Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Mesane genişletilmesinde botox ameliyatı ve başarılı sonuçlar

Geçmiş olsun umarım kötü bi şey çıkmaz sağlıkla kalın

arkadaşlar dün botoks olsum şu anda bir değişiklik hissetmiyorum. inşallah birkaç güne faydasını görürürm

Hayırlı olsun. Birkaç günde ancak kendini belli eder zaten. Gelişmeleri paylaşırsanız herkes için öğretici olur...

Bu arada, botoks uygulama işlemi nasıldı?

slm. arkadaslar 2 sorum olacak sızlere ynt larsanız sevınırım

1- istanbulda en iyi mesane botox yapacak nöro-uroloji uzmanı adları
2-mesane buyutme amelıyatının olumsuz yanları nedır ? ( doku uyusmazlıgı sebebı ıle kanser rıskı var denıyor)

istanbulda 17 yasında ogluma botox yapacak saglam bır yer arıyoruz tecrubelerınızı yazarmısınız

arkadaşlar 16.04.2013 tarihinde oldum. rahatlamaya başladım. bende interstisyel sistit rahatsızlığım vardı. idrar kaçırma yoktu bende. bursa şevket yılmaz eğitim ve araştırma hastanesinde oldum. bakalım 6 gün oldu. yalnız etkisini hisstmeye başladım. ben bir de elmiron kullanıyordum. şimdi onu keseceğim. 6 ay etkisi sürerse şayet senede 2 kez yaptırırım, olur biter. 1 kere hyacyst yaptırdım 1 hafta sonra da yaptırmaya gtimiştim. uludağ üniversitesinde yapamadılar. ben de üretral darlık varmış diye. ben de şevket yılmaza geldim. botoks uyguladılar sağolsunlar. hem de üretral darlığı açtılar. önmümzdeki günlerde tekrar bilgilendiririm. ama şunu söyleyebilirim. gökçek iksir kullandım, chondroitin sülfat kullandım kapsül. ama hiçbirisi bana fayda getirmedi.

?????

oğlum için istanbulda ssk anlaşmalı botox yapan özel hastane arıyoruz bilen varmıdır.

Cerrahpaşa'nın doktorları bu konuda iyidir. Özel hastaneye gerek yok diye düşünüyorum

bizim çocuktada idrar kaçağı var nasıl önleyebilirizki onun mesaneside 246 mm kadar genişlemiş.onunki doğuştan hiç his yok bilmiyo yani yaptığını.şuanda üropan kullanıyoz vede doktor tak sonda yazdı.şimdilik bunu kullanın dedi.bu arada sol böbreği tıkanmış hiç boşaltma yapmıyomuş nasıl olcak bilmiyom ama duyduğum her yolu denemeye çalışıyom.bütün hastalara rabbim acil şifalar versin.

mesane botoksu

bu işlem zor mu başarı yüzdesi nasıldır

böbreklerimdeki sorunlardan dolayı büyütme ameliyatı riskli diye tam 1yıl önce dışkapı yıldırım beyazıt eah botoks yapıldı 200cc ilk yapıldığında sureklı kasılmalar oluyordu kullandığım ılacvı tovıaz ıle degıstırdıler suan 500cc cıvarında mesanem kaçaklar falan kesıldı cok nadır gecelerı saymazsak.botokstan önce 180 cc idi mesanem suan cok rahatım.

benım "de merak ettıgım ılla mesane küçülürmü tekrar yoksa kişiden kişiye degısırmı böyle devam etme olasılığı varmıdır.

Sami, evet, teorik olarak mesane gene küçülebilir, ama genelde bu hiç olmaz. 4-5 saatte bir mesaneyi boşaltmak, kapasiteyi 400-600 cc aralığında tutmak, mesane iç basıncını azaltan ilaç kullanmak işe yarar...

Merhaba arkadaşlar öncelikle herkese geçmiş olsun,,
ben de yaklaşık 13 yıldır MS ve aynı zamanda nörojenik mesane hastasıyım.MS hastalığın çeşitli etkilerini atlattım ama maalesef bu sık idrara gitme, kaçırma, sürekli idrar yolu enfeksiyonu geçirme ...vb.sıkıntılarım bir türlü geçmedi.Bu süre zarfında çok çeşitli ilaç ta kullandım ama yok ,yok , yok bir çaresini bulamadım.En son Uludağ Üniversitesine gittim, doktor ilaçlardan olumlu yanıt alamıyorsun belki ms mesanede kalıcı bir hasar bırakmış olabilir bu yüzden en son çare önce ürodinami ve sonra botoks yapalım dedi.Ama maalesef idrar kültüründe bakteri ürediğinden bir türlü ürodinami yaptıramadım, şuan antibiyotik tedavisi görüyorum.İnşallah tahliller iyi çıkar da bir an önce ne yapılacaksa yapılır.Gerçekten başına gelmeyen bilemez, çok sıkıntılı ve zor bir süreç.Rabbim herkese acil şifa versin.Hayırlısıyla botoks olursam eğer sizlere tecrübelerimi aktarırım, herkese hayırlı ve sağlıklı günler...

Merhabalar arkadaslar. Ben 20.04.2015 te Ankara diskapida botox oldum 1 ay cok guzeldi ise yaradi. Simdi doktorum tekrar yapmalim diyor daha yuksek dozunu yaptirmalimiyim sizce?

AYAK

Botox birkaç ay fayda sağlar, sonra etkisi geçer.

Doktorun daha yüksek dozda deneyelim demişse ve ona güveniyorsan, dene derim. En azından bir zararı olmaz.

Tesekkur ederim bulent abi. Bu arada sizin sayenizde bir suru bilgi ediniyoruz bu siteyi kurdugunuz icin ayrica teseklurler OturanBoğa

Üst Alt