Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Omurilik hasarına bağlı olarak oluşan ağrılar için ağrı pili kullanan var mı?

ali_suna

Yeni Üye
Konular
11
Reaksiyonlar
0
Merhabalar.

Babam 2008 yılında ağaçtan düşmesi sonucu omurilik felci oluştu.2008 yılından bu yana hayatını kısıtlı olarak sürdürmekte.Fakat yatağa bağlı değil bastonlarla yürüyebilmekte.Omurilik zedelenmesi sonrası hasarlar kaldı.Bu hasarlar ;
denge kaybı(dengesini kuramıyor )
Ürolojik sorunlar (Tak sonda kullanıyor.)
Bunun dışında bacaklarında ağrılar var.Neroloji olsun algoloji olsun kendisine ağrı kesici haplar verdi.Şu anda symra adından hap kullanmakta ağrılarından dolayı.
Hapları içince ağrıları kesiliyor fakat hap etkisi geçince yeniden başlıyor.Geçen gün algoloji servisine gitmiş ordan bir doktor ağrı pilinden bahsetmiş .Şimdi tutturdu ben o ameliyatı olacağım diye.

Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar bana yardımcı olursa sevinirim.Bu konu ile ilgili sorularım olacak sizlere
1-Bu ameliyatın yan etkileri nelerdir?
Babam aslın yatağa bağımlı olmadığı için günde en az 3 saat bastonlar ile yürür bahçede çiçekleri ile uğraşır,gerektiğinde toprak üstünde yuvarlanır:)Okuduğum yazılarda pilin kayma riskinden bahsediyor.Bu saydığım hareketler acaba pilini kaydırır mı ?
2-Bunun dışında ağrılarını ne oranda azaltıyor?
3-Sürekli doktor kontrolü gerektiren bir ameliyat mı?
4-Bu pili ve ameliyat masraflarını devlet karşılıyor mu?
Doktor devletin karşıladığını söylemiş fakat ne kadarını yada ne oranda olduğundan bahsetmedi.Okuduğum yazılarda 30 bin dolar civarında masrafın olduğundan bahsetmişler.Bize maddi açıdan maaliyeti ne olur?
Çok fazla parası olan bir insan değilim.Ödeyemeyeceğim bir miktarsa işin içinden çıkamam.

5-Bu ameliyatı olmaya karar verirsek ne gibi süreçlerden geçeceğiz?

Bu pili taktıran arkadaşlar varsa deneyimlerini lütfen aktarsınlar.

Cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar.

merhaba bende omirlik felçlisiyim büyük tuvalet yapma sıkıntısından dolayı algolojide bu bahsettiğiniz pili taktırmak için tektikler yaptırmıştım 8 yıl kadar önceydi sadece pil değil omurgada büyük abdest sinirlerine gelecek şekilde uzunca metallerle pil vasıtasıyla uyarı gönderilecekti fakat riskler vardı doktor anlatmıştı tedavimi yapan fzk tedavi doktorum beni vaz geçirdi bu metallerin yanlışlıkla başka sinirlere teması zarar vermisi durumunda başka sıkıntılarada sebep olabilir demişti bende yaptırmaktan vaz geçmiştim.şimdi uygulama aynımıdır yeni yöntemler geliştirildimi onu bilmiyorum. bu işlemi yapacak doktordan detaylıca öğrenip iyleştirdikleri örnekler vs emin olunca yaptırmanızı öneririm dediğim gibi karar kendinizin benim yazdığım şeyler 8 yıl kadar öncesi geçmiş olsun

Heyetden gecerse 1 tl bile odemiyorsun agrini n gecmeside kisiden kisiye ve agrinin siddetine gore degisiyor cok gecmis olsun baska sorulariniz varsa sorabilirsiniz

Merhaba agri pili kullananlar lutfen nasil oldugu konusunda bilgi verebilirler mi ?

BENIM OMURLARIM KIRIKTI 2 OMUR PLATIN VAR BOYNUNDA DA VAR PLATINIM COK AGRILARIM VAR AĞRI PILI DUSUNUYIRUZ BU KONUYLA ILGILI BİLGISI OLAN VARSA LUTFEN YARDIMCI OLABILER Mİ

Çok igneler vuruldum ,cok mudahele yapildi algoloji boluminde agrilar geri geliyor lütfen agri pili taktirma konusunda cok kararsizim deneyim yasayan varsa paylassin

Ben taktırdım yüzde 50-60 civarında Ağrı larım azaldı Ağrı ların çok sa hiç düşünme

Ağrı pili ni takdiranladan bilgi verirmisiniz ağrı pili ağrıdan başka hareket veya hislerin artmasına faydası oldumu

Merhaba arkadaşlar, 13 yıl önce kaza geçirdim bunun sonucunda C3 C4 seviyesinden boynum kırıldı. Boynumdan aşağısını kullanamıyorum ve ellerimde inanılmaz derecede acı hissi var. Bu acıyı azaltmak veya dindirmek için ağrı pili önerildi. Acaba ağrı pili kullanan veya ağrı pili hakkında bilgisi olanlar var mı? Ağrı pili hakkında genellikle olumlu şeyler duyuyorum ama her iyi şeyin zararları da oluyor elbet. Bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi lütfen?

Bu konuda deneyimi ya da bilgisi olan var mı?

Üst Alt