Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

MEB sınavı için yürütmeyi durdurma davası açılmış..?

buyucu hak veriyorum sana aynen! çok sabırsızsınız beyler? yani hepimiz özürlüyüz diye hep kendimizi mi düşünmek gerekiyor? hemen anında herşeyin bizim lehimizde mi olmasını bekliyorsunuz? buyucuye katılıyorum eğer dava kabul görürse bende o adama dava açarım!

gerçekten dava açan beyin hayatı pek zor geçmiş..ama ben ünv okuyan engelli işsiz kalmaz sorunumuz eğitim diyenlerin olduğu bi yerde aldığım diplomamla bir kez bile iş bulamazken bulanların kıymet bilmemesini anlayamıyorum.memurluk kanunu çalışırken bir memurun ihraç edilmesiniin kolay olmadığını görmüştüm.yani kimse boş yere çıkarılmaz.ayrıca telekomun engelli indirimi olduğunu bilmiyordum.beyfendinin dava açmadığı yer kalmamış.valla eğer bu davayı kabul ederse mahkeme bende adama değil kabul eden düzene dava açarım.yani sen hakkını denemeişsin olmamış burda 5000 kişinin hakkını yiyerek sınavın iptaline vesile olacak davranışa girmek hiç etik değil.çalışan memur,hizmetli,öğretmen olacak..çalışmayan da kendinde suç arayacağına ona buna sataşacak..

hüseyin;
nasıl 85 bekliyorsun? ya 84 tür ya 86 dır.

Gercekten bende anlamıyorum ınsanalrı ve büyücü sizi cok tebrik ediyorum kısaca harıka özetlemişiniz.ne yapılsa yaranılmıyor o kadar sabırsız ınsanalr varki sürekli yersiz tahminlerde eleştirielrde bulunuyorlar.yüksek bekleyipte düşük alanlar arkadaslar zaten meb size 10 gunluk ıtıraz süresi vermiş tabııkı hakkınızı arayacaksınızz hakknızda hayırlısı olsun ama lütfen diğer üitli arkadaslarımzı hepimizi ümitsizliğe düşürmeyin bu fırsat bır daha gecmezz ele..

memurlar netin heryerinde dava açanlar var allahım ya ne sınavmış herkes avukat oldu herkes hakim oldu hayırlısıyla bi bitseydi atamalar

bu dava reddedilir. elemana bak 500 000 - 1 000 000 pardon bunun okunuşunu yazsa bari tam anlaşılsın ki gülerler adama.. o kadar parayı hangi devlet öder ona devlet o kadar mal mı ya o parayı ödesin :))) bu davayı kazanıpta sınavı iptal ederlerse bizlerde sınavı kazanmış olarak hakkımızın yendiğini dava açarız o zaman napacak bakalım mahkeme? yok öyle sınava binlerce kişi girmişse 1 kişi için mahkemenin bu sınavı iptal edeceğini sanmıyorum..

benim anlamadığım sınava 80.000 kişinin girdiği bilgisine nerden ulaşıldığı

lord adlı kişi;
Hasan Başar adlı kişi ile topladığın makaleyi kontrol et öyle yayınla.şu anda 38 yaşında olan Hasan Başar 1985 yılında basın yayın bölümünü kazanmıştır diyosun.Peki 13 yaşındamı üniversiteye kaydoldu bu?

Bence bu tip davaların açılması çok iyi oluyor, zira yetkililer bilecekki birileri hakkını arıyor.

Bu dava kabul edilir yada edilmez bilemem ama keşke bunun gibi 100 dava daha açılsada engelli sınavlarını daha düzgün yapılacak düzenlemeler yapılsa.

Memurlar.net'te MEB hakkında yazılan sayfaları takip ediyorum. Herkes kendi bildiğini okuyor.
84 puan beklerken 32 puan gelmişse ya sınav esnasında şıkları kaydırmış ya da kitapçık türünü yanlış işaretlemiş olabilirsin.
Zaten sınav sonuçları açıklandıktan sonra 10 günlük itiraz süresi var. İnsan önce bunu değerlendirir.

Sınav sonuçlarının iki saatte değerlendirilebileceği söyleniyor. EĞİTEK sanki yılda bir sınav yapıyor. Çok afedersiniz ama arkadaş saçmalamış.

