Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

ÖMSS Tercih Formu Hakkında Adayların Tercih Örnekleri

Sınav soru ve yanıtlarından bahsetmiyorum.Cevap kağıtları ve soru kitapcığının açıklanması(Yani her adayın cevap kağıdı ve soru kitapcığını sisteme girip görebilmesinden bahsediyorum)Diğer sınavlarda açıklanıyor bu sınavda neden açıklanmadı anlamış değilim.

pardon ben sınav soru ve kitapçıkları neden acıklanmadı anladım doğru diyorsununz haklısınız ...

Eğer açıklanmazsa ben işin içinde iş var derim umarım açıklanır.

murat1718 haklısın ben 47.5 net yapmıştım . 40 net görünüyor . türkçeyi fuul yaptım. 3 yanlış nasıl olduysa...

öncelikle bu listeyi hazırlayan alanya arkadaşımıza ve konuyu açan özkancey arkadaşmımıza teşekkürler...
dün bu form ilk yayına verildiğinde dolduranlardan biriyim
tercihlerde atmasyonlar oldu mu bilemem ama ilk sonuçlar açıklandığında gördüğüm ve not aldığım şey şu ki,
bnm gibi önlisanstan giren adayların genel çoğunluğunun aldığı puan 76-78 arası çünkü ben 78le 818. iken, 76 alan bir arkadaşla aramda 400kişi vardı...
umarım biran önce tercih kılavuzu açıklanır da biz de rahatlarız
herkesin hakkında ne hayırlıysa o olsun,
Saygılar...

kardeşim ellerine sağlık süper olmuş çok tşk ederim işin rast gelsin

Listeyi güncelle kardeşim güzl olmuş ama hala eksik yönleri var lisans önlisans lise sıralamasını ayır öle bi liste yap.

arkadaşlar kpss de 60 puan ve üstü tercih yapabiliyor die biliyorum bizde de öyledir o yüzden 60 puan altı kafadan eleniyor:confused:

formu tamamen doldurup gönderdim ama sonuçları göremedim arkdaslar nasıl görebilirim

Arkadaşlar gerekli güncellemeleri yaptım, ayrıca kayıt sayısı iyice artıyor şu an itibarı ile 687 kişiyiz.

Öğrenim Durumu
chart

Lisans12218%
Ön Lisans13119%
Lise43363%
Özür Gurubunuzu Seçiniz
chart

Genel22633%
Görme467%
İşitme10716%
Zihinsel91%

Not: Sıralamayı istediğiniz gibi yapabilirsiniz arkadaşlar, tek yapmanız dosyanın son güncel halini bilgisayarınıza indirip, filtreleme yapmak..

Eğer bilgisayarınıza indiremiyorsanız, Tercih formları açıklandığında son halini ben buradan excel olarak sizinle paylaşırım.

Ellerine kollarına sağlık kardeşim çok güzel bir çalışma olmuş. Bazı arkadaşlar yanlış bilgi girseler de tercih illerini kesin doğru girmişlerdir diye düşünüyorum :)) o bile tahmin etmemize yardımcı oluyor emeğine sağlık ;)

sadece 3 tercih mi yapabiliyoruz? (gerçek tercihlerden bahsediyorum)

dereli_47,
tercih hakkının kaç olduğunu bilmiyoruz henüz alanya arkadaşımız örnek amaçlı öyle yaptı sanırım

Evet ya ösym duysan artık bizi bi tarih nezaman ne olacak bilsek hayırlısıyla

formu hazırlayan arkadaşa ve puanlarını girip bilgilendiren arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.yalnız bi nokta var. mesela önlisans mezun olunan bölümde önemli.onun için forma mezun olunan alan da eklenmeli ve bilgi arkadaşlarda mezun oldukları bölümü yazarlarsa süper olur.tercihlerde çok rahat ederiz.lütfen acil bu konuyla ilgilenelim tüm arkadaşlar.

