Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Memurum, ÖMSS'ye girip farklı kuruma atanabilir miyim?

habip50

Üye
Konular
25
Reaksiyonlar
0
arkadaşlar ben meb dememurum mebe 2009 yılında girdim lise mezunu olarak gih memur olarak girmiştim aöf den maliye böülümünden mezun oldum. şimdi ben kurum değiştirip maliye veya üniversitelere geçmek istiyorum bu yüzden ömss girip atabilirmiyim.

bende diyanette sozlesmeli calisiyorum eger tercihlerden once sozlesmelilere kadro gelirse bende tercih yapabilirmiyim ayni kurumu

habip50;

Eşdeğer kadrolarda kurum değiştirmek için kurumunuzun gitmenize izin vermesi yeni kurumun da sizi kabul etmesi lazım. Yani muvafakat lazım.

reiis;
Eğer tercih veya atanma sırasında kadrolu olursanız size de muvafakat gerekecektir. ( Gih memurken yine gih memurluğu atanma gibi. Ancak hizmetli kadrosundan gih memur kadrosuna geçişte muvafakat sıkıntı olmaz)

habip50;

kardeş zaten memursun kurum değiştirebilirsin

Evet o da doğru. Aslında en iyi yol . Ancak her kurum her zaman alım yapmıyor. Bunu da halletseler, memur olanların tekrar sınava girmelerine gerek kalmaz.

ben 2010 yılında hizmetli olarak meb atandım ve çalışmaya başladım.ömss sınavına tekrar girdim ve gıda ve tarım bakanlığı veri hazırlama ve kontrol işletmenliğine atandım
tarım bakanlığı hemen meb den muvafakatımı istedi ve 2 ay içinde yeni görevime başladım

yani aynı kadroda geçiş yapmak istediğinde işin çoooook zor
ama üst kadroya atanırsan kazanılmış hak olduğu için vermek zorundalar.
memursan üst kadro veri hazırlama,bilgisayar işletmenliği
yada okuduğun üniversiteyle alakalı bi üst bölüm

kurumlar arası geçiş çok zor arkadaşlar.

bu yüzden bu sınavları kullanmak en iyi yol gibi duruyor. mebe lise mezunu olarak başladım. lisans mezunu olarak ömss girip (doğal olarak üst kadro olur heralde...) hem üst bir kadro hemde kurum değiştirebilirmiyim ki diye araştırıyporum.

volkan arkadaşımız deneyimi benim için yeterli. volkan meb muvafakatını verirken sıkıntı çıkarttımı?

birde şunu merak ediyorum. başka bir kuruma atanırsam ve kurumum muvafakat vermez ise ve bende istifa edersem yeni atandığım kurumda işe başlayabilirmiyim. bu durumda kazancım ve kaybım ne olur arkadaşlar?

Kurumlarda görevde yükselme sınavları oluyor diyebiliyordum bende..

birde şunu merak ediyorum. başka bir kuruma atanırsam ve kurumum muvafakat vermez ise ve bende istifa edersem yeni atandığım kurumda işe başlayabilirmiyim. bu durumda kazancım ve kaybım ne olur arkadaşlar?
İstifa ederseniz 6 ay veya 1 yıl süreyle atanamazsınız. Sakın istifa etmeyiniz.

Bir memur; eğer kurum onaylı istifa ederse 6 ay . İzin almadan doğrudan istifa ederse 1 yıl süreyle tekrar kadrolu memur olarak atanamaz. ( sözleşmeli personel olarak atanabilir ancak sözleşmeli arkadaşları kadroya alacaklarını ve sözleşmeli alımın kaldırılacağını okudum internette. Böyle olursa zor vaziyette kalırsınız )

Üst Alt