Arkadaslar ben bu davayı açan arkadaşı bılmem ama,ben kayserıde kalıyorum ve sınav sonucu acıklanmadan oncede 49 netim oldugunu soylemıstım.ve 98 puan geldı,hemde dayısız.benım nacızane gorusum torpılsız,barutsuz bır sınav oldugu.ama arkadas davasında haklıysa bıle,dava şekıl bakımından dogru kabul edılsede esas bakımından pek kabul gorcenı dusunmuyorum.çunku kayda deger dayanak yok.bu arada sınav ıptalı soz konusu olmaz umarım.valla daha 98 alamam :)

Ya harbiden bu ülküde her başaramıyanın başarısızlığının altında buzağı aramasından, başarısızlığının sebebini habire başkasına mal etmeye çalışmasından sıkıldım. İtiraz edenlerin hepsi düşük puan alanlar, optik okuyucuda hata oranı oldukça düşük ve merkezi sistemde torpil çok daha zor. Herşeye herkese muhalefetiz helal olsun bize... Bu bahsi geçen vatandaş bu kadar sınava giripte helalinden, yatarak değilde çalışarak yüksek puan alan arkadaşların vebalini ödeyebilirmi?? Tazminat tutarlarına bakın adam bunu piyango olarak görüp Nasrettin Hoca gibi ya tutarsa demiş... YA TUTARSA...:mad:

ya adamın derdi para baksana tazminat tutarına o kadar hak hukuk gariban diyor 500.00 tl tazminat istiyor tazminat tutarını sembolik olarak 1 tl yapsaya

Arkadaşlar ben bu davayı saçmalık olarak kabul ediyorum puan kesilse 40 puan kesilirmi akıl var mantık var 2-4 olsa neyse demekki arkadaş ya yanlış işaretledi yada doğru bildikleri yanlış çıktı para konusuna gelince adam eski para ile 1 trilyonluk dava açıyo bu ne demek sen bu davayı kazanınca o parayı nereye yatırmak istiyon tüm ailenin geleceğini garanti altına almakmı istiyon bu hak aramak değil resmen kendi geleceğini garanti altına almaktır.kusurabakma ama arkadaş sen davayı kazanamassın ..

günde 100 simit satan birisi minumum 20 tl kazanç sağlar.trışkadan yazı yada haber bu işin imalatından haberim var kaça gelir kaça gider.

arkadaş sanırım sınavda bi başarı sergileyemedik bari tazminattan yolumuzu bulalım modunda :) verirler canım verirler, hatta 1milyon az istemişsin gel biz bunu 5 yapalım derler :)

ceren.kozaner;

Arkadaşım,
Hasan Başar 1968 doğumludur. Haberin çıktığı yıl 2006 yılıdır.
Hasan Başar 1985 yılında üniversite eğitimine başladığında 17 yaşındaydı ve bu da normaldir.

herkes kendince haklı burası türkiye burda olmaz olmaz yok ama iptal davası için birde ilkokul ve ortaokul mezunlarınında açacağını duydum ayrımcılık yapıldığını ve kadro dışı bırakıldıklarına dair

Bu arada benim aklımın almadığı bir detay var.

"4 Ekim 2004’te, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in Zonguldak Karaelmas Üniversitesi’ni ziyaret ettiği sabah, Hasan Başar’ın eşi Fatma Hanım rahatsızlandı. Birlikte kampus içindeki sağlık ocağına gittiler. Doktoru beklerken karşılarına çıkan güvenlik görevlileri "Karın başörtülü, çabuk onu alıp burayı terk et" diyordu. Başar’ın tepkisi sert oldu. Olay, üniversitenin disiplin kuruluna intikal etti."

Hasan Bey'in eşi rahatsızlanıyor ve eşi başörtülü olduğu için sağlık kurumundan bir an önce uzaklaşmaları söyleniyor. Demokratik bir ülkede rahatsızlığı olan bir hasta vatandaşın devlete bağlı sağlık kurumundan hastanın başörtülü olmasından dolayı uzaklaşmalarını söyleyen kişiler veya yetkililerin disiplin kuruluna sevk edilmesi gerekirken bu duruma itiraz eden Hasan Bey'in disipline sevk edilmesi garip.

'''Böylelikle tertiplenen AĞIR KUSUR VE KASIT NETİCESİNDE ÇOK İYİ GEÇİP 94 PUAN ALMAM GEREKEN SINAV SONUCUMU 32 OLARAK TANZİM ETMİŞLERDİR'''''

;););) ya yürü git ya 94-32/2=31 31 soruyu da silmişler yani

eos;

ahmwt nejdet sezer gelıor terketmeli muhakkak..padişah ya kendısı..sukurler olsun onların dönemı kapandı artık...bu davayı acmaktada haklı hasan basar...sınavla ılgılı bölumlerde bıraz sacma yanlız..tabi gercekte olabılır..ama 1.000.000 tl tazmınat ayıp yani..

murat01_80;

