeden yada başka dış etkenlerden çok çabuk etkilenebiliyor,biz ne kadar çabuk bozuluyor desekte,bu tür arızalar garanti kapsamı dışında ve bunuda bilerek alıyoruz,meselaa ben bir ara nadia bakmıştım,satıcı bana bunda terden etkilenmeme özelligi var demişti,bende şöyle sordum o zaman dedimki,bu cihaz terden etkilenir bozoulursa garanti kapsamında tamir ediyormusunuz? dedigimde hayır ter olayı garanti kapsamı dışında dedi;) o zaman cihazımız tere karşı etkili demeninde bir anlamı kalmıyo açıkcası,son olarak hangi marka alırsanız alın küçükte bir ihtimal olsa sorunlarla ugraşmaya kendinizi hazırlayın:)

xilkbahar;
Bak benim fikrim buradaki yazıları bir kenara bırak ilk önce odyometrik uzmanı bul o sana cihazları tanıtıcak ? Oradan yola çıkarak seçim yap derim ben sana?

hakancan06;
Analog cihazlarda değilde dijital cihazlarda sorun çık çıkıyor ?

Yok eski usulleri arıyoruz bişey aldığımızda bozulma olmadan ömrün uzun olmasını istiyoruz.nerde kaldı :D işimiz zorrr

Adil12 haklısın ,,herkesi dinleyince aklım karıştı bana duymeli merkez tavsiyede bulundular inş. Kısa zamanda gitmeye nasip olur. Orada odyolojlar iyimidir bilemiyorum ama şansıma kaldı..

Merhaba...

Bende görüşlerimi yazayım. Oticon hiç kullanmadım ama Widex Super 440 (deneme olarak) Phonak Naida 9 UP ( eski cihazım -bozuldu- ) Phonak Naida Q90 ( Yeni aldım. Memnunum. Aksesuar dışında. Daha alalı 3 ay olmadı bozuldu ). Widex düşünenleri uyarıyorum. Kalıbı o kadar büyükki kendiside büyük ve ağır. İnce belli borusu olduğu için kulaktan hemen düşüyor. Phonak Q90 hem zarif hem şık hem hafif. Tek sıkıntım pil ve aksesuar. Pil 1 haftada bitiyor. Phonak Naida 9 ve Widex Super 440 675 numara pil pil kullandığı için 2 3 haftayı bulabiliyor. Q90 13 numara kullanıyor.

Saygılarımla...

ben 10 senedir isitme cihazi kullaniyorum markalarini hatirlamadigim bi sürü cihasdan gectim simdi unitron 360 e kullaniyorum her iki kulak icinde ve onca cohaz arasinda bu cihasdan memnunun 4 5 yillik kullanim sonucunda ayni markayi yeniden degistim bir cihazida yillarca kullanamazsin saten iki cihazima 1600 ero odedim yok telefon yok televizyon icin ek aletleri almadim cunki isime yaramior bosuna masraf ve turkiyede insana bi kac hafta deneme sansi vermeden direk ya alirsin ya almassin ole bir sansta yok bu cihas urunlerinde yüzde yüz ayni faydayi görmüyor kimse her duydunu anlamassin tv telefon 3lü 5 li konusmalari takip edemiyebilirsin karsindakini duysanda anlamak icin sessiz sakin ortamlara ihtiyac vardir yani demem o ki herkes ayni memnuniyetligi yakalayamaz hastanenin yonlendidigi yere gitmicen asil kendin araya araya bulcan birasda deneye deneye gecen sene avrupadaki sigortamlda 1600 ero odeyerek ankaradan cihaslarimi aldim faturami getirip burda 1100 eromu sigortadan geri aldim.bu aletlerlen hayatimda bi yerde is imkanida hic bulamadim

