Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Mide ağrısı ve acımasını geçmesi için neler yapılmalı?

Yemek alışkanlığını değiştirmeyi dene, aşırı tuzlu, yağlı, ekşi ,cola gibi yiyeceklerden uzak dur.Psikolojikte olabilir.

yatmadan helva ye. bana ıyı gelıyor. kul kula sebep, ınsalllah sanada ıyı gelir zülüş. gecmiş olsun..

Aç karnına pampas,lansor,famodin iyi gelir tabi bu kişiye göre değişir.

Sıze en dogal ılacı verıyorum zeytın cekırdegı evet sasırmayın gunde 3 ıla 5 adet zeytın cekırdegını yutun 1 ay ıcerısınde mıdedekı rahatlamayı goreceksınız ve daha bır cok derde deva en basıtı cılt tazelenmesı en dogal zeytınyagıdır cunku cekırdegı. zeytını tum yutarsanız erıtemez sındıremez asıt ama cekırdegını rahatlıkla erıtır
(Sanırım ısmı ahmet öz dü su amerıkadakı unlu kalp cerrahı ondan duymustum ve denedım gercekten mıdeye cok ıyı gelıyor)

umut;

Endoskopinin neresi korkulur bişey değil :D narkozsuz yapsınlarda görürüm ben sizi :D

umut siz mide hastalıklarıyla ilgili belirtiler yazmışsınız ama yazdıgınız beliryiler bende olmadıgı için ayrıntılı bilgi veremedim bilgiler için teşekkür ederim arkadaşlar dr verdigi ilaçları uzun zaman kullanmayın ben kullandım mide kanaması geçirmiştim çok uzun zaman oldu birde ilaçları 1 bardak suyla için az suyla içilen ilaçlar mideye gitmediği için çeşitli rahatsızlıklar yapabiliyormuş birde limon çekirdegini yutmayın mide eritmekte çok zorlanıyormuş arkadaşlar verdiginiz bilgiler için hepinize çok teşekkür ederim (famodin mide ilacını sürekli kullanıyorum) hepimize geçmiş olsun

Yarın anneme endoskopi yapılacak bu konuda bir sorum olacaktı.Doktor kendi mi belirliyor narkozsuz yada narkozlu olarak uygulamayı endoskopiyi?

Yani ben hasta yakını olarak narkoz alarak canı çok fazla yanmadan yapılsın isterim bu işlemin..Bileyim ki doktorların işine belli olmuyor böyle bir şey isteme hakkım varsa konuşabilirim en azından..

Reflüde kilo vereceksiniz çay kahveyi azaltacaksınız
midenizi ayaklarınızı sıcak tutacaksın

Havva_vuu;

Bildiğim kadarıyla her bünye kaldıramıyor narkozu.. Bir risk varsa narkozsuzu tercih eder doktorlar. Geçmiş olsun şimdiden..

Narkozsuzda çok zor olduğu duydum onada dayanamazya hayırlısı Allah'tan bakalım artık yarın belli olacak..Teşekkür ederim Baben abi..

havva devlet hastaneleri narkozsuz yapıyor..Ama özeller narkozlu yapıyor bu sendorumu 4 kere geçirmiş biri olaraktan söylüyorum :D Çok geçmiş olsun bu arada ;)

Bende uzun süredir mide yanmasından şikayet ederdim biraz yağlı veya baharatlı ağır yemekler yesem veya bir fincan kahve içsem midem diye yakınırdım hep. Doktora gittiğimde bana bütün baharatlı yiyecekleri, kahveyi, çayı, cola, acı, ekşi, kızartma ne varsa yasakladı.. Ama ben su anda ağır yemekler yemesem bile diğer hepsini yiyip içiyorum.. Çok mide yanması hissettiğim zamanlarda bir kaşık bal yutarım veya şekerli su içerdim bir bardak. Nane çayı, elma ( ama ekşi elma olmayacak) ve muzda mideyi rahatlatıyor. Ama ben son bir aydır kefir içiyorum. Kendim mayasını buldum ve her gün sütle kendim yapıyorum ve içiyorum. Farkettimki ben artık mide yanması görmüyorum. Hazımsızlık, mide yanması, bulantı v.s. bütün hepsi ne zamandır yok..
Öncelikle bir doktora gitmeni öneririm elbetteki ama bu alternatifleride deneyebilirsin.. Sonuçta hepside zararı yan etkisi olmayan doğal besinler..
Geçmiş olsun..

havva, bildiğim kadarıyla doktor karar veriyor narkoza. çok kısa sürüyor narkozda kalma süresi. annem yaptırdı birkaç gün önce, ancak o ankarada yaşadığı için yanında değildim. tüm ayrıntıları, anlatsa da, birebir yaşamadım. annemi aradım şimdi, doktor karar vermiş.

mervenin dediği gibi, özel hastahaneydi. devlet hastahanelerini bilmiyorum.

Teşekkür ederim Merve..Biz özel hastahaneye gidicezde yinede gitmeden aklıma takılanı sorayım dedim..Özel hastaneler açılalı çok şükür kurtulduk Devlet hastanelerinden..Devlet ve SSK hastanelerinde narkozsuz tırnak çekiyorlarki endoskopi'de hiç gerek duymazlar kim düşünüyor hastanın canı yanmış yanmamış Allah düşürmesin ellerine..Onlarsızda bırakmasın bir yerde..

mıde agrıları ıyyy dayanılmaz bırsey... bılımsel bı tarafı yok ama benım mıdem agırdıgında bı ikı kasık pekmez yutuyorum ,yuttuktan sonra kımıldamıyorum cok agırmıyosa kesıyo agrısını....mıde yanması ıcınse doktorlar ılac verıyorlar ama ılac ıcmek ıstemedıgımde bı ıkı yudum soguk sut ıcıyorum kesılıyoooooo ıstersen bı deneeee

Rica ederim havva...Özel hastanelerinde iyisi de var kötüsüde ona da dikkat etmek lazım..Benim annem dikkatsiz bir özel hastane ve doktor yüzüden bir böbreğini kaybetti diğeride yarım çalışır hale geldi :( :'(

arkadaşlar mide ağırsına süt iyi gelir soğuk almışsanız tabiki fıtık dediğinizde benim annemdede var

Süt her mideye iyi gelmiyor malesef mesela benimkine bi bardak içsem ölücek gibi oluyorum..

haklısın...... sutun gaz yapma durumu senı rahatsız edıyor olabılır merve

ben sutu denedım faydası oluyoooo kesın cozum degıl amaaa

Kabuğu soyulmuş çiğ patatesi rendeleyip suyunu çıkartın sabahları aç karna için,bu uygulamayı aşağı yukarı 2 ay kadar uygulayın bakın bakalım ozaman'da aynı şikayetler devam edecekmi.
Yalnız durumu müsait olan yani vakti olan yapar yapmaz sabah aç karna içerse daha iyi yok ben işe gidiyorum diyenler akşamdan yapın fakat sabah bardağın dibine çöken asıl patatesi iyice karıştırıp öyle için.
Geçmiş olsun herkese.

abimin romatizma agrilari icin bilincsiz kullanmadan muthis midesi agrirdi doktor mide filmleri ilaclar fayda etmedi pek
bi tanidik lahanayi kiyma makinesinde cekin tulbentle suzun sabahlari ac karina bir su bardagi icin demist
ama her sabah taze cekilecek bayatlayinca hem feci kokuyo hemde faydasi az oluyo
seytan kulagina kursun deriz bir haftada hemen geciyor

Üst Alt