Yapanların ellerine sağlık. Çok güzel bir düşünce gerçekten. Yanlış bilgi verenler kesin düşük puan aldıkları için yüksek puan yazıp, üstündekilerin yazmasını engellemek istiyorlardır. Bu tuzağa düşmeyin arkadaşlar.

Yanlış bilgi verenleri yayınlasam sorun olur mu?

arkadaşlar kpss gibi 30 tane il tercihi yapılabilirmi acaba öyle bi imkanımız olurmu..

Bana göre tercih sayısı en fazla 5 olur. 5 ten fazla olacağını sanmıyorum

@Sonbahar: Alacakları personel sayısı zaten 4-5 bin küsur. Dediğin gibi 10-15 tercih hakkı dahi olsa bence kadro en fazla 5. tercihlere kadar dolar. Yani 5'ten sonrası gereksiz olacak.

bu forumu hazırlayan alanya kardeşimin iyi niyetinde kesinlikle şüphem yok. Ama kanımca bu forumun arkadlara bir önbilgi oluşturabilmesi adına hiç bir geçerliliği yok diye düşünüyorum. Daha tercih kılavuzu yayımlanmamış ve kadrolar nereye ne kadar alınacağı kesinlikle belli değil. şuan da arkadaşların tercih yaptığı bu forumdaki illerde size uygun kadro olmayabilir. ve tercihler açıklandığında bu şeçtiğiniz illerden çok farklı illere rercih yapabilirsiniz. Onun için tercih yapacak olan arkadaşların bu forumdaki tercihleri çok fazla dikkate almamalarını öneririm.

beni de bu yazdıklarımdan dolayı eleştirenler olacaktır. ama leştirmeden önce yazdıklarımı tekrar okuyun lütfen.

haklsın kardeşim bende öyle düşündüm ösym örnek veriyorum ankara ve istanbula şu alımlar var diecek ozaman sadece en üst puan alanlar yada alan girer öyle oldumu çok az giren olur..

Yüksek puan alanlar hakediyor zaten batıyı yapacak bişey yok bizde artık yer kalırsa atanırız yer yoksa özele devam bunada şükür ;)

şu ankette birde hangi bölüm mezunu olduğu yazılsaydı daha güzel olurdu

syildirim1412;

Şabancım 60.000 kişi anketi doldurmadığı ve doğru bilgileri girmediği sürece sana katılıyorum ama amacımız zaten sadece öngörü oluşturmak.

benim demek istediğimde bu. en azından doğru bilgiler girilebilmeli. bazı illerde yığılma olmuş. bu forumu göz önüne alındığında ve bu forumdan haberi olmayan ya da haberi olupta doldurmayanlar da göz önüne alınarak bir oranlama yaptığımda benim tercih yapmayı düşündüüm ilde ilk yerleştirmede atanamama bir şansım olmaması gerekiyor. ama gerçekte aldığım puan ve bulunduğum ilin forumda ki tercih edilme sayısından çok daha yüksek tercih sayısına ulaşabileceği düşüncesi beni bu kadar iyimser yapmıyor. bizler iyi niyetlerle yapılmış şeyleri bile dejenere yapmayı çok iyi biliyoruz bende bu forumda da aynı şeyin olabileceğini düşünmüştüm . anlayışın için ayrıca teşekkür edrim ALANYA

Valla arkadaşlar Tercihlerde herkes önce Kendi yaşadığı şehri yazıyor. Bir özürlü için yeni bir şehir yeni bir düzen zor ...

***Neri***;

hanım efendi neden 3 tercihten sonrası gereksiz olur mesela ben türkiyenin her yerinde çalışma imkanım var o sizin açınızdan bi kaç ilde çalışabilirim düşünceniz dimi..

@sonbahar.44; Anlatamadık galiba biz. Senin her yerde çalışma imkanın olabilir. Ama kadrolar en fazla 3. veya 5. tercihlerde dolar diyorum. Yani o yüzden sonrası gereksizdir. Tercihler dolduktan sonra 30 tane tercih yapsan neye yarar?

Üst Alt