bende ankarada kizilay necati bey caddesinde duysesten aldim unitron 360 e cihaslarimi oranin patronu co iyi birisi birde odyemetrits levent abi bu isten iyi anliyor ve yilda birkez kulak icindeki kalibi 6ayda birde kordonlar degistiriyorum hergun mutlaka terden olusan su birikintilerini temisliyorum faydali oluyor bazen bozuldu calismiyo die gidiyorum ama birsiy yok saten kulak kiri tikanmis yada asiri nemlenmis olabilior onun haricinde bu cihaslarimda sorun yasamadim ama kalabalik ortamdalarda konusmalari takip edebiliormuyum hayir kafam davul gibi oluyor tvdeki herseyi duyoyormuyum hayir telefonda sorunsuz konusabiliyormuyum artik coclear implan gereki diolar ama onuda aklim kesmiyor cihaslarimla idare etmiye calisiyorum konuyu baslatan arkadas cihaslarina ragmen bi is bulabildiysen senin icin mutluyum ben ne egitimimi tamamlayabildim nede is bulabildim allah hepimizin yardimcisi olsun elimiz ayagimiz tutuyor sukur gercekten ama bu yuzdende saglikli insan sifatinda görünüp imkansizliklarimiz ort bas olunan bi ulkede bize sabir sabir

İşitme cihazı , nihayetinde bir küçük teknolojidir. Microfon, hoparlör , amplifikatör gibi parçalardan oluşmuştur. sesi dışarıdan alır , gerekli seviyeye yükseltir ve kulağa gönderir.. Kabaca tarif ediyorum çünkü, dışardan ses almasını gerektiren bir parça var. Her ne kadar ter için donanımlı cihazlarımız olsa da ben hiç kimseye bu özelliğine güvenin demiyorum. Herkes farklı oranda terler. Kimilerinin terindeki asit/tuz oranı diğerlerinden çok daha fazladır. Kimi kulak içi kullanır kimi kulak arkası.. Yani hiç bir marka ya da model kişilerde aynı sürede sorun çıkarmaz. Ben 17 sene aynı cihazı kullanmış hastamı biliyorum. Kadın artık teknoloji çok ilerledi, bir tane yeni alayım diye karar verdiğinde cihazı hala çalışıyordu.. İşitme cihazlarının garantisi 2 yıldır. Terleme garanti kapsamı dışında kalıyor deseler bile şöyle düşünün.. Daha garanti kapsamında iken bu kadar kısa zamanda arıza gösteriyorsa cihaz, sonrası fena.. Elbette ki teknik servis bunu göze almak zorunda.. Hasta bilerek ve isteyerek , kullanım hatası ile terden cihaz bozamaz.. Terleme bir kullanım hatası değildir. Ancak Gerekli önlemleri alırsanız, cihaza nem alma tableti veya kurutma kapsülü gibi ürünler kullanmak gibi destek verirseniz , cihazın ömrünü uzatmış olursunuz. Bu tür olasılıkları değerlendirdiğinizde , cihaz arızalanmalarını herhangi bir markaya mal etmemek gerektiğini görebilirsiniz. Hastalara cihaz veriyoruz, kimisi 10 - 15 sene kullanıyor, kimisi de getiriyor ki 1 senenin sonunda enkaza dönmüş cihaz.. Kirli, pas içinde, hiç sağı solu temizlenmemiş, artık terden yosun bağlamış durumda.. O zaman diyorsunuz ki "e insaf ama hiç mi eliniz cihazını temizlemeye gitmedi" diye geçiriyorsunuz içinizden.. Herkes bir değil malesef .. Hangi marka olursa olsun, herşeyi cihazdn beklememek lazım.. Biraz özen gösterdiğiniz takdirde sizler de firmalar da daha mutlu olacaktır )) sevgiler

8 yıl oticon sumo kullandım ahize arıza yaptı tamıre gonderdım ama odyolog eskısı kadar ıyı olmaz onun bır ust modelı sumo dm var onu al dedı onu aldım 2.000 liraya suan kullanıyorum memnunum problemım yok otıcon sumo dm diğer işitme cihazlarını denemedim ama harika diyorum .

isyanimkendime;

Aydın da ikamet ediyoruz, ihtiyacınız olursa da yardımcı olmaya hazırız )) memnun olmanıza çok sevindim..

