Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

MTV istisnasının devamı için raporunuzu yenileyin diye SMS gedli!?

hanifeaydin

Aktif Üye
Konular
26
Reaksiyonlar
22
bana dün vergi muafiyetli araç almışsınız raporlar 2020 den beri uzatılmıştı bu uzatma hziranda bitiyor , gidin yeni rapor alıp vergi dairesine teslim edin diye yazılmış.ben hiç rapor uzatımından faydalanmadım süresiz raporumu önce 2021 yılında %97 olarak yeniledim .2 yıllık bu raporu 2023 zamanı gelince eylülde yeniledim 5 yıllık %96 verdiler. ÇOK KOMİK o kadar kasa boş ki mtv toplamaya çalışıyorlar.birilerinin milyarlık borçları silinir bazılarının milyarlık borçlarına silme ya da istisna veriliyor .bordrolu vatandaş maaşının yarısını vergi otomatik al.engelli aracımın mtv sinin peşine düş.her raporum aldığım vergi indiirm yazılarını mail attım cevap bekliyorum.

ilk raporum sürekli idi %72 bunu yeniledim kendim kanser eklendi.sonra 2 yıllık 2023 de 5 yıllık aldım hepsi içinde vergi indirimi aldım bu sms toplu yollandı belki bana cevap atarlarsa giderim yoksa cimerde soracağım

banada geldi. raporum süreliydi yenilemede 90'nın altına düştü. şimdi ben 90 altı raporumla başvursam mtv muafiyeti devameder mi? ederse nereye başvurmam gerekiyor?

@Volkano80,
ben vergi dairesi ile görüştüm intenetten genel dilekçe ile aldığım raporu ekleyip yolladım.yeni aldığım da %90 üstü olduğu için sizin için yorum yapamıyorum

@hanifeaydin, bilgiiçin teşekkürler. hangi vergi dairesi ile görüştünüz? nakil vastıları mı yoksa size yakın herhangi bir vergi dairesine mi gittiniz?

@alonemisin,
vergi birimine mail attım nette mailleri var .dilekçe yazın dediler.GİB e gelir idaresi başkanlığı yani vergi dairesi websitesinden e devlet ile girdim. orda solda dilekçe bölümü var engelli raporum indirim yazımı ekleyip dilekçeyi yolladım.şimdi baktım kaydedildi diyor o kadar detay yok .

Üst Alt