Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Medikalci TAK kateter ve bez için benden fark istiyor. Ne yapabilirim?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

adilalpman

Yeni Üye
Konular
7
Reaksiyonlar
0
14 şubat 2024:

Güncel!
Ekim 2023 itibarı ile iki aylık sonda için 1250-2500 tl arası fark ödüyoruz sigortalı kullanıcılar olarak
Ocak 2023 itibarı ile iki aylık sonda için 600-1000 tl arası fark ödüyoruz sigortalı kullanıcılar olarak

_____
Arkadaşlar merhaba yeniden;

Eşimin tak kateteri ve alt bezi için sağlık kurulu raporu var.

Ancak geçen defa kendisine reçete ile bu rapora istinaden tak kateteri ve bez aldığımızda 105 tl ek ödeme çıkarttı malzemeci. Bezimiz Tena (umarım marka vermek yasak değildir...:confused:) tak kateterimiz ise (bu kez fark çıkmıyor diye bu verildi, eskiden my cath kullanıyorduk ama bu da fena değil) Prima Cath marka...

Bu iki ürünü ek ödemesiz almamız mümkün mü?

Sizler alırken fark ödüyor musunuz?

Yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

Primacath i Demersan adında bir Ankara firması üretiyormuş OturanBoğa hocam...

Ama anlaşılan bez i katkı payı ödemeden elde edemeyeceğiz sizin de söylediğiniz üzere... :(

Bugüne kadar TAK sonda (Hi-Slip Plus) ve bez için fark ödemiyordum. Bugün medikalcim, fiyat artışlarından dolayı bezleri daha az adette gönderebileceğini, sondalar için de 100 TL fark almak zorunda olduğunu söyledi.
Bez fiyatlarındaki artışı biliyorum ve talebini anlıyorum.

Ancak, sondalarda da bu kadar artış oldu mu? Yerli bir marka kullanıyorum sonuçta.
Sizden de fark talep eden oldu mu?

@OturanBoğa medikalcinizin iletişim bilgilerini paylaşabilir misiniz lütfen?

Medikalcimiz bu kez de 8 torba bez için bizden 265 tl fark aldı... :(

Bundan 6 - 7 ay önceki bez yazdırışımızda 105 tl ödemiştik bez farkı için...

Bu kadar kısa sürede bu
%100 den fazla artış kafamı karıştırdı açıkçası...

Kutu (torba) başına 30 tl den fazla fark demek bu...

Siz bez için torba başına ne kadar fark ödüyorsunuz arkadaşlar? 🙄

TAK sonda için 265 TL fark istiyorlar!

Arakadaslar ıkı aylık 360 adet slip tak sonda raporum var. 50 tl fark oduyodum. Bugun zamgelmiş 265 tl fark ıstedıler. Dogrumu sızde nasıl. Mecburum almaaya. Cevap bekliyorum

tango

Evet, birkaç gün önce üretici firma ürünlere zam yapınca* 20 bini aşkın sonda kullanıcısının kabusu başladı!

Hepimizin derhal CİMER kanalıyla SGK'ya baskı kurması gerek.

* Üretici firmanın zam yapmaya dair gerekçeli yazısı:

Değerli İş Ortağımız,

Öncelikle İzlediğimiz tüm politikaları tek taraflı olarak değil, sizler ve son kullanıcılar açısından da değerlendirerek hayata geçirdiğimizi bilmenizi isteriz.

Bildiğiniz üzere 2009 yılında SGK SUT fiyatlarında indirim yaparak güncellemiş olup, bu güne kadar herhangi bir güncelleme yapılmamıştır. 2009 yılından bugüne kadar fiyatlarımızda kayda değer herhangi bir değişiklik yapmamış olmamamıza rağmen, hammadde ve yarı mamüllerin yurt dışından gelmesi nedeniyle artan döviz kurlarına bağlı üretim maliyetleri çok yüksek miktarda artmıştır. Eylül 2009’da USD Kuru yaklaşık 1,4732 TL, EURO kuru 2,1718 TL iken bugün itibari ile ise USD 5,3 (%259 artış), EURO ise 6,10 (%180 artış) seviyelerine ulaşmış, Üretici Fiyat Endeksi de (ÜFE) 2009 dan günümüze kadar %100 ün üzerinde artmıştır.
Bizlere yansıyan maliyet artışlarının bir kısmının sizlere de yansıdığının ve sizlerin de maliyetlerinizde artışlar olduğunun farkındayız. Bu ve son kullanıcıların herhangi bir fark ödemeden ürün tedarik etmesi konusundaki hassasiyetimiz nedeniyle fiyat artışı kararını dayanabildiğimiz son güne kadar erteledik.

Ancak artık ciddi zarar edilmesi nedeni ile fiyat artışı yapmamız kaçınılmaz olmuş ve Plus için 0,94 TL +KDV olan liste fiyatımız 1,45 TL +KDV kit için 2,2 TL + KDV olan liste fiyatımız 3,3 TL + KDV olarak güncellenmiştir.
İkili görüşmelerde belirttiğimiz üzere SGK ile SUT fiyatlarını arttırabilmek adına yaptığımız görüşmeler tüm hızıyla devam etmekte olup, maalesef bugüne kadar bir sonuç alamadık. Yaptığımız görüşmeler den anladığımız kadarı ile de bu süreç daha da devam edecek. Bu konuda bir değişiklik olması halinde sizlere detaylıca bilgi aktaracağız.

