Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

ÖMSS sonrasında ortaöğretim kadrosundan tercih yapacak olanlar..?

battık desene bakan bir etki edermi az kadro durumuna cumhurbaşkanına yazdım bimerden yazdım.

Mevcut kadrolar düzeltilerek tekrardan alım yapılacaktı ancak pek düzeltilmişe benzemiyor... ;) Umarım düzeltilir kadrolar ve ösym'de son şeklini alarak bizim önümüze sunulur.:confused:

Arkadaslar Osym nin yayinlayacagi tercih klavuzu cok ilginc olacak.

Olurmu boyle arkadaslar...ÖSYM tabı kı de duzeltecek ve ekleyecektır cunkı bakan 5423 kadro dıye acıkladı,bu klavuzda 4000 kadar kadro var.

devlet personel baskanlıgı, ösym ye kurumların taleplerini içeren listeyi yollamıs; bundan sonra kadroların niteliklerinin degişecegini sanmıyorum ösym duzenleyerek klavuzu yayınlar sanırım;ama umarım dediginiz gibi olur; diyanet kadroları da duz memurluga donusturulur.

4000 kadro felan yok kadrolar tamam da belki değişebilir

hi
Bugu Aspb lgi ile Dpb omss toplatisina istinaden yinede tekraliyorum ilginc bir klavuz olacak dpb nin mudahalesiyle tercih klavuzunu bekleyelim

benim puanım 88 küsür ilk 200 desin diyorlar ama iyi yerler 90 puan üstü bunları tercih ettiğimde olur mu acaba biraz karışık

Ekinos Ablacım sen atanırsın seç beğen keyfine göre :)
Oturduğun ilin merkez memur kadrolarını yaz sonra ilçeleri en son yakın illeri yazıp garantiye alırsın %1 milyon tutar

ED inşallahta ama belli bi puan var örnk 91 den alıyo benim 88

ekinos;

Öyle birşey yok ablacım :)
Puanlar 80'e bile düşebilir tercih edene bağlı.

Kadrolarda puan sınırlaması diye birşey yok.
90'ı geçeceksin şartı diye birşey yok.
O KPSS ilanlarında olabiliyordu bazen 70'i geçenleri mülakata sokuyorlardı.
Bunda öyle birşey yok.

Senin sıran çok iyi şuanda ilk 5 tercihin gelir.
Oturduğun ili yaz 0 çıkar senin sen şuan en başlardasın

ED çok teşekkür baya umutlandırdın bu konularda fazla bilgim yoktu

ekinos;

üniversite sınavı gibi bir baraj puanı yok bunda ekinos hocam;sizin orneginize göre anlatmaya çalısayım 91 puan almıs kişi memur oldugundan sizin genel sıralamdaki yeriniz daha yukarılara cıktı örnegin ilk atamalarda 1000. sıradaysanız suan ilk 50 kişi arasına girmişsinizdir.yani turkiye genelinde ilk 50 içindesiniz demektir.ve bu 50 kişinin farklı illerden sınava girdigini de goz onune alırsak sizin kendi ilinizi seçtiginizde tercihinizin gelmeme ihtimali çok dusuktur.gönül rahatlıyla kendi ilinizdeki nitelikleri size uyan memuriyetleri yazabilirsiniz ekinos hocam.

arkadaşlar benım 84.912 puanım var.1992 sırada idim.şimdiki şansın nedir?imam hatip mezunuyum ama herhangi bir yeterlilik belgesine sahip değilim.birde bilgisayarlı muhasebe serfitikam var.yorumlarınızı bekliyorum

meister78 sıralaman ilk 500 lerde falan olması lazım ilk atamada 1500 kişi üst puanla atanmış olsa geride kalan kişi sayısı 400 yada 500 civarı şansın yüksek

fornaks benim ilk sıralama 1019 du şimdi anlaşıldı çok teşekkürler

ben amasyalıyım ama ikametgah bilgileri antalya merkez bu durumda ne yapmalıyım

İkamet ettiğin ili yazma şartı yok.
İstediğin ili önce yaz sonra çevre illeri yazarsınız işi garantiye almak için.
Amasya>Antalya ve Çevre illeri Memur kadrolarını yazabilirsiniz.

ekinos;

nerede yasamak istiyorsanız bir duzen kurmanız nerede kolay olacagına inanıyorsanız o ildeki memuriyetlerin listesini cıkarın, alternatif bir il daha seçin tabi ankara istanbul ve izmir illeri nufus daha fazla oldugundan, yogun bir şekilde seçilecektir; bunları da goz onunde bulundurarak tercihlerinizi sıralayın ekinos hocam.

arkadaslar ya hızmetlı olarak atanınca gorevı ney hızmetlının..temızlık ıslerı falanmı yapıyo hızmetlı..bılgı verebılırmısınız bu konuda..

renkly;

hademenin biraz daha kibar halidir hizmetli yani temizlik işleri ,hamballık da yaptırabilirler hayat bilgisi adlı diziyi izlediysen mennan diye bi tipleme vardı o örnek olarak gösterilebilir

ekinos

sen en çok istediğin yerleri önce yazmalısın şuan 200 cü sün senden öncekilerin nereyi seçeçeği önemli senin seçeceğin yerlerle çakışmamalı hepsi bu ve bu puanla mutlaka atanırsın ve inşallah

hizmetli işini yapabilecek durumda olanlar tercih etsinler gerçi engelliyi hizmetli olarak işe almak ta ne kadar doğru orasıda tartışılır zaten temizlik yapabilecek durumda olsam girer bir yere çalışırım ama gel gör ki tercih yapabileceğim başka bir niteliğim de yok yapamayacağımı bile bile hizmetliyi tercih edeceğim mecburen başkada çağrem yok nasrettin hocanın hesabı ya tutarsa...

hadi onun üstündeki puanlarda ekinoksun bulunduğu ildeyse ve ekinoks memurlyuk harici bir ünvan yazmaz ise atanabilir mi hesabı kitabı iyi yapın dostlar ince eleyip sık dokuyun derim 88 puanın üzerinde alıp ilk atamada tercih yapmayan arkadaşları biliyorum birde ilk ataada yaklaşık 6 7 bin kişi tercih yapmadı bilginize...

Erkan kardeşim ben mesela ilk tercihlerim arasına orduyu yazacağım kesinlikle bulunduğum il ve çevresini yazmam engel durumum genel durum iyi çok şükür rapor oranım yüzde 90 da olsa ...

Arkadaşlar Tercih kılavuzu yayınlandı mı? Yayınlandıysa nerden ulaşıyoruz?

Üst Alt