Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Malüllen emeklilik başvurum reddedildi. Ne yapmalıyım?

M.Ozan

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
1
Herkeze merhabalar
malulen emeklilige basvurdum red geldi.
hastalıklarım kalpte 8 stent var şeker kolestrol red geldi aradan yaklaşık 1.5 sene geçti.Bu hastalıklarıma ek olarak
Şu andada agır uyku apnesi raporu cıktı.psikiyatrik ilaçlarda kullanıyorum (depresyon citoles 20 mg ketya 50 mg) buna oran cıkar mı bilmiyorum.
SSK ya gittigimde çalışan arkadaş tek bir hastalıktan % 60 geçmesi lazım yoksa malulen emekli olaman diyor.
malulen emekli olamaz mıyım ? nasıl bir yol izlemeyelim yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

SGK Hastalık Listesi nde tanılı hastalıklardan birinden ağır tanısı almak şart.

Malulen emeklilik için çalışan arkadaşın verdiği bilgi doğru.

2008 öncesi 4a sigortan mevcut mudur ?

hocam merhaba tek hastalıktan yüzde 60 raporum var ben malulen emekli olmadım ve şuan çalışıyorum sgk hastalık listesine bir bak istersen orda hastalığının karşılığını bulursun ona göre sgk itiraz et yoksa gene ret veririler
%60 aml
%30 ilik nakli
%20 işitme
%10 tansiyon
%20 şeker
2008 sonrasına odaklandığım için 2008 öncesi için bilgim yok bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlar

1999 10 cu ay başlangıcım 1830 iş günüm var

Malulen emekli olunca ikramiye veriyorlar mı, veriyorlarsa kaç yıl üzerinden veriyorlar? Ayrıca emekli maaşı çok düşük değil mi?

Malulen ile erken emekllik farklı şeyler değil mi?

@ucuncubahar,

evet hocam 28.10.1999 başlangıç. toplamda 1940 günüm var
2008 öncesi mevcut ise ne oluyor. tek bir hastalıktan % 60 yok ama uyku apnesi kalpde 8 stent şeker kolestrol tansiyon var.

@M.Ozan,

bunun toplamına bakılmıyor malulende..tek hastalıktan %60 olması lazım. diğer türlü anca gününüzü tamamlayıp öyle emekli olabilirsiniz (vergi indirimi ile).

Üst Alt