Tavsiye edilen son kullanıcı fiyatlarımızı da plus için 2 TL + KDV, Kit için 4,25 TL + KDV olarak güncellemiş bulunmaktayız. Sizlerin de bu son kullanıcı fiyatlarına mümkün olduğu kadar uyum sağlamanızı önemle rica ederiz

Gelişmiş ülkeler de Türkiye gibi bu ürünleri geri ödeme kapsamında son kullanıcılara tedarik etmektedir. Avrupa'da ortalama adet başına 2 Euro Amerika da 1,5 USD olarak geri ödeme kapsamında karşılanmaktadır. Bu fiyatlarla karşılaştırıldığında yine de dünya da en uygun maliyetlerle tedarik Türkiye tarafından tarafımızca sağlanmaktadır. Gerek maliyetlerimizdeki artış gerek se ödeme kapsamında olan ülkelerdeki satış fiyatlarına bakıldığında yapmakta olduğumuz artışın minimum seviyede olduğunu görebilirsiniz.

Anlayışınız için teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.
Saygılarımızla,

Ben sondaları aldığım medikale hiç fark ödemedim. Homecath kit ve su soketi içinde olanı kullanıyorum. Marka farkından dolayı mı fark istiyorlar acaba?

Cimere yazdım bende aynı şikayetten muzdaripim malesef

Sonda için 200-400 TL arası fark istiyorlar

Bu konu hakkında ne yapabiliriz. Yarın bezede gelir aldığımı oraya mi verek. Zaten zamlar büktü belimizi.

Katater ve bez aliminda medikalciler ek ucret istiyor

Arkadaslar "Hi slip plus" marka katater kullaniyorum. 2 ayda verilen toplam 360 tane katater icin medikalci ek ucret 120 tl istemekte. Sebep; maliyet arttigi icin firmalar zam yapmis. Ayrica 2 ay icin verilen 240 adet prima bez icin de 190 tl ek ucret istemekte. Engelliler olarak bu ek ucreti vermek oldukca zor. Devlet odemeyi simdiye kadar sorunsuz yapmaktaydi. Bu sacmaligi duzeltmek icin nasil bir yol izlemeliyiz?

birsu Medikalcim sondalardan şimdilik fark almamakta ellerinde oldukça stok varmış. Özelden numarasını iletebilirim istersen?

medikalcilerden sonda ve bez alıyoruz. ekstra 400tl fark çıkıyor.

Arkadaşlar bu medikal malzemelerini alıyoruz 400tl kadar fark çıkıyoruz nerdeyse bununla ilgili bir gelişme yokmu ya..

birkan01
Marka nedir

Birde şöyle bir seçenek var. Böyle bir durumda kalitesiz uyduruk ürünler çıkar. Üniversite hastanesinden biraz topladım değişik markalar yemin ediyorum ne giriyor ne çıkıyor ortada kaldı. Bu konuyu çözelim sağlığımizdan olmayalım zaten yeterince sağlık sorunumuz var

Birde maaşlardan medikal malzeme ( bez ) katılım payı kesilmiş bir arkadaşımdan başka kesilen varmi.

medikalcim artık sonda için ucret alacakmış

arkadaşlar bugun medikalcimle konuşum bundan sonra sondalr için 200 tl vermem gerektiğini söyledi sizdede böylemi

Maalesef artık hem sonda da hem de bezde fark çıkıyor, bütün medikalciler istiyor. Artan döviz kuru sebebiyle

Ben Hi-Dry bez alıyorum, 60tl olan farkı son 4 aydır 200tl benden alıyor. İstanbul'da bildiğiniz uygun fiyatlı medikal var mı.?
Bu arada uzun zamandır E Devlet üzerinden şahıs medikal geri ödemelerini göremiyorum, bilgisi olan var mı.?

OturanBoğa bülent abi bende hi-slip kullanıyordum son gelen sondalar goldcath diye bir marka geldı gelen sondalara ücret istemediler ama bundan sonra 200 tl vermem gerektiğini söylediler

arkadaşlar acil cimere yazmamiz lazım, ben homecath kullanıyorum anti-bakteriyelli olduğu için mesanede neredeyse hiç üreme olmuyor diğer ürünleri kullandığım gibi bir ay içinde direk üreme oluyor ve çok uzun sürüyor. Medikalcim 200 lira fark istedi benden buna hiç gücüm yok..

Maalesef artık hepimiz için kara günler başlıyor, SSK farkı ödeyeceğini hiç sanmıyorum. Benzine motorine 1 haftada 2 defa zam geldi. Olan yine biz engellilere oldu. Artık tozpembe günlerin geride kaldığını, gelecek günler dahada zor olacağını düşünüyorum.

Biz 240 adet hasta bezi yazdiriyoruz bize gel bez sayisi 90 adet nasil oliyor boyle anlamadim

Tak için ek ücret,sizden de istendi mi ?

Merhaba arkadaşlar sonda için Medikalcim 250 tl fark istedi.Devlet hepsini karşılamıyor Artık dedi 1x6 günlük kullandığım böyle bir şeyle karşılaşan var mı var ise sizden ne kadar tl istendi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Evet parali yari parasını devlet aliyor

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Allah sonumuzu hayır etsin sağlıkta devrim...

yasar2456

Bende 6×1 kullaniyorum. Medikalcimle dün görüştüğümde 150 TL fark istedi. Fark ücretleri neden bu kadar değışken anlıyamadı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt