Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Oticon Hit CIC ITC ITE marka işitme cihazı 1750 TL dediler. Sizce Uygun mu?

ya ben yaşantımdan biliyorum simen işitme cihazı kullandım kulak içi 7-8 sene bişey olmadı ama oticona geçtim 2 yılda 2 cihaz değiştim duyum sürekli düşüyor oticonda o yüzden simense geçecem şuan 80 desibel simens marka ne önerirsiniz zoguldakta sımensle çalışan medikalci yok

shukufe bana da implat yapacaklardı saga mı sola mı karar verememişlerdi sol bıraz daha iyi ınanırmısın ankara ataturk eğitim ve araştırma hast. ameliyat için herşey hazırdı son anda imzalamam gereken kağıdı verdiler nasılda iyi etmişim vazgeçtim cıhazsız olan kulaklarımla 8 yıldır yaşadıklarım ve mezara getirmem gereken baska bi parca teknolojı o kadar gelişiyorki yarın öbur gun ne çıkacagı belli değil şuan kokleardan ayrı deri altı implatı ve agız içi implatları var koklear ı kesınlıkle onermıyorum

:D kendı imkanlarınızla az duyan kulaklarınızı sagır edin ve analog işitme cihazı takın alın sıze koklear :D

RABBİM İŞİTME KAYBININ TARİHE KARIŞACAĞI GUNU HEPİMİZEDE GÖSTERİR İNŞAALLAH

mai80 kulak arkası işitme cihazında yazın sıcaklarda terden dolayı nemli olur yani cihaz çalışmayabilir. çalışmayabilir demek istediğim nemden dolayı cihaz kapanabiliyor çünkü cihazın sesi alma kısmı üst tarafta olduğu için bu sıkıntı olur. sürekli peçete ile sık sık silmek durumunda cihazı dinlenmeye çekmek zorunda kalacaksınız. ayrıca, 3-5 ayda bir kalıp yenileyeceksin sonuçta yenilenmeyen kalıp cihaz kulakta olduğu sürece ötüyor, gülerkende ötüyor elinizle devamlı kalıbı kulak içine baskı yapmak zorunda kalacaksınız ayrıca yanındaki arkadaşların veya ailenin ses nerden geliyor etrafa bakmasına sebep oluyor :) yıpranmış kalıpla cihazın ötmesi senide sıkıntıya sokabilir. 35-50 TL arası değişiyor kalıp fiyatları.. ayrıca gözlüklü olduğunuz için o konuda bir sıkıntı olmaz ama gözlük yamık durabilir :) düzeltmek içinde epek uğraşırsınız. bende siemens nicro cic 16 kanallı kanaliçi işitme cihazı var 120 DB'ye kadar karşılıyor cihaz nano kaplamalı olduğu için terleme ve neme karşı.. o konuda sıkıntı yok kalıp derdimde yok şuanlık cihazı 8 ay önce aldım.. 10 numara pil kullanıyorum 1 adet pil cihazı hergün 18 saat kullandığın sürece pil 1 hafta gidiyor.. kulak arkası cihazda 13 numara pil kullanıyordum 18 gün gidiyordu.. son 8 aydır kanaliçi işitme cihazı kullanıyorum..

mysterious;
ben de kasım ayı gibiydi yanılmıyorsam siemens nitro cıc almıştım harika bir cihazdı ama benim kulak kanallarım çok darmış o nedenle 15 gün sonra durmayan bi ötme sesi gelmeye başladı.. iade etmek zorunda kaldım problem çözülemedi.. gördüğüm en iyi cihazdı..

siemens nitro cıc işitme cihazını merak ediyorum benim 85 db olurmu bana arkadaş 120 db yazmış inandırıcı gelmedi kulak içi bir cihazın 120 db hitap etmesi kullananlar yazabilirmi nasıl ses kalitesi felan

simensi bilmem ama ben 82 db yim starkey cıc poower destny modeli kullanıyorum gayet memnunum yeni nesil cihaz istersen yine oticon ağıl cıc de olabilir bence

@satlas starkey cic power'ın fiyatı ne kadar?

fiyatını tam olarak bilmiyorum ama en fazla 1500 tl ile2250 tl arası olması lazım destny modelleride kendi aralarında ayrılıyor bnimki denstiny ün üst versiyon power modeli fiyatı öğrenirsen burayada yaz

@satlas sen starkey cic power kullanıyorum diye yazınca merak ettim fiyatını.
Birde starkey ürünleri için çok sorunlu diye yazıyordu arkadaşlar, sen starkey cic power'da benzer problemler yaşadınmı?
Kanal içi şöyle bir cihazı daha var starkey'in onun hakkında (hangi işitme kaybına hitap ediyor) bilgin varmı?

bende starkeyin cıc modellerinin kaç db e hitap ettiğini ve ücretlerinin ne olduğunu merak ediyorum bilgisi olan varsa paylaşabilirmi

optix senin bahsettiğin tamamen görünmez kanal içi modeli o senin ihtiyacını karşışılamaz 60 db ye kadar olması lazım sana hitap edebilecek starkey denstiny cıc power modeli yada oticonun ağıl cıc modeli yeter diye düşünüyorum tabi ama önce denemelisin benim 82 db bana yetiyor hatta sonuna kadar açtıramadım rahatsız etti.starkey destny modelinde çok arıza vermiyor.sgk ile anlaşmalı olan modeller sorunlu sadece sequel gibi modeller sorunlu olabiliyor.ama para önemli değil diyorsan yeni nesil cic cihazları öneririm özellikle oticon ve starkeyin 100 dbye kadar modelleri var

satlas verdiğin bilgiler için çok saol.
Son bir şey daha sorayım, senin işitme kaybı her iki kulaktamı 82 db?
Ayrıca tek cihazmı kullanıyorsun çift cihazmı?

sağ 82 db sol 125 db sol cihazdan faydalanmıyor.sağda destny cıc power kullanıyorum fiyatlar hakkında birşeyler öğrenirseniz burayada yazın

Üst Alt