Ben bu olayı siyasi yöne çekmek istemiyorum.
Kendisi mütevazi bir kişiliğe sahip Ahmet Necdet Sezer'in bile bu konu hakkında haberi olmamıştır. Sorun bürokraside. Bu arada saltanatlık her iktidarda vardır!!!

oda birşey mi kendi soru kagıdım gelse su an bana 96 puan geliyordu 50 soruda 47 dogru yapıyordum gele gele ortopedik gelmiş 50 soruda 40 dogru yaptıgım halde yakmışlar puanlarımı 32000 gelmiş... allah topunun belasını versin...

nurdan21;
Bir tedaş calışanının cocuğu olarak diyorumki. Tedaş ve ya herhanki bir devlet kurumu özelleştiği taktirde maaşı değişmeden başka bir kuruma zaten atanıyor. şu anda bir tedaş calışanı 3.000 tl den az almaz ve hangi kuruma acıktan atansa dahi aynı maaşı alır.keşke onların yerine gecip artıkcı olsam.MEB sınavını kazananlar okullarda kalem ve ya ilce milli eğitim müdürlüklerinde 7. derece yönetici memur (şef yardımcısı ) olacak. Acık oplarak il milli eğitim müdürlüklerine kazanan listesi gidecek. Bir usulsüzlük olsa neden liste gönderilcin. Birde kılavuzda diyorki. İLK DEFA MEMUR OLACAKLAR İÇİN . BU DAVAYI ACAN KİŞİ DAHA ÖNCE MEMURLUKTAN ATILMIŞ.BU SINAVDANDA 32 PUAN ALMIŞ.TC DEN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ.

aslanbey21;
Bu yil toplam 10.000 özürlü alacaklar.teşekkür edeceğimize adamları yerden yere vuruyoruz. Memurluğun yanından bile gecemezken şimdi hayallerini kuruyoruz.

Sametmenc05;
Türk milletinin en büyük eksikliği sucu hemen başkasına atmasıdır. Bir sınava girerken kitapcık kontrol edilir. Banada işitme vermişler ama ben görünce değiştirttim. Gözetmenler bu tip sınavlar için eğitilmemiş. Normal öğretmen

Bana göre belki kitapçığın harfini dikkat etmemiştir. Bundan kaynaklanmış olabilir mi sizce?

Ben bu davanın açıldığına inanmıyorum, olsa olsa sadece suç duyurusudur. Mahkemeye az çok yolu düşen herkes bilirki dava açarken istediğiniz tazminat üzerinden harç yatırmak zorundasınız, aşağıdaki maddeye göre bu vatandaşın ciddi bir miktar harç yatırması gerekmektedir.

Bkz.

1.Nispi harç:

a)Konusu belli bir değerle ilgili bulunan davalarda esas hakkında karar verilmesi halinde hüküm altına alınan anlaşmazlık konusu değer üzerinden (Binde 59,4)

f) 2010 Yılı Yargı (Mahkeme İcra ve iflas) Harçları Tutarları (5582 sayılı Kanunun 32. maddesi ile eklenen hüküm Yürürlük:6/3/2007) Konusu belli bir değerle ilgili bulunan davalarda ve 2499 sayılı Sermaye Piyasası Kanununun 38/A maddesinin birinci fıkrasında tanımlanan konut finansmanından kaynaklanan alacaklar ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığının rehinle temin edilmiş alacaklarının takibinde, ihalenin feshi talepleri ile ilgili olarak esas hakkında karar verilmesi halinde hüküm altına alınan anlaşmazlık konusu değer üzerinden (Binde 59,4)

1.000.000 TL %0.059,4 = 59.000 TL Mahkeme Harcı yatırması gerekmekte ayrıca eğer davayı kaybederse 1.000.000 TL üzerinden hesaplacak avukatlık ücretini karşı tarafın avukatına ödemekle yükümlüdür.

1- Bu adam bu riski alamaz

2- Bu adamın 59.000 TL parası olsa zaten memur olacağım diye yırtınmaz, para yoksa davada yok.

dava açmadan önce itiraz edip duruma baksa acaba kendisinin bir hatasından kaynaklı bir durum mu değilmi? sonra rezil olmasın
sınavda en az iki kişiye denk geldim yanlış kitapçık tan cvp lamış DAVA AÇMA MODASI hey allahım:)

Dava sonucunu görmeden yazı yazmak yanlış olur. Dava aleyhinede olabilir, lehinede. Ama şuna dikkat edin, dava onun lehine olursa ne olur;

Yeniden tekrar bir sınav yaparlar, bu sefer daha kontrollü olurlar.

Ama ben sanmıyorum davanın onun lehine olacağına,

Üst Alt