Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Mesane boynu darlığı ameliyatı olan var mı?

Arkadaşlar yaşım 31, geçen ay bende de mesane boynu darlığı çıktı. Birkaç yıldır giderek artan wc ihtiyacı vardı son bir yılda da çatallı işeme, mesaneyi boşaltamama hissi, damlama vardı. Doktorum çocuk sahibi olduktan sonra ameliyat yapalım dedi. Şimdilik ilaç (flomax) biraz rahatlattı elhamdülillah.

Fakat ameliyat olanlarda büyük ihtimalle meni geri kaçıyor. Şuanda da ilacın yan etkisi ile bunu yaşıyorum. Meni çıkmayınca gerçekten zevk çok az oluyor. Ama olsun bu rahatsızlığın ilerde böbrek ve mesaneye büyük zarar verme ihtimali var. O yüzden tedavisini olacağız hayırlısıyla inşaallah. İnsan merak ediyor yine de. Keşke bu ameliyatı olan kişiler arada online olup tekrar yazsa burada. Acaba kaç sene işeme konusunda onları memnun etti ve nüks etmedi... Nüks edenler oluyormuş. Bazı sitelerde doktorlar yazmış ki ; ameliyat sonrası meni geri kaçmıyorsa yeteri kadar kesi yapılmamıştır vs.

Birçok doktora sordum hastalığın sebebi bile belli değil ve net, kalıcı, yan etkisi olmayan bir tedavisi yok maalesef. Psikolojik olarakta insanı yoruyor biraz. Nadir görülen bir hastalık. Yazan olmasa da ben gelecekte birkaç entry daha girerim nasip olursa. Bilgi arayanlar ulaşabilsin. İnşaallah üroloji bilimi bu konuya ağırlık verir de daha iyi bir tedavi yöntemi bulunur. Bu sıkıntıyı yaşayan arkadaşlar deneyimlerini paylaşsın lütfen. Allah hepimize şifa versin.

Son düzenleme:
Slm arkadaşlar ben yurtdışında yaşıyorum tedavi yöntemi Türkiye ile aynı hiç bir fark yok

Geçmiş olsun, sizin rahatsızlık mb darlığı mı yoksa mb yüksekliği mi? Kaç yıldır var? Kişiden kişiye değişmekle beraber mb yüksekliği semptomları daha şiddetli ve ciddi olabiliyor.

Tuip ameliyatını yapıyorlar fakat kiminde birkaç ay içinde kiminde yıllar sonra nüks edebiliyor. Acaba birkaç kez nüks ederse ne yapacağız. Üretra darlığı gibi sürekli ameliyat mı olacağız :(

Arkadaşlar merhaba,
yaklaşık 3 aydır TAK kullanmaktayım. 5 6 aydır idrar yapmakta sorun yaşıyordum. Kesik kesik idrar ve idrar akışımda azlamadan dolayı doktora gittim. ilk doktorum sistoskopi ve ürodinami yaptı. sistoskopide mesane boyu yüksekliği var dendi. Ama ilk aşamada kimse mesane boyu yüksekliğini göz önünde bulundurmadı. Nörolojik kaynaklı olma ihtimaline yöneldik MR larda testler temiz çıktı. Araştırma hastanesinde 2. doktora gittik o da aynı nörolojik olabilir dedi ama mesane boyu yüksekliği daha ciddi boyut aldı. Ameliyat bir şans olabilir ama garantisi yok ayrıca yaşın genç ve çocuk sahibi değilsin o yüzden çok riskli dedi. Yani bu mesane boyu yüksekliği çok geçmişe dayanan bir problemse daha önce niye böyle bir şey yaşamdım diye soruyor insan. Mesane boyu yüksekliği yıllar geçtikçe artan bir şey mi? Bir de mesane boyu yüksekliği ve idrar tututkluğu, tam boşaltamama için önerebileceğiniz bir doktor var mı?

Herkese çok geçmiş olsun.

OturanBoğa merhaba bülent bey üniversite hastanesinde ürodinami yi tekrar yaptırdım ve kasılmamın olduğunu nörojen mesane olamayacağımı söylediler. mesane boyu yüksekliğinin fazla olduğunu ondan olabileceğini ama ameliyat riskli TAK devam etmelisin dediler . önerebileceğiniz bir doktor var mı

yardım mesane boyu ameliyatı

merhabalar Mesane boyu yüksek olduğu için TAK kullanan ve mesane boyu ameliyatı olan kişiler var mı? var ise lütfen yardımcı olur musunuz ? meninin idrar torbasına kaçması hayatınızı nasıl etkiledi

Üst Alt