Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

ÖMSS sınavında raporların nerden alındığı önemli mi?

mgby

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
benim özürlü raporum devlet hastanesinden alınan bir rapor..(%87)ömss sınavında bu raporların alındığı hastenelerin önemi var mı?örneğin üniversiite hastanesi yada eğitim araştırma yada devlet hastanesi farkedermi...hangi hastaneden alındığı önemlimi..şimdi sınav zamanı rapor devlet hastanesinden alındığı için sıkıntı çıkarırlar mı..şimdiden teşekkürler..

%94 ağır özürlü raporu olan bir kişi bu sınavlara girip başarılı olduğu takdirde kamu kuruluşlarında çalışabilir mi?

Ağır özürlü bir kişi; üzerine alacağı sorumluğuğu yerine getirebilecek düzeyde ise pekala işe girebilir.
Rapora gelince burada pürüz çıkmaması için; vaktiniz varsa bir an önce yeniden alın derim.Her ihtimale karşı sınav zamanı memurlar kaşınabilir.

kartal ben raporumu 2010 yılında aldım ama devlet hastanesinden..kalp rahatsızlığım var %87 verdiler..merak ettiğim alınan kurum sınavda önemli olur mu

mgby
Yani? Net anlamadım...

kartal kalp rahatsızlığım 2010 yılında oldu raporumuda 2010 yılında aldım ama ben sadece üniversite hastanelerinin raporunu kabul edeceklermiş diye duydum böyle bir sey var mı ..benim raporum 2010 yılında devlet hastanesinden aldım..

merhabalar özürlüler için açılacak olan ömss ye çalışmak için kitabı nereden alabiliriz. iyi günler

zeynep71 ÖMSS ( Özürlü Memur Seçme Sınavı ) Nasipse Nisan 2012'de ilk defa yapılması planlanıyor.. Bu sınavla ilgili direk hazırlanmış bir kaynak kitap bulunmamaktadır. Ancak ne var ki; daha önce MEB, Sağlık Bakanlığı kendi kurumlarına Özürlü Personel almak için sınav yapıyorlardı.. Bu sınavlar için hazırlanmış piyasada sadece 3 tane kaynak bulunmaktadır. Yani kısaca; Özürlü Personel Seçme Sınavları için piyasada mevcut olan 2011 baskılı 3 adet kitap mevcuttur.. 2 tanesi Yargı Yayınevine ait bir tanesi de Savaş Yayınlarına aittir.. Web adreside şu vereceğim linktedir: Yarg Yaynevi

zeynep71 yukarıdaki linkte görmüş olduğunuz Meral Ay ve Hasan Çiçek'e ait kitabın 2010 baskısını inceleme imkanım oldu.. Daha cok soru - çözüm - geçmiş yıllarda özürlü sınavlarında çıkmış sorular - görevin gerektirdiği mevzuat - yurttaşlık - vatandaşlık ağırlıkta olup, konu anlatımı cok az seviyededir.. Size tavsiyem KPSS kitaplarının konu anlatımlarından faydalanıp , özürlü kitaplarından ve internette google dan arattirdiğiniz özürlü sinav sorularından çalışmanızı tavsiye ederim. Ayrica mesela inkilap tarihine ben 11. siniflara ait İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük 2011 baskisi Zirve yayinlarindan çalışıyorum.. Ayrica T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Aylin Çifçi bir açıklamasında Ocak 2012 - Nisan 2012 araliğinda ÖMSS kurslarinin açılacağını ifade etmişlerdir. T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve bulunduğunuz ildeki kurslardan takip etmenizde yarar var zeynep71.

bilgi verdiginiz için teşekkür ederim ozkancey iyi günler

Rica Ederim zeynep71. İnşallah verdiğim bilgiler faydali olmuştur. Saygılarımla ..

Üst Alt