denizlide ikamet etmekteyim bende burada ses işitme merkezi var oraya gidiyorum yolum aydına düşerse uğrarım tabi :)

erkamacar;
sahı erkamcım wıdek dedındı hep almamıs gene phonak demıssın ama pıl bıtıyo bı haftada dıyosun bende nadıa 5 cıhazda bolesıne bı haftacıkta pıller bıtıverınce fena bozuluyodum bu cıhaz bozuk dıye. aldıgım yerede kustum ayarımı ıyı yapmadı dıye bıda gıtmedım hıc. zaten hıc memnun olamadım korolası nadıa 5 ten.cıhaz bozuk dıılde pıl yeme makınesıymıs:mad: ama sen akıllı nadıa ıyı dıyosun yane.
wıdek hep heves ederdım onlar cıhaz ıyı dıye reklam yapıyolarda ısı bılımsel kalıp numarasıyle kurtarıyorlarmıs
zaten wıdex cok pahalı gorunuyor gozume nerden baksan 4 5 kanallı cıhazlarına bıle felaket para ıstıyolar

Arkadaşlar bende otıcon ıno cihazı var şu an ben pek memnun degilim açıkcası sebebi dışardaki seslerle konuşma sesleri aynı. ayara gittiğim zaman dışardaki sesi ksıtmaya, hiç kısılmıyor hep aynı, bana satarlarken dışarıya ayar, konuşma sesinede ayar yapabiliyoruz demişlerdi 2012 yılında 2000tl peşin olarak aldım ve şu an memnun degilim açıkcası kalabalık ortamdeki konuşma seslerini anlamıyorum insanlar tekil konuştukları halde, şu an otıconun ALTA PRO RITE denedim,,, benim cihazla odad bir fark göremedim gerçekten dışarıyı kendisi otomatik olarak seslerin durumuna göre ayar yapıyormuş .içeride konuşma sesini yüksektip alçatma yapıyormu 5000tl miş fiyatı daha uyguna ne kadara alabilirim alıp da tekrar aynı hataya düşmek istemiyorum 2014 modeliymiş kullanan memnun kalan arkadaş varmı?Ayrıca yegenim yurt dışında iyi bir işitme cihazı varsa onada getittirebilirim iyi bir marka hesaplı bir cihaz istiyorum.çünk cihazlar heryıl degişiyor,birde samsung sudanve nemden etkilenmeyen bir cihazı var sanırım ben tatile gittiğim zaman benim cihaz sagolsun 1 ay çalışmadı. SOnradan kendiliginden düzeldi..5 yıldan fazla kullanabilecegim cihaz istiyorum ,bu benim 2. cihazım 1. cihazımı analog verdiler ozaman özelalıp 1200dolar vermiştim onuda 1 ay bile kullanamadım dolap bekledi ,o yüzden artık araştırmadan cihaz almıyacagım buradaki yazılanlardan sonra OTICondan açıksası korttum .......yardımcı olursanız sevinirim...

Işitme kaybı parmak izi gibidir.

HER İŞİTME KAYBI OLAN HER İYİ İŞİTME CİHAZINDAN MEMNUN KALACAKMIŞ GİBİ PHONAK NAİDA NIN REKLAMINI YAPIYOR ARKADAŞIMIZ BELLİ Kİ NAİDA DAN MEMNUN KALMIŞ HERKESE TAVSİYE EDİYOR ANCAK ÇOK BÜYÜK YANLIŞ YAPIYOR.....BİR işitme kaybının içinde duymayı engeller bir çok Kişiye göre ayrıntı vardır:::::::1:) Kulakta tinnitus 2.)OPerasyon geçirmiş kulak 3.)Vertigo 4.)konuşmayı ayırt etme skoru 5.) tek kulakta işitme cihazı kullanımı 6.)çift kulakta işitme cihazı kullanımı :::::::::: yani demem o ki yüzde 43 işitme kayıplı bi hasta DUYAMAZ yüzde 93 kayıplı hasta duyar....işitme kaybının tipi çok önemli iletim mi mix mi sensöneriel mi bunlar çok önemli....LÜTFEN CORK CORK ATMAYINIZ....ŞUKUFE bende Re sound kullanıyorum...memnun muyum değilim idare ediyorum tek kulakta kullanıyorum ...öteki 60 kayıplı tinnitus lu......

isitme kaybin cok ileri derecedeyse senle benim phonak naida 5 i degiselim hi:eek:ust uste koysan ancak 3 ay kullanabilmisimdir mereti:mad: simdi oticon chiliden memnunum ama o eski resoundum ahhh oyle ozluyorum ki.

Üst Alt