Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Omurilik felçlilerde diz arkası eklem bölgesinin sertleşmesi!?

Post ozzy

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
Merhaba herkese 2 yıl önce trafik kazası sonucu C4 C5 zedelenmesi gerçekleşti.kanedyenlerle bastonla mobilize olabiliyorum.sol bacağım diz arkası eklem yeri üç beş adım sonrası çok sertleşiyor bu yürüyüşümü çok bozuyor bu sorunu yaşayanlar varmı acaba yada ne yapabilirim daha çok zorlamaya devam etmeli miyim şimdiden teşekkür ederim

Geçmiş olsun.Hareket etmeye devam 2 sene daha çok yeni kaslar zamanla toparlanacaktık.Beslnme düzeninizi ve fizik egsersizleri aksatma.Özellikle yürümede bel kasları çok onemli onlar sağlam olursa ayakta durmak kolaylaşır.Fizyoterapisten yardım alın.

Her gün fizik yapıyorum inşallah herkes dahada iyi olur.çalışmaya devam

@Post ozzy,

Hay Allah, bu soru gözümden kaçmış! Bu tür şişmeler zaten yanlış/zorlayıcı fizik tedavi olduğu için meydana gelir. Hemen fizik tedaviye ara verip ilaç tedavisine başlamak lazım. Umarım geri dönülmez seviyeye varmamışsınızdır?

Üst Alt