Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

ÖMSS tercihleri nasıl yapılacak?

ysn_ank

Yeni Üye
Konular
13
Reaksiyonlar
0
s.a. arkadaşlar ben ömss kuraya katıldım şuan tercıh yapcam ama proğram kodu diyor anlamadım bişey yardımcı olurmusunuz

birader kılavuz yayınlanmadan hiçbir şey yapma sen,bekle.

merhaba arkadaşlar bu kura ile atanacakların nasıl tercih yapacaklar yardımcı olursanız sevinirim

ösym tercih nasıl yapılır

ösym tercih nasıl yapılıyor özürlü kura çekimi yapıldımı ösym sitesine giriyorum tc numarası ve şifre istiyor birde yu falan diyor ben bayağı uzağım bu konulara bir kağıt vermişlerdi ordaki şifreyi giriyorum tc yi giriyorum bir türlü olmuyor nasıl yapmam gerekli şifre nerde yazıyor yu nedir bir türlü çıkamadım 11 20 tarihler son günmü telefon açıyorum öğrenmek için sürekli meşkul

Tercih için aday islemlerinden girdim Fakat TERCİH YAPMA HAKKINIZ BULUNMAMAKTADR DENİLİYOR ne demek oluyor.

Tercih için aday islemlerinden girdim Fakat TERCİH YAPMA HAKKINIZ BULUNMAMAKTADR DENİLİYOR ne demek oluyor.

bende cıkıyor proğram kodları yazıyorum kaydeiyorum , tercihleri bitirdikten sonnra işlemleri bitireçeğim

arkadaşlar bazı kadrolar için bilgisayar işletmeni sertifikası istiyor...ben bu sertifikayı 29 ağustos 2012 alacağım...bu kadrolardan seçim yaparsam eğer sertifikayı alacağım tarihle ilgili bir problem yaşarmıyım??? kılavuzda bununla ilgili bir yazı göremedim...

şubat ayından beri bu günü bekledik. sınav geçti bekledik, sonuçlar açıklanacak dediler bekledik, kılavuz açıklanacak dediler bekledik, bazı arkadaşların dediğince yaa sabır çektik. ve nihayet kılavuz yayınlandı ve yüzlerce meslek tanımı varken ve kadro açılmışken "1 TANE BİLE ECZACI "kadrosu açılmamış, üstelik kamuda 1100 adet eczacı açığı varken. Şu an müthiş bir hayal kırıklığı yaşıyorum. Bunca zaman boşuna beklemiş ve en başından beri bu sınava boşuna girmişim. Boşu boşuna vermişiz sınav öncesi mezuniyet bilgilerimizi. Bu sınavı hazırlayan emeği geçen herkesle gün gelince biryerlerde hesaplaşırız, tercih yapacak ve yerleştirelecek arkadaşlara şimdiden başarılar dilerim, buraya kadarmış.... :(

lisans mezunuyum ve tablo 4 listesi imam hatip ve kuran kursu öğreticisi diye devam ediyor.. bu ne ya.. yandaşlarını alacaklar yine.. ben turizm mezunuyum nereyi seçeceğim ya.. tek tercih şansım da istanbul üstelik..

Arkadaşlar kılavuzu inceledim.ufak bir bilgi vereyim isterseniz kendimden örnek olsun mesela ben bilgisayar programcılıgı mezunuyum

türkiye kamu kurumu bilgisayar işletmeni(istanbul) bu kısımda nitelik kısmı var sanırım burada kafanız karıştı örneğin 3249 yazıyor
3249 un açılımı ise
Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Programcılığı (İnternet),Bilgisayar Programlama, Bilgisayar Teknolojisi ve
Programlama, Web Teknolojileri ve Programlama önlisans
programlarının birinden mezun olmak.

kılavuzun son sayfalarında gayet güzel açıklanmış.sadace bir tek nitelik olanlar yok yan yana bir sürü nitelik sıralayanlar gördüm o niteliklerini açılımlarını kılavuz sonundaki bölümden okumadan tercih yapmayınız.

gamze1988;

aynen 1750 ilahiyat mezunu engelli vatandaş bulacaklarını zannediyorlar.diyanet en çok boş kadroyu açtı en çok açık yine onda olacak.

arkadaşlar bu tüm ilçeler yazan yerler için nasıl bir atama olacak bilgisi olan var mı? ben kasımda evleneceğim için istanbulu seçeceğim ama ya ikamete gir olursa..

ben hiç bişi anlamadım bu kılavuzdan hani engeltürüne göre alım yapılcakti ben büro yönetımı sekreterlık mezunuyum önlisan nerelerı yazacam anlaamdım bısı

10 tane tercih anca çıkıyor ya sınavda derece yaptık tercih yapamıycaz vay anasını :)

arkadaşlar ben konaklama işletmeciliği mezunuyum.. bu işletme olarak geçer mi? konaklama diye bir şey göremedim ben burda ya..

değerli arkadaşlar program adı-kodu na ne yazmamız gerekir.saygılar

Kpss ile ömss nıtelıkkodları

Tümnıtelık kodları neler kpss ile ömss nıtelık kodları aynı mı kura için verılen nıtelık kodlarının anlamı neler lutfen yardımcı olunuz

ömss tercihinde hangisi bana uygun?

merhaba arkadşlar benim bu kılavuzda anlayamadıgım ve acemi oldugum bazı konular var cevaplarsanız memnun olurum.Ben tekerlekli sandalyali düz lise mezunuyum.Bilgisayar sertifikası için ise kursa 2 hafta önce kayıt oldum ve kurs yaklaşık 1.5 ay sonra bitecek.Şimdi ben bana uygun olarak gaziantep ilinde hangi yerleri tercih edersem sıkıntı yaşamam?Birde ben bu gittigim kursun sertifika kodunu şimdi girmem mi gerekir yoksa yerleştirmedemi istenir?

ömss tercih hakında soru

arkadaşlar..

bilgisayar işletmenligi ; uygulamalı muhasebe ; ingilizce ve arapca sertifikalarına sahibim lakin ARAPCA ilk kademedeyim

bunu nasil kodlayacam E ARAPCA BİLMEK mi olacak yardımcı olun lütfen ..!!

ömss tercihler için sorular?

arakadaşlar ben ortapedik engelliyim
milli egitim hizmetli alıyor
hizmetli nedir bana uygun mu
şartında lise mezunu yeterli yazıyor

birde açıkögretim lisesi mezunuyum
fakat mezun olunan okullarda açıkögretim lisesi bulamadım

Üst Alt