Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Memurum. Vergi indirim hakkım var. Ama emeklilikte yeniden rapor isteniyor..?

Hangi statüde emeklilik işlemi yapılır bilemiyorum. Bunu ancak kuruma sorup öğrenebilirsiniz....

SgK dan kurumuma gelen yazıda 5510 Sayılı Kanunun geçici 4. maddesine göre isteği ile Emekliye Ayrılmasında Herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.
Denmiştir

Bu durumda malulen emeklilik kapsamındamı Yoksa erken yaşlanma emekliliğim için onay verilmiş bilgilendirirseniz sevinirim Bu arada hangisi bizim açımızdan daha iyi?

Hayırlı olsun! :)

Bu durumda erken Yaşlılık emekliliğiniz onaylanmış oluyor.

Bulent bey ilk size Cok tsk ederim ve emeği gecen beni aydınlatan herkese Şukranlarımı sunuyorum umarım diğer arkadaşlarında işi bir an önce yoluna girer hayırlı cevaplar alırlar..Saygılar...

Mehmet bey tebrik ederim inş bizlerde o günleri görürüz. Bir sorum olcak size
bende 2008 yılında aldığım %55 oranında raporum vergi indirimim de onaylandı ankara maliye bakanlığından
ben şuan özel bir şirkette çalışıyorum engelli kadrosunda ama memurluk için uğraşıyorum.
Eger engelliler için memurluk sınavını kazandığımda emeklilik için bizdende tekrar rapor isterlermı?

Tebrikler Mehmet Bey
Adınıza cok sevindim....Darısı tüm arkadasalrın basına...

Akadaşlar cok tsk ederim umarım sizlerinde hayırlısıyla olur ben cok uğrastım 1sene sürdü itirazlarım doğrultusunda hakımı alabildim emeklilikte memurlar için vergi indirimi zorunluluğu yok hem vergi indiriminiz olsada kamuda memur olarak çalışıyorsanız tekrar rapor isterler benden üç kez istediler 2 kez Bölge devlet hastanesinden aldım 1 kezde araştırma hastanesinden aldırdılar anlıyacağınız çok zorluklar sıkıntılar çektim ama sonu hayırlı oldu.. Herkesinde Hayırlı olması dileklerimle. SAYGILAR

Mehmet Ekrem Bey hayırlı olsun. İNşallah bizlerde o günleri görürüz...

Cok tsk Emine hanım darısı başınıza uzun zmandır siteye giremedim biraz gec oldu kusura bakmayın:)

Bunlar bunlar ne rezalet yahu....

yazıktır be. reva mı bu engelliye???

hayırlı olsun.

arkadaşlar ben yalnış mı anladım ??mehmet bey kamuda emeklilik için başvuruda bulunurken benden yeniden rapor istediler yeni raorlar çıkardım verdim diyor doğrumu algıladım acaba yani bizler kamuda çalışam memurlar 15 yılımızı doldurduğumuz da emeklilik için dilekçe vrediğimizde bizi yeniden rapor almak için hastaneye mi sev edecekler?? ya düşük raporlar verirse ne olacak o zaman??

işe girerken verilen rapor yetrli.ayrıca tekrar rapor gerekmez.

Kamuda (31.10.2008) 5510 sayılı yasandan önce engelli memur olanlar tekrar rapor çıkarmadan 15 yıl ile emekli olur.Ama 5510 sayılı kanundan sonra engelli kadrosunda işe başlayan memurlar ve memurluğa ilk girişte sağlam sonradan engelli olan memurlar emekli olurken yeni rapor almak zorunda...

merhaba arkadaşlar, konuşulanları okudum kafam karıştı biraz, doğuştan (DKÇ) kalça çıkıklığı rahatsızlığım var. 01.06.1995-31.12.1999 tarihleri arasında sigortalı olarak çalıştım. Ocak 2000 tarihinde özürlü kadrosu ile memuriyete başladım, halen memur olarak devam ediyorum.

% 40 oranında (sürekli) 1995 yılında almış olduğum özürlü raporum bulunmaktadır.
Vergi indirimi için raporum yok (uğraşmadım, almadım), emekli olurken benden tekrar yeni bir rapor istenir mi?

ayyildiz

kamuda çalıştığınız için vergi indiriminin sizin için bir önemi yok..siz özürlü kadrosunda çalıştığınız için ssk+emekli sandığı toplamda 18 yıl çalışma şartını tamamladığınızda dilekçeyle direk emekli olursunuz..sizden yeniden rapor istenmez..

tşk ederim erdinç bey raporum 1995 yılından olduğu için tereddüt ediyorum,

ayyildiz

2000 yılında sakat statüsünde memur olduğunuz için emeklilik zamanı geldiğinde yeniden rapor almanıza gerek yok.

Üst Alt