Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Majör depresyon ve OKB (takıntı) hastalığına yüzde kaç rapor verilir?

gokhan34

Üye
Konular
7
Reaksiyonlar
3
Merhaba. 2008 yılından beri okb ve majör depresyon tedavisi görüyorum.geri hizmete alındım öğretmenken bu yüzden. Şu an düz memurum. Başka bir yerde iş verildi ama çok zorlanarak yapıyorum. Sık sık ise rapor almak durumunda kalıyorum. Şimdiki işim çok sıkıntı verici. İnsanlarla yüzyyüze olmak istemiyorum. Sadece arkadaşlarımla ve evraklarla haşır neşir olmak istiyorum. Doktorum bugün engelli raporu alıp insanlarla muhattap olmayacağın başka bir yerde çalışabilirsin sana bu konuda yardımcı oluruz dedi. Sağlık kurulundan yüzde kaç engelli raporu çıkar bana?

gokhan34 majör depresyonla psikotik depresyon aynı şey mi biliyor musun ben de polis idim psikotik depresyonla geri hizmete alındım .

Sokrates nasılsın devrem görüşmeyeli.müsait bir zamanında görüşelim.sıkıntı na çözüm bakalım gel bizim gruba

gokhan34
Eski yönetmeliğe göre ve anlayacağınız şekilde yazalım.
Okb %30 depresyon %25 toplandığında her harükarda %40 ediyor/Geçmiş olsun...

İlk rapor ise, sürekli olacağını sanmıyorum.
Okb tanısıyla hastane yatışlarınız varsa süreklidir şeklide çıkabilir.
Psikiyatrik hastalıklarda rapor için hastane yatışları önem arz eder...

7 yıldır SÜREKLİ VE ARA VERMEDEN ilaç kullanmaktayım. Bu hastalıklarla mücadele etmekteyim.

Kağan55
Hastane yatışlarımda var bu arada. 3-4 KEZ.

gokhan34
Bende bu hastalıklardan muzdaribim. Sende ne gibi olumsuzluk yaratmaktadır?
Çokmu zorlanıyorsun işinde?

Rahatsızlığım psikiyatrik olduğu halde benim de işim insanlarla, en son aldığım engelli raporuna "beşeri ilişkileri yoğun işlerde çalıştırılamaz" gibi bir ibare keşke işletseydim çalıştırılamayacağı iş alanlarına; hem zihinsel hem ruhsal ve duygusal ve hem de sınıflanamayan engel grupları işlenmiş engelli raporuma. Buna rağmen insanlarla uğraşıyorum; ben ne kadar alttan alsam da terbiyesizin teki çıkabiliyor karşıma; çok kere söz dalaşı yaşadım ama alttan alan hep ben oldum... Size de tavsiyem insanlardan uzak, mesela arşiv gibi yerlerde çalışmanızdır!!!

gokhan34

Sanırım ençokda yanlız kalmak istiyorsundur benim gibi. Herşeyin her halukarda Sakin olsun istiyorum. İnsanların yanında özellikle kalabalık insan topluluğunun yanında durmakda zorlanıyorum. İnsanlardan kaçma huyum da var, özelliklede tanıdığım simalardan insanlardan. İnsanlardan korkuyorum bu arada, bu korku psikolojik bir korku, fiziksel bir korku cinsinden değil. Özelliklede sosyalliğe karşıyım gibi, ben böyle olmasını istemesemde yinede böyle oluyor.

Şu anki duruma göre ne oranda engelli raporu alabilirim?

gokhan34

Benim EPİKRİZ de F32_"Depresif Nöbet" yazıyor.
Ayrıca F42_"Obsesif Kompulsif Bozukluk" yazmaktadır.

@Kağan55 arkadaşım benim epikriz bu şekilde.
Sizce yüzde kaç oran alabilirim. Çalışmakta çok zorlanıyorum.

ayDÜNYAvazo
Okb ve depresif nöbet.
Yeni yönetmeliğe göre, kısmen bağımlı.
Yani %40 ve üzeri %45 olur .heyete girin...

Pekala 2 hastalık ayrı ayrı
Olursa balthazard a göre nasıl olur?

40 + 40 olsa BALTHAZARD CETVELİ ne göre kaç yapar?

Endüşük diyorum.

Kardeşim psikiyatrik hastalık ayrı ayrı değerlendirme olmaz birinden değer verirler daha önce Bnde sormuştum çünkü

Alakası yok daha önce sordum psikiyatri rahatsızlıklarından birinden değer alınır kardeşim birine bakarlar

tapasya yalnış bilgi vermeyelim.bu 2017 de heyetten çıkar bir hastaya ait bir rapor.iddia ettiğiniz için bilgisayardan alıp kopyaladım
5Eb1O5.jpg
[/IMG]

Kağan55 hayır yıl 2019 o dediğin önceki yıllardaki yönetmelik maalesef

Kardeş sen yinede bir doktoruna sor bn sordum bana öle dedi belki bn yanılıyor olabilirim ama doktor bana öle demişti

Yönetmeliği çok iyi biliyorum,
Bilmediğim konularda bilgi paylaşmam.
tapasya
Depresyon harici psikiyatrik tanılarda ayrı ayrı değerlendirme yapılıyor.
Örnek okb bipolar.yada psikotik veya psikoz bunlar hep ayrı ayrı değerlendirilir...

Üst Alt